Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Вибір способу фінансового інвестування: лізинг чи кредит

Вибір способу фінансового інвестування: лізинг чи кредит

Назва:
Вибір способу фінансового інвестування: лізинг чи кредит
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,96 KB
Завантажень:
189
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Вибір способу фінансового інвестування: лізинг чи кредит


Україна на момент проголошення незалежності визначалася як держава із сильною індустріальною базою та високим науково-технічним потенціалом. Але ці досягнення країна мала сімнадцять років тому назад. Якщо ж розглядати питання науково-технічного потенціалу країни сьогодні, то воно є досить проблемним. В першу чергу, проблема в тому, що вітчизняне виробництво у технологічному аспекті відстає від розвинутих країн на 20-30 років.
В нашій країні більшість українських підприємств потребують негайного оновлення основних фондів, технічного переозброєння виробничих потужностей що діють, введення конкурентноспроможної техніки, техніки нового покоління. Враховуючи обмеженість можливостей збільшення обсягів фінансових ресурсів, призначених для інвестування нововведень, доцільно звернути увагу на оптимізацію структури вже наявних фінансових ресурсів і на принципи, що лежать в основі їх інвестування. Досвід країн Латинської Америки і Південної Кореї показав, що навіть в умовах високих темпів інфляції існують можливості стимулювання нововведень. У цьому зв'язку слід зазначити, що особливого значення набуває застосування нетрадиційних методів інвестування інноваційної діяльності. До таких методів відноситься, зокрема, лізинг.
Виступаючи як особливий спосіб інвестування, лізингові операції є своєрідною альтернативою банківському кредитуванню, оскільки лізинг заснований на тих самих принципах, що і кредит - срочність (негайність), платоспроможність, повернення.
При проведенні порівняльного аналізу потрібно виходити із того, що  обидва методи мають свої плюси і мінуси, які потрібно враховувати при проектуванні операції.
Переваги та недоліки обох методів інвестування в основні засоби пов'язані, передовсім, з оподаткуванням всіх учасників операції по кожному із варіантів, що досліджуються. Вартість лізингу може бути меншою або дорівнювати вартості кредиту тільки при умові використання податкових пільг.
Чим же привабливий лізинг? Які його найбільш суттєві економічні вигоди:
1. Можливість застосування учасниками в лізинговій операції механізму прискореної амортизації об'єкта лізингу.
2. Можливість зарахування предмету лізингу на баланс лізингоодержувача або лізингодавця із зазначенням, що майно взяте/передане у лізинг.
3. Лізинг звільняє орендаря від процедур і витрат, пов'язаних  із володінням майном, тому що юридичним власником залишається орендодавець.
4. Заощаджувати при сплаті підприємством податків користуючись податковими пільгами.
5. Лізинг дає змогу не залучати позиковий капітал, не «ускладнювати» активи підприємства і допомагає підтримувати оптимальне співвідношення власного і позикового капіталу.
6. Переговори з виробниками і постачальниками, оформлення договорів купівлі-продажу, при потребі реєстрацію майна проводить лізингодавець, що скорочує матеріальні витрати та економію часу лізингоодержувача.
При інвестиційному проектуванні потрібно мати на увазі, що, не дивлячись на велику кількість переваг, лізинг має і деякі недоліки в порівнянні з кредитом.
Зокрема, лізинг має більш складний механізм в організації операції, оскільки потрібно узгодити інтереси декількох, а інколи навіть багатьох учасників.
Отримуючи майно по лізингу, підприємство отримує право розпорядження майном, тільки після виконання всіх умов договору лізингу ставши власником активу.
Для того, щоб більш глибоко розглянути питання фінансового інвестування за допомогою лізингу або кредиту, проведемо детальну розробку інвестиційної програми і порівняємо варіант купівлі обладнання за рахунок кредиту з варіантом придбання цього ж обладнання за допомогою лізингу.
Отож, візьмемо умовне підприємство, проведемо дослідження та  порахуємо грошовий потік даного підприємства за таких умов:
1. підприємство придбало необхідне йому обладнання за договором купівлі-продажу, з використанням кредиту, який отриманий в банку.
2. це ж саме підприємство придбало теж саме майно, але використовуючи при цьому договір лізингу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Вибір способу фінансового інвестування: лізинг чи кредит

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок