Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Основні напрями стратегії розвитку ринку страхування в Україні

Загрузка...

Основні напрями стратегії розвитку ринку страхування в Україні

Назва:
Основні напрями стратегії розвитку ринку страхування в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,60 KB
Завантажень:
228
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Основні напрями стратегії розвитку ринку страхування в Україні


У сучасній економіці страхування є важливим і необхідним інструментом, що забезпечує економічну стабільність і безпеку, розвиток підприємництва, ефективний захист від численних природних, техногенних та інших ризиків, реалізацію державної соціальної політики.
Разом з тим за роки ринкових перетворень в Україні не вдалося повною мірою сформувати стійкий, відповідний сучасним вимогам суспільства ринок страхових послуг. Подальший розвиток страхування вимагає уточнення його ролі у вирішенні соціально-економічних завдань держави.
Протягом останніх 12 років незалежності Урядом було схвалено послідовно дві програми розвитку страхового ринку у 1998 та 2001 роках. У цілому, ці дві програми дозволили підійти до головних напрямів подальшого розвитку страхового ринку в державі. Проте окремі їх позиції з питань удосконалення системи державного регулювання страхової діяльності, розвитку соціально значущих видів страхування, відновлення довіри до страхової галузі, кадрове забезпечення страхової діяльності на сьогодні так і не втілені повною мірою в життя.
Це пов’язано, на нашу думку, в першу чергу, з тим, що необхідно ще побудувати дієвий механізм виконавчої дисципліни в органах влади. На сьогодні функціонує надлишкова централізація прийняття рішень в Уряді, і, як наслідок, низька відповідальність окремих міністерств і відомств за результати проведеної роботи. Програма дій уряду, кожне урядове рішення повинно бути не документом абстрактного уряду, а програмою кожного конкретного органу виконавчої влади, а їх керівники повинні нести персональну відповідальність за їх виконання. Це ж стосується і нових програмних положень стратегії розвитку страхового ринку в Україні.
На сьогодні ґрунтовно формуванням ефективної стратегії розвитку національного страхового ринку фактично займається лише Ліга страхових організацій. Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг (ДКРРФП) чи інші державні органи не відіграють активної ролі в побудові дієвого ринку. Інколи навіть навпаки, позиція регулятора щодо напрямів розвитку страхування є досить часто протилежною думці учасників ринку.
Науковці чи практики в галузі страхування (Гордієнко І., Щедрий П., Зальотов О., ОсадецьС., Шумелда Я., Гаманкова О. та інші) також проводять окремі дослідження, аналізи з актуальних питань розвитку ринку. Але комплексний підхід до стратегії розвитку страхування в Україні відсутній. Відсутня єдина думка і фахівців страхової справи щодо подальших напрямів розвитку ринку.
Враховуючи загальнодержавну значимість розвитку страхової галузі потрібно, на нашу думку, розробити, затвердити та реалізувати стратегію середньо- та довгострокового розвитку страхового ринку в Україні на 2005–2010 роки. При цьому з метою забезпечення сталої динаміки розвитку ринку цей процес має бути узгоджений з процесами в усіх інших сферах життєдіяльності суспільства, тобто бути складовою загальної стратегії соціально-економічного розвитку України.
На сьогодні Ліга страхових організацій України працює над третьою програмою розвитку страхового ринку з новою концепцією з урахуванням усіх змін, що сталися в нашій країні і світі]. Вважаємо, що запропоновані нами основні напрями стратегії розвитку страхового ринку в Україні до 2010 року будуть досить актуальними на даний час і зможуть використатися при розробці третьої програми.
Головним завданням стратегії розвитку страхового ринку повинно стати формування вітчизняної системи страхування, здатної виконувати такі соціально-економічні функції: по-перше – захист від потенційних ризиків, який необхідний для ефективного функціонування ринкової економіки, що є фактором її стабільності і стимулом для розширення підприємницької діяльності; по-друге – акумуляція довгострокових інвестиційних ресурсів для розвитку економіки.
Розглянемо більш детально основні складові стратегії розвитку страхового ринку в Україні.
1. Удосконалення законодавчої та методологічної бази ринку страхових послуг
Для забезпечення ефективного розвитку страхового ринку потрібна реалізація законодавчих мір і прийняття нормативних документів зі стимулювання страхової галузі.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Основні напрями стратегії розвитку ринку страхування в Україні

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок