Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Економіка підприємництва. Фінанси підприємств

Економіка підприємництва. Фінанси підприємств

Назва:
Економіка підприємництва. Фінанси підприємств
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,25 KB
Завантажень:
380
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Економіка підприємництва. Фінанси підприємств
Провідною ланкою фінансової системи держави є фінанси підприємств (акціонерних і приватних, та взагалі всіх форм власності), які через систему податків перераховуються в бюджети всіх рівнів.
Фінанси підприємств виражають грошові відносини, що виникають при утворенні і використанні грошових доходів для формування основних і обігових фондів у процесі розширеного відтворення, а також в організації процесу виробництва на основі використання грошей з метою формування основних і обігових фондів, організації їх кругообігу, розподілу і використання в грошовій формі створеного у сфері матеріального виробництва суспільного продукту, включаючи і чистий дохід.
Проте функції фінансів підприємств не обмежуються розподілом і перерозподілом доходу. Вони ще й обслуговують кругообіг коштів підприємств та зміну форм вартості у цьому кругообігу.
Дія закону вартості в господарській діяльності підприємств проходить через рух і використання показника вартості та організації фінансових відносин. Фінанси державних підприємств мають за мету розширене відтворення основних і обігових виробничих фондів і фондів обертання зі створенням фондів грошових коштів для оплати праці з акумуляцією створюваної в процесі матеріального виробництва частини чистого доходу для забезпечення розширеного відтворення виробництва.
За нинішніх умов підприємства є повністю самостійними, мають баланс доходів і видатків або бізнес-план. Вони вступають у господарські зв'язки і відносини з іншими підприємствами і збутовими організаціями, проводять з ними грошові розрахунки, мають закінчений баланс прибутків і збитків.
Фінансові ресурси підприємства - це кошти, що знаходяться в його постійному або частковому володінні для забезпечення безперервної роботи, а також забезпечення в процесі діяльності грошових доходів і накопичень.
Витрати підприємств складаються з коштів, які компенсують всі матеріальні витрати, пов'язані з виробництвом продукції, коштів, направлених у фонд оплати праці; амортизаційних відрахувань, платежів за користування кредитом тощо.
За своїм розподілом витрати підприємств можна згрупувати як витрати на виробництво і господарсько-експлуатаційну діяльність та витрати на розширення виробництва; платежі бюджету та відрахування у спеціальні фонди.
Фінансова самостійність підприємств потребує активної фінансово-господарської діяльності, з тим щоб поряд з покриттям виробничих витрат створювався прибуток, відображений у фінансах.
Діяльність підприємств за нових умов обумовлена дією закону вартості. Свою дію закон вартості виявляє через показники вартості продукції і її форм (грошей, ціни, собівартості, кредиту, фінансів, прибутку тощо) з метою стимулювання зменшення витрат на одиницю продукції, зростання виробництва продукції і прибутків. Це теорія, а дійсність і практика не завжди відповідає наведеній концепції. За відсутності конкуренції і спаду виробництва державні підприємства і навіть приватні не мають прибутку, а тому при спаді виробництва ніякі вартісні показники не дають змоги вийти з прибутками більшості підприємств. Разом з тим необхідною умовою діяльності підприємств є відшкодування проведених підприємством витрат за рахунок своїх доходів і забезпечення одержання прибутку, який надає можливість збільшувати внутрішні господарські накопичення.
Організовуючи фінансово-господарську діяльність, підприємства використовують свої грошові кошти і залучені кредити на умовах повернення, оскільки держава, як правило, товаровиробників коштами не підтримує. Слід розрізняти власні і позикові кошти, тим більше, коли вони видаються під високі відсотки та ще й на умовах повернення. За умов дії закону вартості та об'єктивної необхідності матеріального стимулювання зростання суспільного продукту необхідно послабити негативну дію державної податкової системи на виробництво. Ця дія має ґрунтуватися на фінансових розрахунках і аналізі фінансово-господарської діяльності підприємств усіх форм власності, а тому податкова система повинна постійно удосконалюватися відповідно до процесів у період трансформації суспільства в цілому і розвитку виробництва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Економіка підприємництва. Фінанси підприємств

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок