Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Корпоративні фінанси

Корпоративні фінанси

Назва:
Корпоративні фінанси
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,18 KB
Завантажень:
261
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Корпоративні фінанси
План
1. Форми організації бізнесу та структура капіталу підприємства.
2. Джерела фінансування діяльності суб'єктів господарювання.
Форми організації бізнесу та структура капіталу підприємства
Корпоративні фінанси (фінанси підприємств) займають важливе місце у розвитку фінансової системи. В цій сфері створюються матеріальні блага та послуги. Підприємства є суб'єктами із забезпечення зайнятості, формування фондів оплати праці. Тут розподіляють та перерозподіляють ВВП між галузями та регіонами. З використанням корпоративних фінансів проводяться операції з іншими країнами. Доходи підприємств і установ є основою формування державних фондів (у формі податків, обов'язкових відрахувань, неподаткових надходжень). Суб'єкти корпоративних фінансів здійснюють емісію цінних паперів та є активними учасниками фінансового ринку, беруть участь у проведенні приватизації державного майна. На підприємствах використовуються різноманітні фінансові інструменти: оренда, лізинг, концесії та ін.
Фінанси підприємств – це комплекс фінансових операцій, пов'язаних з формуванням грошових потоків, розподілом і використанням доходів і грошових фондів суб'єктів підприємництва у процесі проведення господарської діяльності. Фінанси підприємств виконують такі функції: формування фінансових ресурсів, розподілу та використання їх з метою забезпечення підприємницької діяльності та здійснення контролю за формуванням і використанням фінансових ресурсів. Фінанси підприємств мають забезпечувати виробничо-господарську, фінансову й інвестиційну діяльність, виконання зобов'язань перед державними фондами, банківськими установами, іншими суб'єктами підприємництва.
Підприємницька діяльність в Україні здійснюється в різних формах. Суб'єктами такої діяльності є: господарські організації (юридичні особи); громадяни, зареєстровані як підприємці; філії, представництва та інші відокремлені підрозділи господарських організацій; об'єднання підприємств. Фізичні особи можуть проводити підприємницьку діяльність без створення юридичної особи. Об'єднання підприємств створюють з метою здійснення спільної діяльності. До об'єднань підприємств належать асоціації, корпорації, консорціуми, концерни та інші форми. Основою господарського розвитку є підприємство. Це самостійний суб'єкт господарювання, створений власниками для задоволення суспільних та особистих потреб.
Підприємства можуть здійснювати виробничу, науково-дослідну, торговельну та іншу господарську діяльність. Вони використовуються як для забезпечення підприємництва, так і не комерційної господарської діяльності, що спрямована на досягнення економічних, соціальних та інших результатів без переслідування мети одержання прибутку. Переважна частка господарської діяльності в Україні належить корпоративному секторові економіки, в межах якого виробляється майже 75% ВВП. Тут функціонує 12,1 тис. відкритих та 22,2 тис. закритих акціонерних товариств, 226,2 тис. товариств з обмеженою відповідальністю та 4,1 тис. інших господарських товариств.
Відповідно до Закону України "Про господарські товариства" господарські товариства – це підприємства, організації, створені на основі договору між юридичними і фізичними особами шляхом об'єднання їх майна і підприємницької діяльності в цілях отримання прибутку. Одна частина з них створюється і здійснює свою діяльність на основі установчого договору, інша – установчого договору і статуту. Основними видами господарських товариств є: повні товариства, командитні товариства, товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю й акціонерні товариства. Останні є найбільш розвинутою та складною формою підприємницької діяльності. Тому розглядатимемо організацію бізнесу та структуру капіталу на основі цієї форми.
Акціонерне товариство (AT) – це господарське товариство, яке має статутний капітал, поділений на певну кількість акцій однієї номінальній вартості. Статутний капітал AT відображає загальну суму номінальної вартості акцій, які випустило це товариство.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Корпоративні фінанси

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок