Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Податки в системі фінансових відносин підприємства

Податки в системі фінансових відносин підприємства

Назва:
Податки в системі фінансових відносин підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,72 KB
Завантажень:
370
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
з дисципліни “Фінанси підприємства”


1. Податки в системі фінансових відносин підприємства
Система оподаткування — це продукт діяльності держави, її важливий атрибут. Кожна держава формує свою систему оподат-кування з урахуванням досвіду інших країн, власних національних особливостей, стану економіки, розвитку ринкових відносин, не-обхідності вирішення конкретних економічних і соціальних за-вдань.
Становлення системи оподаткування в Україні почалося з прийнят-тям 25 червня 1991 p. Закону «Про систему оподаткування». У ньому були визначені принципи побудови і призначення системи оподатку-вання, перелік податків, зборів (обов'язкових платежів), платники та об'єкти оподаткування. Таким чином було закладено основи системи оподаткування, створено передумови для її наступного розвитку.
Ураховуючи зміни в податковій політиці держави, необхідність подальшого вдосконалення оподаткування, 2 лютого 1994 p. було прийнято другий варіант Закону «Про систему оподаткування». Третій варіант цього закону Верховна Рада України прийняла 18 лютого 1997р.
В останньому варіанті закону дається більш повне і чітке визна-чення принципів побудови системи оподаткування; поняття системи оподаткування, платників податків і зборів, об'єїста оподаткування;
обов'язків, прав і відповідальності платників податків; видів подат-ків, зборів і порядку їх зарахування до бюджету та державних ці-льових фондів.
Система оподаткування — це сукупність податків і зборів, (обоє 'язкових платежів) до бюджетів різних рівнів, а також до державних цільових фондів, що стягуються в порядку, установле-ному відповідними законами держави.
Законом «Про систему оподаткування» визначено такі важливі принципи її побудови:—
стимулювання підприємницької виробничої діяльності та ін-вестиційної активності;—
стимулювання науково-технічного прогресу, технологічного оновлення виробництва, виходу вітчизняного товаровиробника на світовий ринок високотехнологічної продукції;—
обов'язковість;—
рівнозначність і пропорційність;—
рівність, недопущення будь-яких проявів податкової дискри-мінації;—
соціальна справедливість;—
стабільність;—
економічна обгрунтованість;—
рівномірність сплати;—
компетентність;—
єдиний підхід;—
доступність.
На жаль, не всі з перелічених принципів реалізуються в сучасній податковій політиці, у практичній реалізації законодавчих актів що-до окремих податків.
У системі оподаткування можна виділити дві підсистеми: оподат-кування юридичних осіб (підприємств) та оподаткування фізичних осіб.
На рис1. зображено підсистему оподаткування підприємств, на підставі Закону України «Про систему оподаткування» від 18 лю-того 1997 p., а також пізніших доповнень до нього.
Підприємства — суб'єкти господарювання повинні сплачувати загальнодержавні, а також місцеві податки і збори.
Загальнодержа-вні податки і збори включають:—
прямі податки [податок на прибуток, плата (податок) за зем-лю, податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, податок на нерухоме майно (нерухомість)];—
непрямі податки [податок на додану вартість (ПДВ), акци-зний збір, мито];—
збори (на обов'язкове державне пенсійне страхування, на обов'язкове соціальне страхування, до державного інноваційного фонду; за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок держа-вного бюджету; за забруднення навколишнього середовища; рентні збори;гербовий збір);—
відрахування на фінансування автомобільних доріг, державне мито, плата за торговий патент на деякі види підприємницької дія-льності.
Місцеві податки і збори включають:—
два податки (комунальний податок і податок з реклами);—
різні збори (за право використання місцевої символіки; за пар-ковку автотранспорту; за проїзд територією прикордонних областей транспортом, що прямує за кордон; за видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг; ринковий збір; готельний збір; за проведення місцевих аукціонів, конкурсного розпродажу і лотерей; за право проведення кіно- і телезйомок та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Податки в системі фінансових відносин підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок