Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Фінансові інститути ринку рейтингових послуг України

Фінансові інститути ринку рейтингових послуг України

Назва:
Фінансові інститути ринку рейтингових послуг України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,74 KB
Завантажень:
478
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Фінансові інститути ринку рейтингових послуг України


В Україні на сьогодні розгортається підготовча робота щодо задоволення потреб учасників ринку у рейтингових послугах, зокрема в частині запровадження практики рейтингування як постійного фінансового сервісу. У той же час подальшого розвитку потребує регулювання діяльності інститутів ринку рейтингових послуг.
Під фінансовими інститутами ринку рейтингових послуг України розуміються організації, що утворюють контур економічних взаємовідносин у тріаді „позичальник (емітент) – рейтингове агентство – інвестор” під час управління кредитним ризиком з використанням відповідних рейтингових оцінок платоспроможності. Зауважимо, що характеристика інститутів ринку рейтингових послуг серед вітчизняних досліджень не є усталеною, і попри розширення складу його дійсних учасників зберігається потреба в їх класифікації з урахуванням міжнародної та вітчизняної практики рейтингування. Саме цим обумовлюється актуальність даної статті та її акцентована цілеспрямованість порівняно з іншими публікаціями з цієї проблеми.
Ринок рейтингових послуг України розвивається надзвичайно активно. Для забезпечення широкого вивчення пропозицій рейтингової оцінки як фінансових інструментів (цінних паперів) та їх емітентів на вітчизняному ринку рейтингових послуг необхідна присутність інститутів, здатних забезпечити надання і споживання спектру різних рейтингових послуг. На нашу думку, перелік фінансових інститутів (суб’єктів) ринку рейтингових послуг в Україні повинен включати такі структури:–
міжнародні рейтингові агентства;–
вітчизняні рейтингові агентства;–
вітчизняні кредитні бюро; –
рейтингові консультанти;–
споживачі рейтингової інформації.
Дамо характеристику їх ринкових позицій – на основі як наявних, так і очікуваних результатів роботи.
Внаслідок того, що українські економічні суб’єкти зацікавлені в міжнародних інвесторах, а міжнародні рейтингові агентства в основному зосереджуються на великих емітентах і присвоєнні рейтингів за міжнародною шкалою, на нашу думку, повинна забезпечуватися достатня лібералізація доступу міжнародних рейтингових агентств на вітчизняний фінансовий ринок. Попри згадуваний вище факт початку безпосередньої діяльності в Україні міжнародного агентства „Standard&Poor’s”, цей фінансовий сервіс значною мірою залишається монополізований – уповноваженою структурою від імені держави є поки що єдина вітчизняна компанія “Кредит-рейтинг”. До того ж, керівництво „Standard&Poor’s” у коментарях до цієї події застерігає, що “... тільки вивчає доцільність отримання ... статусу уповноваженого рейтингового агентства”. Інформація щодо намірів надання аналогічних послуг в Україні іншими міжнародними рейтинговими агентствами на момент підготовки статті відсутня.
Основним суб’єктом українського ринку рейтингових послуг повинне стати рейтингове агентство, що має загальнонаціональний статус (отриманий ринковими, а не адміністративними методами) та орієнтується на присвоєння корпоративного, регіонального і муніципального рейтингів. Але такий статус повинен бути наданий на конкурсній основі з урахуванням результатів діяльності кількох конкуруючих агентств. У зв’язку з цим автор вносить пропозицію щодо необхідності введення організованого інституту сертифікованих вітчизняних рейтингових агентств із відповідним ліцензуванням у державному регулятивному органі. Потрібно внести в чинний перелік семи видів професійної діяльності на фондовому ринку України нового восьмого виду – “рейтингування” з фіксацією надання послуг щодо присвоєння рейтингів як виключного виду діяльності.
На сьогодні стан розвитку рейтингового бізнесу в Україні можна охарактеризувати як „очікування”. Багато українських компаній ще не до кінця розуміють, навіщо їм „відкриватися” для створення кредитних рейтингів та ще й платити за це чималі гроші. Для того щоб рейтинговому агентству повірили і захотіли заплатити за його послуги, воно повинно мати бездоганну репутацію та об’єктивність своїх оцінок, підтверджену протягом років.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Фінансові інститути ринку рейтингових послуг України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок