Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Механізм фінансового контролю на сільськогосподарських підприємствах

Механізм фінансового контролю на сільськогосподарських підприємствах

Назва:
Механізм фінансового контролю на сільськогосподарських підприємствах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,95 KB
Завантажень:
328
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 657.6
О.В. Жовніренко, аспірант
НУБІЇ7 України, м. Київ
Механізм фінансового контролю на сільськогосподарських підприємствах
У статті визначені блоки та елементи механізму фінансового контролю на сільськогосподарських підприємствах, показаний їх логічний зв'язок. Запропонована схема та виділені для кожного етапу особливості процесу фінансового контролю на сільськогосподарських підприємствах, механізм фінансового контролю, система фінансового контролю, форми і методи контролю
Фінансовий контроль є важливим фактором успішного рішення задач впровадження та розвитку ринкових відносин. Він сприяє додержанню та закріпленню законності, правопорядку, державної, договірної та виконавчої дисципліни. Добре організований та системно - функціонуючий контроль формує у працівників усіх ланок управління високий професіоналізм, компетентність, оперативність прийняття рішень та їх виконання, що гарантує ймовірність позитивно результативної фінансово - господарської діяльності підприємства.
Результативність та ефективність фінансового контролю залежать від багатьох факторів та умов. В зв'язку з цим розглянемо поняття «механізм фінансового контролю сільськогосподарських підприємств» з метою системного узагальнення основних елементів та сторін фінансового контролю суб'єкта господарювання.
Актуальність теми полягає у сучасній необхідності створення досконалої системи фінансового контролю в Україні для забезпечення фінансової дисципліни під час проведення реформування сільського господарства, що може стати запорукою ефективності намічених реформ у державі.
Аналіз основних досліджень та публікацій. Питання фінансового контролю досліджувалось значною кількістю фахівців, серед яких особливо необхідно виділити: Василика О.Д., Єпіфанова А.О., Кириленко О.П. Такі українські науковці, як Калюга Є.В., Мельничук В., Стефанюк І.Б., Шевчук В.О., даній темі присвятили чимало своїх статей і видань. Взагалі ступінь вивчення теми фінансового контролю в Україні ще не досить високий, деякі питання висвітлені неповно і мають неоднозначне трактування.
Мета дослідження. Висвітлення сутності механізму фінансового контролю та визначення особливостей процесу фінансового контролю на сільськогосподарських підприємствах.
Предметом дослідження роботи є механізм фінансового контролю як елемент системи управління фінансами.
Виклад основного матеріалу. Механізм фінансового контролю сільськогосподарських підприємств по своїй сутності відноситься до організаційно - економічних механізмів. Ми дотримуємося точки зору, що під механізмом фінансового контролю сільськогосподарських підприємств слід розуміти сукупність методів та процедур, затверджених керівництвом для забезпечення функціонування діяльності підприємства.
Відносно до сфери фінансового контролю суб'єкта господарювання слід уточнити цей підхід на основі наступних положень.
Механізм фінансового контролю підприємства слід відрізняти від інших елементів постійного апарату теорії фінансового контролю, оскільки: поняття фінансового контролю сільськогосподарських підприємств розкриває мету та особливості цієї форми контролю;
процес фінансового контролю означає послідовність етапів та процедур в процесі здійснення контролю на підприємстві;
система фінансового контролю визначає суб'єкти та об'єкти, форми і методи контролю на підприємстві;
механізм фінансового контролю визначає, яким чином реалізується системний підхід при організації та проведенні фінансового контролю.
Структурно систему фінансового контролю на сільськогосподарських підприємствах можна представити наступним чином:
суб'єкти та об'єкти фінансового контролю; форми і методи фінансового контролю.
В цьому разі форми і методи фінансового контролю виступають в якості відносин, що пов'язують суб'єкти та об'єкти фінансового контролю (рис. 1).
Механізм фінансового контролю представляє собою уособлене поняття по відношенню до поняття системи фінансового контролю, оскільки включає окрім елементів системи, елементи інфраструктури, а також врахування цілей, як ключового елементу «налаштування» роботи механізму (рис.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Механізм фінансового контролю на сільськогосподарських підприємствах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок