Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> реферат на тему: ПРОБЛЕМИ РЕАЛІЗАЦІЇ КАПІТАЛОТВОРЧОЇ ФУНКЦІЇ СУЧАСНОЇ КОРПОРАЦІЇ НА ФОНДОВОМУ РИНКУ

Загрузка...

ПРОБЛЕМИ РЕАЛІЗАЦІЇ КАПІТАЛОТВОРЧОЇ ФУНКЦІЇ СУЧАСНОЇ КОРПОРАЦІЇ НА ФОНДОВОМУ РИНКУ / сторінка 3

Назва:
ПРОБЛЕМИ РЕАЛІЗАЦІЇ КАПІТАЛОТВОРЧОЇ ФУНКЦІЇ СУЧАСНОЇ КОРПОРАЦІЇ НА ФОНДОВОМУ РИНКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,06 KB
Завантажень:
219
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Саме вона надає можливість акумулювати гігантські капітали як юридичних, так і фізичних осіб, які спрямовуються на розвиток підприємств. У різних країнах по-різному розподіляються акції, але серед акціонерів скрізь присутні індивідууми, корпорації, банки.
В Україні відповідно до загальносвітових тенденцій і з метою формування дієздатного корпоративного капіталу було прийняте рішення про приватизацію майна державних підприємств. Це рішення було обґрунтованим. Аналіз результатів дослідження ефективності діяльності підприємств різних форм власності різних країн показав, що в ринковій і перехідній економіці недержавні підприємства працюють ефективніше за державні, за винятком окремих галузей. Однак новостворений акціонерний сектор української економіки поки що демонструє дуже скромні кінцеві результати. Сумарна капіталізація всіх їхніх акцій у багато разів менша ринкової вартості, наприклад, однієї такої компанії, як Microsoft.
Головна причина такого стану справ полягає в тому, що за своєю економічною сутністю українські господарчі товариства у переважній більшості поки що не є справжніми корпораціями. Тому що головне, що відрізняє справжню корпорацію, - це: по-перше, відділення капіталу-власності від капіталу-функції і перетворення класичного капіталіста на фінансового, не "прив'язаного" до активів даного підприємства; по-друге, її нерозривний, "кревний" зв'язок з фондовим ринком, завдяки якому власники корпорації тільки й можуть реалізувати свій статус фінансових підприємців; по-третє, у принципі нічим не обмежена здатність акумулювати вільні активи, створюючи новий, додатковий капітал для суспільства за рахунок нарощування кількості доступних для продуктивного споживання ресурсів шляхом їхнього залучення в реалізацію раніше нездійснених проектів; по-четверте, відхід окремих акціонерів не спричиняє зменшення статутного фонду, активів підприємства.
Пояснення причин надуспішної діяльності класичних акціонерних підприємств може бути здійснене через використання висунутої раніше концепції капіталотворчої функції корпорацій. Справа в тім, що установки технократії на ріст підприємства, які виходять з її власних інтересів і орієнтирів на бюрократичні переваги (просування службовими сходами, розширення доступу до службових благ тощо), сприяють такій концентрації капіталу, яка, як уже відзначалося раніше, дозволяє залучати у виробничий процес нові верстви раніше незатребуваних ресурсів і істотно збільшувати ступінь їх продуктивності. У результаті спостерігається несподіване, на перший погляд, явище, своєрідний економічний парадокс - відмова від орієнтації на максимізацію прибутку (чи добробуту акціонерів) і прагнення до стійкого росту підприємства, обумовлене захисними функціями техноструктури. Таким чином, відкриваються принципово нові можливості підвищення ефективності господарської діяльності, завдяки чому, у кінцевому рахунку, може забезпечуватися більш висока її рентабельність, ніж при традиційній настанові на максимізацію фінансового результату.
Сьогодні промислові корпорації в Україні не зацікавлені в тому, щоб використовувати фондовий ринок. Обов'язковою передумовою посилення мотивації підприємців до виходу на фондовий ринок є усунення податкових перешкод на шляху використання фондового механізму фінансування корпорацій. Зокрема потрібно забезпечити нейтральність податків у частині процентних доходів і витрат фізичних і юридичних осіб для того, щоб для одержувачів дивідендів це джерело було не менш вигідним, ніж інші способи вкладення коштів з метою одержання матеріальних вигод, а для підприємств, що їх виплачують, - не більш руйнівним, ніж для іншого напрямку використання прибутку. При цьому зміна чинного порядку оподаткування дивідендів забезпечить стимулювання виходу фінансових ресурсів за межі окремих промислових підприємств. Наявний сьогодні порядок оподатковування робить банківську справу більш вигідною, ніж корпоративна, оскільки виплата відсотків по депозитних вкладах населення відноситься на валові витрати і зменшує оподатковувану суму на прибуток, а виплата дивідендів здійснюється з прибутку, що залишається в розпорядженні підприємства, тобто після оподатковування.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: ПРОБЛЕМИ РЕАЛІЗАЦІЇ КАПІТАЛОТВОРЧОЇ ФУНКЦІЇ СУЧАСНОЇ КОРПОРАЦІЇ НА ФОНДОВОМУ РИНКУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок