Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Теоретичні і економічні основи інвестиційної діяльності. Лізинг основних засобів

Теоретичні і економічні основи інвестиційної діяльності. Лізинг основних засобів

Назва:
Теоретичні і економічні основи інвестиційної діяльності. Лізинг основних засобів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,45 KB
Завантажень:
195
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Теоретичні і економічні основи інвестиційної діяльності. Лізинг основних засобів
Лізинг - це господарська операція, за якою лізингодавець передає лізингоодержувачу право користування активом, що є власністю лізингодавця, за плату на певний період часу. Лізинг здійснюється за договором лізингу, який регулює правовідносини між суб'єктами лізингу.
Говорячи про лізинг, ми, по-перше, повинні зрозуміти саме значення терміну "лізинг", адже в спеціальній літературі не простежується однозначної думки щодо цього питання. У одних науковців знаходимо, що так званий "лізинг" - це не що інше, як фінансова оренда, хоча фінансова оренда має додатковий елемент - продавця орендованого майна.
Виходячи з цього, економічну суть договору фінансової оренди (лізингу) становить те, що орендодавець здійснює фінансування господарської
діяльності орендаря. З погляду орендодавця, це інвестиції, при яких, здобуваючи для орендаря на вибір останнього необхідне для його виробничої діяльності (наприклад, для сільського господарства трактори і машини) устаткування або інше майно і зберігаючи за собою право власності, він передає його у володіння і користування для господарської експлуатації орендареві, одержуючи з цього орендні платежі. Для орендаря фінансова оренда служить альтернативою придбання устаткування з використанням позикових засобів, що вимагають сплати відсотків за позичкою. Крім того, у країнах з ринковою економікою, регулюючі відносини, що пов'язані з фінансовою орендою, проводяться на цілком цивілізованій основі, орендодавці й орендарі мають можливість одержати пільги за податками через механізм прискореної амортизації і шляхом включення орендних платежів у собівартість продукції. Таким чином, лізинг - це один із видів орендних відносин.
По-друге, термін "лізинг" слід трактувати ширше, ніж поняття "фінансування оренди", тобто як "операції по фінансуванню оренди". Такий підхід обумовлений тим, що під терміном "лізинг" може розумітися не тільки фінансова оренда, але й інші орендні відносини. Лізингові відносини не зводяться лише до відносин фінансової оренди, адже за терміном дії він може бути довгостроковим, середньостроковим і короткостроковим. Тому лізинг можна розглядати і як фінансову оренду, фінансовий лізинг. Якщо ж зупинитись на тому, що лізинг - це тільки одна з форм орендних відносин, то логічно було б розпізнати особливості лізингу як форми орендних відносин. У той же час є необхідність більш глибоко проаналізувати економічну суть лізингу. Адже існують розбіжності навіть у визначеннях лізингу й оренди. Мабуть, головне з них полягає в тому, що лізингові відносини виходять за межі орендних відносин, адже: 1) орендар визначає устаткування і вибирає постачальника, не покладаючись на досвід орендодавця; 2) устаткування здобувається орендодавцем у зв'язку з договором лізингу, який укладається між орендодавцем і орендарем; 3) періодичні платежі, що підлягають сплаті за договором лізингу, розраховуються, зокрема, виходячи з вартості всієї або істотної частини вартості устаткування.
Отже, лізинг - це комплекс майнових відносин, що складається в лізингову операцію, яка є однією з форм орендних операцій. Більш точне визначення лізингу можна дати, використовуючи два підходи. У першому з них необхідно виявити відмінність лізингової операції від інших форм орендних операцій, а в другому — провести чітку межу між лізингом і іншими, схожими на нього, економічними відносинами. Як різновид орендних операцій лізинг має такі особливості:
1) термін лізингу - як правило, він наближається до терміну повної амортизації предмета лізингу;
2) предмет лізингу - звичайно це машини, устаткування, спорудження виробничого призначення і транспортні засоби;
купівля орендодавцем майна, виходячи з потреб орендаря.
Поєднання трьох наведених властивостей лізингової операції досить чітко відокремлює його від інших форм оренди. Лізинг визначається як оренда засобів виробничого призначення, що наближається за термінами до періоду повної амортизації предмета оренди.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Теоретичні і економічні основи інвестиційної діяльності. Лізинг основних засобів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок