Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Поняття, правова природа і значення бюджету для функціонування держави, його складові частини, правові форми розрахунків у господарському обігу України.

Загрузка...

Поняття, правова природа і значення бюджету для функціонування держави, його складові частини, правові форми розрахунків у господарському обігу України.

Назва:
Поняття, правова природа і значення бюджету для функціонування держави, його складові частини, правові форми розрахунків у господарському обігу України.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,12 KB
Завантажень:
425
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Поняття, правова природа і значення бюджету для функціонування держави, його складові частини, правові форми розрахунків у господарському обігу України.


Поняття, правова природа і значення бюджету для функціонування держави, його складові частини.
Правові форми розрахунків у господарському обігу України.
Задача.
Підприємство “ПС” отримало від іноземного підприємства, яке створене та здійснює свою діяльність за кордоном, кредит в іноземній валюті на суму 5 тис. доларів. Даний кредитний договір не був зареєстрований у передбаченому Законодавством порядку. Дайте відповідь на питання:
Який державний орган має право застосовувати фінансові санкції щодо порушення валютного законодавства у даному випадку? Вкажіть вид та розмір таких санкцій у даному випадку.
У якому органі повинні реєструватися договори, які передбачають виконання резидентами боргових зобов’язань перед нерезидентами за запозиченими у них кредитами, позиками іноземній валюті?
1. По няня, правова природа і значення бюджету для функціонування держави, його складові частини.
Державний бюджет є однією з провідних ланок фінансової системи, яка як економічна категорія, відображає грошові відносини, що виникають між державою (підприємствами, організаціями, установами всіх форм власності і фізичними особами з приводу утворення централізованого фонду коштів держави та його використання на розширення відтворення, підвищення рівня життя і задоволення інших соціальних потреб.
Бюджет, як особлива і специфічна форма фінансових відносин історично виникає і діє там, де існує держава з товарно-грошовими відносинами певного рівня.
Відповідно до Конституції України держава через бюджет повинна мати можливість зосередити фінансові ресурси на вирішальних ділянках економічного і соціального розвитку, здійснювати єдину фінансову політику на території України.
Як економічна категорія Державний бюджет – це сукупність економічних відносин, з приводу формування розподілу та використання централізованого фонду грошових коштів держави.
Згідно з Бюджетним кодексом України бюджет – це план формування і використання фінансових ресурсів для забезпечення завдань та функцій, які здійснюються органами державної влади протягом бюджетного періоду.
Бюджет як правова категорія – це закріплена законом форма нагромадження та витрачання коштів з метою забезпечення функцій органів державної влади.
Основні функції бюджету:
перерозподіл національного доходу та внутрішнього валового продукту;
державне регулювання та стимулювання економіки;
фінансове забезпечення соціальної політики;
контроль за утворенням і використанням, централізованого фонду грошових ресурсів.
Склад бюджетного законодавства: Нормативно-правовими актами, що регулюють бюджетні відносини в Україні є:
Конституція України.
Бюджетний Кодекс України.
Закон “Про державний бюджет України”.
Нормативно-правові акти КМ України прийняті на підставі і на виконання Бюджетного Кодексу України.
Складові частини бюджету.
І. Загальний фонд.
всі доходи бюджету, крім тих, що призначені до зарахування до спеціального фонду;
всі видатки бюджету за рахунок надходжень до загального фонду бюджету;
фінансування загального фонду бюджету.
ІІ. Спеціальний фонд.
бюджетні призначення за рахунок конкретного визначення джерел надходжень;
гранти або дарунки (у вартісному обрахунку), одержані розпорядниками бюджетних коштів на конкретну мету;
різниця між доходами і видатками спеціального фонду бюджету.
Державний бюджет України – централізований фонд фінансових ресурсів держави, який використовується для виконання покладених на неї функцій, передбачених Конституцією України.
Принципи бюджетної системи:
єдність;
збалансованість;
самостійність;
повнота;
обґрунтованість;
ефективність;
субсидіарність;
цільове використання бюджетних коштів;
справедливість;
публічність та прозорість;
відповідальність учасників бюджетного процесу.
Бюджетна система – сукупність державного бюджету та місцевих бюджетів, побудована, з урахуванням економічних відносин, державного і адміністративно-територіальних устроїв і врегульована нормами права.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Поняття, правова природа і значення бюджету для функціонування держави, його складові частини, правові форми розрахунків у господарському обігу України.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок