Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Функції Міністерства фінансів в забезбеченні фінансової політики

Функції Міністерства фінансів в забезбеченні фінансової політики

Назва:
Функції Міністерства фінансів в забезбеченні фінансової політики
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,60 KB
Завантажень:
214
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
на тему:
Функції Міністерства фінансів в забезбеченні фінансової політики


План:
Вступ
Функції та звання Міністерства фінансів України.
Права та обов’язки даного органу виконавчої влади.
Міністерство фінансів як контролер руху фінансових ресурсів держави.
Висновки


Вступ
Організаційну і методичну роботу з управління держав-ними фінансами здійснює Міністерство фінансів України. Його повноваження і основні функції визначаються положен-ням "Про Міністерство фінансів України", яке затверджує Кабінет Міністрів України.
Центральний апарат Міністерства забезпечує втілення в життя державної фінансової політики, розробляючи конкретні методи впливу на ефективність суспільного виробництва, визначаючи оптимальні розміри мобілізації фінансових ресурсів до бюджету, оздоровлюючи фінансове становище в окремих галузях. Це досягається розробкою разом з Міністерством економіки України зведеного фінансового балансу держави і використанням його показників для складання бюджетів.
Успішне функціонування державних фінансів можливе за наявності правової основи. Для формування Міністерство фінансів розробляє проекти Законів України з питань фінансів, бюджету, податків, постанов і розпоряджень Кабінету Міністрів. На їх основі розробляються інструкції про порядок їхнього застосування у відповідних економічних умовах.
Найважливішими функціями центрального апарату Міністерства є організація роботи зі складання і виконання загальнодержавного бюджету; методичне керівництво роботою в галузі бюджетного, фінансового планування і фінансування народного господарства; ведення обліку і складання звіту про виконання загальнодержавного бюджету; підготовка інформаційних матеріалів і доповідей Кабінету Міністрів України прохід виконання бюджетів.
У процесі мобілізації доходів бюджету Міністерство фінансів організує роботу державних податкових адміністрацій з контролю за додержанням податкового законодавства платниками податків, розробляє концепцію податкової політики, готує пропозиції щодо встановлення ставок податків і платежів до бюджету і позабюджетних фондів, вирішує питання про відстрочення платежів, надання пільг по податках та інших платежах.
У Міністерствах і відомствах, підприємницьких структурах всіх форм власності Міністерство фінансів здійснює перевірки бухгалтерських звітів, грошових документів, кошторисів, декларацій та інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків, інших обов'язкових платежів. Воно також аналізує економічне і фінансове становище галузей народного господарства, тенденції та динаміку розвитку форм власності, витрат на виробництво, рівень рентабельності та ефективності виробництва.
Разом з Іншими економічними відомствами Міністерство фінансів бере участь у проведенні роздержавлення власності, демонополізації народного господарства, земельної реформи, вивчає вплив цих процесів на зміцнення фінансового становища держави. Воно також проводять роботу зі створення ринку цінних паперів, веде реєстрацію і облік випуску пінних паперів акціонерними товариствами, комерційними банками, підприємствами тощо.
Функції та завдання Міністерства фінансів України
Міністерство фінансів України (Мінфін України) є центральним органом виконавчої влади, підпорядкованим Кабінету Міністрів України.
Мінфін України забезпечує проведення єдиної державної фінансової, бюджетної, податкової політики, спрямованої на реалізацію визначених завдань економічного та соціального розвитку України, здійснює координацію діяльності у цій сфері інших центральних органів виконавчої влади.
Мінфін України у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України та цим Положенням про Міністерство фінансів України.
Мінфін України узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до його повноважень, розробляє пропозиції щодо вдосконалення законодавства та в установленому порядку вносить їх на розгляд Президентові України та Кабінету Міністрів України.
У межах своїх повноважень Мінфін України організовує виконання актів законодавства і здійснює систематичний контроль за їх реалізацією.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Функції Міністерства фінансів в забезбеченні фінансової політики

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок