Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Механізм та системи забезпечення фінансової безпеки держави

Механізм та системи забезпечення фінансової безпеки держави

Назва:
Механізм та системи забезпечення фінансової безпеки держави
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,48 KB
Завантажень:
348
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему
Механізм та системи забезпечення фінансової безпеки держави


Перш за все слід звернути увагу на необхідність розмежування понять „фінансова безпека держави” що характеризує динамічний розвиток фінан-сової системи та „забезпечення фінансової безпеки держави” як сукупності організаційно-правових відносин. Забезпечення фінансової безпеки держави базується на механізмі забезпечення фінансової безпеки держави, який є системою організаційних та інституційно-правових заходів впливу, спрямованих на своєчасне виявлення, попередження, нейтралізацію та ліквідацію загроз фінансовій безпеці держави.
Механізм забезпечення фінансової безпеки має реалізовуватися на основі розробки відповідних наукової теорії, концепції, стратегії і тактики, проведення адекватної фінансової політики, визначення об’єктів, наявності необхідних інститутів забезпечення безпеки (суб’єктів), визначення та конкретизації інтересів, систематизації загроз, застосування засобів, способів і методів забезпечення безпеки (рис.4).


Фінансова безпека досягається шляхом проведення виваженої фінан-со-вої політики відповідно до прийнятих в установленому порядку доктрин, концепцій, стратегій і програм у політичній, економічній, соціальній, інфор-ма-ційній і, власне, фінансовій сферах. Концепція фінансової безпеки має містити пріоритетні цілі і завдання досягнення безпеки, шляхи та методи їх досягнення, які б адекватно відображали роль фінансів у соціально-економічному розвитку держави. Її зміст покликаний координувати загальнодержавні дії у сфері забезпечення безпеки на рівні окремих громадян, господарюючих суб’єктів, галузей, секторів економіки, а також на регіональному, національному та міжнародному рівнях. Без обґрун-то-ва-ної концепції фінансової безпеки неможливо сподіватись на реалізацію ефек-тив-ного соціально-економічного розвитку держави.
Стратегія фінансової безпеки має бути орієнтована на розробку і послі-довне здійснення заходів щодо закріплення і розвитку позитивних про-це-сів і подолання негативних тенденцій у сфері фінансових відносин. При цьо-му мають бути визначені найближчі цілі цієї стратегії та меха-нізми їх реалізації. Державна стратегія фінансової безпеки і комплексна дер-жавна фінансова політика перебувають у тісному взаємозв’язку і взаємодії.
Зважаючи на те, що фінансова безпека не є статичною (на систему безпеки впливає конкретна ситуація, що складається на певному етапі соціально-економічного і політичного розвитку суспільства), то механізм забезпечення фінансової безпеки включає такі елементи:
об’єктивний і всебічний моніторинг економіки і фінансової сфери з метою виявлення і прогнозування внутрішніх і зовнішніх загроз інтересам об’єктів фінансової безпеки;
розрахунок порогових, гранично допустимих значень фінансових та соціально-економічних показників (індикаторів), перевищення яких може провокувати фінансову нестабільність і фінансову кризу;
діяльність держави щодо виявлення і попередження внутрішніх і зовнішніх загроз фінансовій безпеці.
Таким чином, побудова механізму забезпечення фінансової безпеки потребує визначення критеріальних вимог до неї. Проте дотепер в економічній літературі відсутні теоретичні комплексні розробки цього питання. Тому за основу при формуванні критеріальних вимог до системи фінансової безпеки можна взяти підходи до визначення критеріїв та інтегрального індексу економічної безпеки за Методикою розрахунку рівня економічної безпеки України. Ця Методика розроблена з метою визначення рівня економічної безпеки як головної складової національної безпеки держави і визначає перелік основних індикаторів стану економічної безпеки, їхні оптимальні, порогові та граничні значення, а також методи розрахунку інтегрального індексу економічної безпеки. Методика базується на комплексному аналізі індикаторів економічної безпеки з виявленням потенційно можливих загроз економічній безпеці в Україні і застосовується Міністерством економіки України для інтегральної оцінки рівня економічної безпеки України в цілому в економіці та за окремими сферами діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Механізм та системи забезпечення фінансової безпеки держави

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок