Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Умови залучення іноземних інвестицій в економіку України

Умови залучення іноземних інвестицій в економіку України

Назва:
Умови залучення іноземних інвестицій в економіку України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,58 KB
Завантажень:
98
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Умови залучення іноземних інвестицій в економіку України


Обсяг іноземних інвестицій – один з показників, що характеризують ступінь інтеграції країни у світове співтовариство і залежать від привабливості об’єкта інвестування.
Одержання іноземних інвестицій, умови їх залучення – це фактори, що характеризують інвестиційну діяльність і сприяють подальшому розвитку зовнішньоекономічних зв’язків. Інвестиційна привабливість визначається суб’єктами інвестування загальним інвестиційним кліматом у країні, умовах проведення зовнішньоекономічній діяльності, у тому числі правовими, митними.
Кожна держава має свою систему цін на ресурси, податкову політику та законодавчу базу, різний рівень розвитку галузей, а отже, і відмінності у прибутковості суб’єктів та об’єктів інвестування. Імпортні та експортні операції з переміщення капіталу пов’язані з політичною стабільністю та рівнем торгівлі на міжнародному ринку.
Іноземні інвестиції являють собою довгострокові вкладення капіталу та інвестиції іноземними власниками у промисловість, сільське господарство, транспорт та інші галузі економіки; реалізацію вивезення підприємницького капіталу в країні-реципієнті. У Законі України „Про режим іноземного інвестування” іноземні інвестиції визначаються як цінності, які вкладають іноземні інвестори в об’єкти інвестиційної діяльності відповідно до чинного законодавства України з метою одержання прибутку або досягнення соціального ефекту.
На сучасному етапі одержання прибутку як кінцевої мети процесу Інвестування сприяє залученню іноземного капіталу. Інвестори вивчають національну економіку країни, її законодавчу систему, ресурси для визначення об’єкта капіталовкладення з вищою віддачею. Об’єктами зарубіжного інвестування є всі об’єкти, інвестування в які не заборонене законами України.
Проведені дослідження особливостей іноземного інвестування показали, що іноземні інвестиції мають позитивні і негативні характеристики для країн-реципієнтів і країн-резидентів (табл. 1).
Країни-інвестори одержують значний прибуток від інвестицій, оскільки вкладають їх у більш прибуткові галузі за кордоном, використовуючи там дешевшу кваліфіковану робочу силу, експортують туди засоби праці, але цим уповільнюють темпи економічного зростання і розвитку країни. Іноземні інвестиції і міграція робочої сили є сучасними формами переміщення трудових ресурсів і коштів. Міграція робочої сили зумовлена рівнем заробітної плати, на який впливають економічний розвиток країни, її природні, історичні і національні особливості, соціальні умови. Країна-експортер капіталу сприяє міграції робочої сили із своєї країни і створює додаткові робочі місця в країні-імпортері, використовуючи її дешевий кваліфікований трудовий потенціал.
Таблиця 1
Вплив іноземних інвестицій на економіку країн-резидентів і країн-реципієнтів
Країна-резидент-експортер |
Країна-реципієнт-імпортер
Переваги |
Недоліки |
Переваги |
Недоліки
Зростання прибуткової інвестицій за рахунок перерозподілу капіталу всередині країни в більш прибуткові за кордоном Збільшення експорту товарів, устаткування, технологій, що стимулює виробничий процес Стимулювання інноваційного процесу |
Високий ступінь ризику Зниження темпів вітчизняного виробництва Міграція робочої сили Уповільнення темпів економічного зростання і розвитку країни через переміщення капіталу за кордон |
Стимулювання темпів зростання національної економіки Надходження сучасних технологій, техніки, устаткування Створення додаткових робочих місць Посилення конкуренції всередині країни |
Зниження темпів економічного зростання країни-реципієнта, оскільки прибуток інвестора як частина ВВП надходить у країну-резидент Надходження не нових технічних засобів, технологій Небезпека демпінгу Висока ціна Стримування інноваційного процесу Оплата праці нижча від світового рівня Банкрутство національних това-ровиробників внаслідок недостатньої конкурентоспроможності Зниження ролі і значення країни на світовому ринку
Інвестиції, що надходять, спочатку є поштовхом для економічного розвитку країни-імпортера, сприяючи піднесенню виробничих можливостей країни та покращуючи її демографічну ситуацію.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Умови залучення іноземних інвестицій в економіку України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок