Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Вплив страхування на соціально-економічні процеси в Україні: макроекономічний аспект

Вплив страхування на соціально-економічні процеси в Україні: макроекономічний аспект

Назва:
Вплив страхування на соціально-економічні процеси в Україні: макроекономічний аспект
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,34 KB
Завантажень:
69
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Вплив страхування на соціально-економічні процеси в Україні: макроекономічний аспект


На рівні наукових гіпотез можна вважати, що страхування як складова фінансово-кредитної системи певною мірою може використовуватися як регулятор соціально-економічних відносин. Такої думки дотримуються фахівці страхової справи України та Росії. Зокрема, подібну позицію відстоювали В. Базилевич [1], А. Самойловський [2]. Не виключають можливості використання страхування як регулятора у цій сфері й російські вчені Є. Коломін [3], М. Жилкіна [4].
Однак слід зазначити, що в Україні такі можливості страхування тривалий час були обмежені відносно низьким розміром частки ВВП, що перерозподіляється через страховий ринок порівняно з бюджетом чи кредитною системою. Останнім часом намітилася тенденція зміни ситуації. Тому в системі регульованих ринкових відносин страхування повинно посісти своє місце серед непрямих економічних регуляторів.
Страхування може використовуватися як антициклічний (антикризовий) регулятор, воно забезпечує безперервність виробництва і споживання, а також стабільність функціонування фінансово-кредитної системи. Крім того, страхові компанії забезпечують економіку інвестиційними ресурсами, що сприяє економічному зростанню.
Через страхування здійснюється регіональний перерозподіл ресурсів, що відповідає ознаці страхування – територіальній розкладці збитку. Страхування саме, без участі держави, частково здійснює перерозподіл ресурсів благополучних регіонів на користь неблагополучних, потерпілих від різних нещасть і катастроф.
Перспективною, на нашу думку, може стати роль страхування у регулюванні соціальної сфери. При цьому страхування має ряд переваг над бюджетними соціальними програмами. Так, досягається суто цільове використання коштів страхового фонду, відсутня проблема поглиблення бюджетного дефіциту, а отже, прискорення інфляційних процесів, від яких у першу чергу страждають найменш захищені категорії громадян. Крім того, страхування гарантує індивідуальну, адресну соціальну підтримку кожному громадянинові, і за його бажанням відповідно до матеріальних можливостей обов’язкове страхування може бути доповнене добровільним.
Страхова галузь може використовуватися державою у справі регулювання зайнятості населення та боротьби з безробіттям. Страховики можуть не тільки відшкодовувати збитки, обумовлені втратою робочого місця, а й виступати як роботодавці. Регулюючи за допомогою страхування добробут громадян, держава забезпечує збереження визначеного рівня споживчого попиту. А як відомо, попит населення є одним з основних факторів розвитку ринкової економіки.
Найбільшою мірою це стосується медичного страхування, тому що серед інших видів страхування йому найбільше притаманна соціальна роль, адже на його основі у розвинених країнах будується уся система охорони здоров’я. Не менш важливим є страхування рент, пенсій, посібників та інших виплат соціально незахищеним категоріям громадян. У розвинених країнах страховому захисту підлягають також об’єкти культури (історичні й культурні пам’ятки, предмети мистецтва тощо), це має велике значення у сфері гуманітарних відносин.
Слід наголосити, що важливе місце в регулюванні макроекономічних процесів посідає інвестиційна діяльність страховиків. Особливу регулюючу роль відіграє довгострокове страхування життя. Цей вид використовується державою для непрямого регулювання грошової маси і боротьби з інфляцією поряд з іншими кредитно-грошовими регуляторами. Не випадково у західній практиці таке страхування проводиться в межах державних програм розвитку довгострокового накопичувального страхування, що спеціально розробляються державою з метою залучення коштів населення для наступного їх вкладення в розвиток економіки. Держава надає страхувальникам ряд податкових пільг, що стимулюють укладення договорів.
Важливе регулююче значення можуть мати і такі види страхування, як страхування де-по-зи-тів, страхування сільськогосподарських підприємств та ін. Наприклад, обов’язкове стра-хування відповідальності автовласників захищає інтереси потерпілих у результаті ДТП.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Вплив страхування на соціально-економічні процеси в Україні: макроекономічний аспект

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок