Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Фінансове право та фінансова політика

Фінансове право та фінансова політика

Назва:
Фінансове право та фінансова політика
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,27 KB
Завантажень:
542
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Фінансове право та фінансова політика
План
1. Діяльність фінансової системи держави як предмет фінансового права
2. Правове регулювання фінансової діяльності держави

Діяльність фінансової системи держави як предмет фінансового права
Фінанси охоплюють широкий спектр обмінно-розподільних і перерозподільних відносин, що за єдиної сутності мають характерні ознаки й особливості. "Розуміння фінансів як єдиного цілісного явища дає підстави для виділення поняття "фінансова система" як певної сукупності форм і методів фінансових відносин та їх інституціонального забезпечення"*6.
*6: {Опарін ВМ. Фінансова система України (теоретико-методологічні аспекти). — К.: КНЕУ, 2005. — 240 с.}
Не можна впевнено керувати фінансами не знаючи всієї сукупності цих взаємозв'язків, їх змісту, спрямованості, взаємодії. Під час прийняття рішень з окремих питань управління фінансами (регулювання діяльності підприємницьких структур, функціонування банківської системи, фінансового ринку тощо) потрібно враховувати, якими будуть наслідки для інших складових фінансової системи. Тобто, для ефективного управління фінансами слід мати чітке уявлення про об'єкт управління, розуміти проблеми формування та функціонування фінансової системи країни.
Питання щодо сутності та складу фінансової системи не менш дискусійне у фінансовій науці, ніж стосовно власне фінансів та їх функцій.
Ґрунтовне дослідження теоретико-методологічних аспектів розбудови фінансової системи України здійснив В.М. Опарін, який детально вивчив проблематику фінансової системи, визначив різні підходи щодо трактування фінансової системи у фінансовій науці. Ми поділяємо позиції В.М. Опаріна, що фінансова система — "не просто сукупність певних форм і методів фінансових відносин. Це відповідно організована система".
Заслуговують на увагу та підтримку й інші визначення фінансової системи. На думку О.Р. Романеска, "це сукупність відокремлених, але взаємопов'язаних між собою сфер фінансових відносин, що мають особливості в мобілізації та використанні фінансових ресурсів, відповідний апарат управління та правове забезпечення"*7. Вона характеризує фінансову систему в двох аспектах:
1) *7: {Романенко О.Р. Фінанси: Підручник. — К.: КНЕУ, 2004. — 312 с.}
2) за внутрішньою структурою — як сукупність відокремлених, але взаємопов'язаних сфер і ланок фінансових відносин, що відображають специфічні форми та методи розподілу і перерозподілу валового внутрішнього продукту;
3) за організаційною структурою — як сукупність державних органів та установ, котрі здійснюють фінансову діяльність.
Узагальнюючи різні підходи до структуризації фінансової системи, слід зазначити, що загалом позиції авторів багато в чому збігаються, хоча вони використовують різні терміни. Майже всі автори зауважують, що до фінансової системи належать різні ланки державних фінансів, фінанси підприємницьких структур, фінансовий ринок, але є розбіжності стосовно включення до фінансової системи фінансів домогосподарств і міжнародних фінансів.
Зважаючи на сказане вище, у структурі фінансової системи вирізняють такі сфери (підсистеми) (рис. 4.1):
1) централізовані фінанси, основу яких становлять державні фінанси;
2) децентралізовані фінанси, до котрих належать фінанси суб'єктів господарювання (підприємств) та фінанси домогосподарств;
3) фінансова інфраструктура, що включає фінансовий ринок і систему органів управління фінансами;
4) міжнародні фінанси.
Отже, у цій структурі є і фінанси домогосподарств (населення), оскільки суб'єкти фінансових відносин — громадяни, здійснюють фінансову діяльність; і міжнародні фінанси, фінансові відносини у сфері яких, пов'язані насамперед із міжнародною торгівлею, характеризують грошові потоки між суб'єктами різних країн. У фінансовій науці міжнародні фінанси визнано важливою сферою фінансів, що зумовлено глобалізацією економіки, інтернаціоналізацією фінансів.
Усі сфери фінансової системи поділяються на окремі ланки, що мають багатоаспектні взаємозв'язки.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Фінансове право та фінансова політика

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок