Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Функції фінансів підприємств та їх характеристика

Функції фінансів підприємств та їх характеристика

Назва:
Функції фінансів підприємств та їх характеристика
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,02 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
Функції фінансів підприємств та їх характеристика


Сутність фінансів, як і будь-якої економічної категорії. Проявляється у виконуваних ними функціях. Сутність і функції фінансів нерозривно пов’язані між собою. Сутність виражає зміст і форми прояву фінансів. Практичне значення правильної характеристики функцій фінансів відіграє досить важливу роль в організації фінансової роботи. Водночас питання про функції фінансів — одне з найбільш дискусійних і до кінця не вирішених у теорії фінансів. Розбіжності стосуються трактування окремих функцій та їх кількості.
Вітчизняні фінансисти сходяться на думці, що фінанси на макроекономічному рівні виконують дві функції: розподільну і контрольну . За допомогою розподільної функції відбувається розподіл виробленого валового внутрішнього продукту, а за допомогою контрольної функції фінанси виступають засобом контролю за правильністю і своєчасністю проведення розподілу?
Отже, утворення і використання фінансових ресурсів належить, на нашу думку, до розподільної функції, а забезпечення постійної потреби фінансово-господарської діяльності фінансовими ресурсами - це самостійна функція фінансів підприємств.
Безперервний процес виробництва потребує головним чином забезпечення підприємств фінансовими ресурсами і на початковій сформування статутного капіталу), і на наступних стадіях організації господарської діяльності. Крім того, авансування оборотного капіталу може бути зумовлено затримками в реалізації партії готової продукції та з виникненням неплатежів (дебіторської заборгованості).
Отже, у процесі відтворення фінанси підприємств виконують три функції:
1. Забезпечення фінансовими ресурсами фінансово-господарської діяльності підприємств.
2. Розподільна. За її допомогою здійснюється розподіл створеного суб'єктом господарювання валового внутрішнього продукту на частини, одна з яких підлягає перерахуванню до Державного бюджету і позабюджетних фондів, а інша - залишається у його розпорядженні. В результаті цієї функції відбувається спрямування фінансових ресурсів на поповнення статутного капіталу, відновлення авансованих коштів у основний і оборотний капітал, формування резервного фонду, фонду споживання і нагромадження.
3. Контрольна функція. У процесі господарської діяльності рух фінансових ресурсів певною мірою відстає від потреб діяльності господарських суб'єктів, тобто має місце нестача фінансових ресурсів для здійснення платежів. Це може відбуватися в результаті нецільового і недостатньо раціонального використання фінансових ресурсів. Тому виникає необхідність здійснення безпосереднього контролю за діяльністю господарських суб'єктів за цільовим і раціональним використанням фінансових ресурсів. Такий контроль здійснюється завдяки властивої фінансам контрольної функції.
Фінанси займають провідне місце в субординації категорій, що утворюють систему економічних відносин. Економічні категорії такі як товар, гроші, ціна, фінанси, прибуток, рентабельність, кредит - взаємопов'язані між собою. Водночас кожна з них має відносно самостійне функціонування і свій характер дієвості у господарському механізмі. Але особливе місце серед них належить фінансам і ціні. Воші взаємодіють у процесі виконання властивої їм розподільної функції. Водночас для фінансів розподільна функція є головною, а для цін - звичайною, рядовою функцією. Тому для здійснення розподільного і перерозподільного процесів фінанси підпорядковуються дії розподільної функції ціни, визначають виконання нею пропорцій розподілу новоствореної вартості.
Складовими ринкової ціни є різноманітні фінансові платежі підприємств до бюджету. Для підприємств (товаровиробників) і покупців (споживачів) воші виступають витратами, а для Державного бюджету - доходами.
Значне місце у ціні на вироби (послуга) у формі витрат суб'єктів господарювання займають фінансові платежі, які воші здійснюють, як податки і обов'язкові платежі податкового характеру. Податки і обов'язкові платежі вилучаються державою з доходів підприємств для покриття державних витрат та вирішення соціально-економічних завдань суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Функції фінансів підприємств та їх характеристика

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок