Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Фінансовий механізм екологічного регулювання як засіб реалізації концепції сталого розвитку України

Фінансовий механізм екологічного регулювання як засіб реалізації концепції сталого розвитку України

Назва:
Фінансовий механізм екологічного регулювання як засіб реалізації концепції сталого розвитку України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,94 KB
Завантажень:
315
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Фінансовий механізм екологічного регулювання як засіб реалізації концепції сталого розвитку України


Сучасні процеси поширення та поглиблення екологічної кризи у світі вимагають переоцінки традиційної моделі соціально-економічного розвитку. Існуюча модель ставить за мету економічне зростання без обмежень будь-якою ціною, не враховуючи те, до чого це може призвести і що залишиться у спадок майбутнім поколінням. Внаслідок цього, і на місцевому рівні, і в глобальному масштабі неухильно погіршується стан довкілля, виснажуються природні ресурси, зростає бідність, деградують усі сфери суспільного життя. Зокрема, екологічна ситуація, що склалася на даний момент в Україні, вимагає перегляду пріоритетів розвитку, оскільки високе антропогенне навантаження на навколишнє природне середовище на всій території країни може обернутися екологічною катастрофою. У зв’язку з цим концепція сталого розвитку є одним з найважливіших наукових досягнень останніх десятиліть, що має постійно зростаюче значення для управління природними і соціальними процесами як у глобальному, так і в регіональному масштабах.
У проекті Концепції сталого розвитку України, розробленому за рішенням Кабінету Міністрів України, охорона навколишнього природного середовища та раціональне використання природних ресурсів є невід’ємними елементами політики державного регулювання економіки. Головним засобом і фактором реалізації концепції сталого розвитку повинен стати фінансовий механізм екологічного регулювання.
Сьогодні є конкретні ознаки того, що переважна частина фінансових інструментів екологічного регулювання, що використовуються в Україні (платність природокористування, плата за забруднення навколишнього природного середовища, система фондів охорони навколишнього природного середовища тощо) – неефективні. Тому проблема їх удосконалення залишається актуальною як з теоретичного, так і з практичного погляду.
Теоретичні основи сталого розвитку суспільних процесів та екологічного регулювання економіки розроблені В.І. Вернадським, О.О. Веклич, В.В.Волошиним, Є.В. Гірусовим, І.П. Герасимовим, В.С. Голубєвим, М.А.Голубцем, К.Г. Гофманом, М.І. Долішнім, Б.М. Данилишиним, С.І. Дорогунцовим, Л.Г. Мельником, В.Я. Шевчуком, Д.Х. Брунтланд, Д. Кемберлендом, Ю. Одумом та ін. Проте багатогранність і складність проблеми залишає достатньо місця для подальших досліджень.
Недостатня дослідженість даної проблеми в умовах трансформації економіки України, необхідність наукового обґрунтування концепції сталого розвитку та механізму його реалізації для оздоровлення навколишнього природного середовища і досягнення соціально-економічного благополуччя обумовили вибір теми, визначили мету, структуру та зміст статті.
Метою роботи є дослідження теоретичних засад концепції сталого розвитку та фінансового механізму екологічного регулювання, як засобу її реалізації.
Екологічно збалансований розвиток розглядається як процес гармонізації продуктивних сил, збереження і відтворення цілісності навколишнього природного середовища з метою задоволення життєвих потреб нинішнього і майбутніх поколінь, як оптимізація відносин у системі „людина-природа-господарство” передусім на користь людини і природи.
Значну роль у розробці концепції сталого розвитку відіграв світовий самміт з питань екології та розвитку, що проводився у Ріо-де-Жанейро. На ньому було розроблено і схвалено широку стратегію дій програму „Порядок денний на ХХІ століття”. Це свідчить про міжнародне визнання того факту, що захист навколишнього середовища і природних ресурсів необхідно інтегрувати з соціально-економічними компонентами, включаючи проблематику бідності і слаборозвиненості. Рішення світового самміту Ріо-де-Жанейро-92 передбачали перехід до такої концепції розвитку, де основними є баланс та інтеграція між економічними, екологічними та соціальними потребами людства, з одного боку, та здатністю земних ресурсів і екосистеми задовольняти нинішні та майбутні потреби з іншого.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Фінансовий механізм екологічного регулювання як засіб реалізації концепції сталого розвитку України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок