Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Соціальний захист ветеранів праці та громадян похилого віку. Соціальний захист ветеранів війни

Соціальний захист ветеранів праці та громадян похилого віку. Соціальний захист ветеранів війни

Назва:
Соціальний захист ветеранів праці та громадян похилого віку. Соціальний захист ветеранів війни
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,06 KB
Завантажень:
479
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Соціальний захист ветеранів праці та громадян похилого віку. Соціальний захист ветеранів війни


Соціальний захист ветеранів праці та громадян похилого віку
Соціальний захист населення провадиться відповідним Міністерством та його управліннями в областях і відділами в містах і районах згідно із законами України про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні;
про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту; про державну допомогу сім'ям з дітьми; про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Соціальний захист населення — система державного матеріального забезпечення ветеранів праці та інших громадян похилого віку, ветеранів війни, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, державної допомоги сім'ям з дітьми, сукупної цільової грошової допомоги на прожиття та державної допомоги сім'ям з дітьми.
Основні засади захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні ґрунтуються на законодавчих і нормативних актах, які визначають державну політику, спрямовану на формування в суспільстві гуманного, шанобливого ставлення до них і забезпечення їх активного довголіття. При цьому вони на рівні з іншими громадянами мають всі можливості брати участь в економічній, соціальній, політичних сферах та задоволенні різноманітних життєвих потреб шляхом отримання різних видів допомоги через: реалізацію права на працю відповідно до професійної підготовки, трудових навичок та з врахуванням стану здоров'я, забезпечення пенсіями і. допомогами; надання житла; створення умов для підтримки здоров'я й активного довголіття відповідно до сучасних досягнень науки; організації соціально-побутового обслуговування, розвитку мережі матеріально-технічної бази для стаціонарних закладів і надомних форм обслуговування громадян похилого віку.
Законом визначено і статус ветеранів праці, пільги для них та статус громадян похилого віку й гарантії їх соціального захисту.
Ветеранами праці визнаються громадяни, які сумлінно працювали в народному господарстві, державних установах, організаціях та об'єднаннях громадян, мають трудовий стаж жінки — 35 років, чоловіки — 40 років і вийшли на пенсію. Вони мають пільги: користуватись при виході на пенсію чи зміні місця роботи поліклініками, до яких були прикріплені за основним місцем роботи; право першочергового безплатного зубопротезування; переважне право на забезпечення санаторно-курортним лікуванням, щорічне медичне обстеження та диспансеризацію із залученням необхідних спеціалістів; першочергове право на обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергової госпіталізації; переважне право на забезпечення житловою площею, якщо вони потребують поліпшення житлових умов, переважне право на вступ до садівничих товариств (кооперативів) та кооперативів по будівництву й експлуатації колективних гаражів; на встановлення квартирних телефонів; звільнення від плати за землю та земельного податку й інші пільги.
В доповнення до пільг, які мають ветерани праці, є пільги громадянам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною (Герої соціалістичної праці, повні кавалери ордена Трудової слави). Для них передбачаються такі пільги: надбавку до пенсій, які вони отримують, у розмірі 200 % мінімальної пенсії за віком;
звільнення від сплати всіх видів податків, зборів, мита та інших платежів до бюджету; першочергові безплатні особисту та членів сім'ї (жінка, чоловік і дітей віком до 18 років) госпіталізацію та лікування в лікарнях, до яких вони були закріплені, в усіх видах закладів амбулаторно-поліклінічних закладів і одержання першочергово безплатного лікування, ліків за рецептами лікарів;
звільнення цих осіб та членів сім'ї, які разом з ветераном праці проживають, від квартирної плати та за газ, електроенергію, паливо й інших комунальних послуг та першочергове поліпшення житлових умов і капітальний ремонт житла й інші пільги.
Держава забезпечує гарантії соціального захисту громадянам похилого віку, до яких належать: чоловіки у віці 60 років і жінки — 55 років, а також особи, яким до досягнення загального пенсійного віку залишилось півтора року (особи похилого віку).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Соціальний захист ветеранів праці та громадян похилого віку. Соціальний захист ветеранів війни

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок