Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Скачати: ПРОБЛЕМИ РЕАЛІЗАЦІЇ КАПІТАЛОТВОРЧОЇ ФУНКЦІЇ СУЧАСНОЇ КОРПОРАЦІЇ НА ФОНДОВОМУ РИНКУ

Загрузка...

ПРОБЛЕМИ РЕАЛІЗАЦІЇ КАПІТАЛОТВОРЧОЇ ФУНКЦІЇ СУЧАСНОЇ КОРПОРАЦІЇ НА ФОНДОВОМУ РИНКУ

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"

Загрузка...Назва:
ПРОБЛЕМИ РЕАЛІЗАЦІЇ КАПІТАЛОТВОРЧОЇ ФУНКЦІЇ СУЧАСНОЇ КОРПОРАЦІЇ НА ФОНДОВОМУ РИНКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,06 KB
Завантажень:
219
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
ПРОБЛЕМИ РЕАЛІЗАЦІЇ КАПІТАЛОТВОРЧОЇ ФУНКЦІЇ СУЧАСНОЇ КОРПОРАЦІЇ НА ФОНДОВОМУ РИНКУ


Для забезпечення стійкого економічного росту економіки України потрібен подальший розвиток фінансового сектора на основі удосконалювання механізмів корпоративного управління, надійного захисту прав інвесторів і кредиторів, підвищення ступеня прозорості, приступності і ліквідності фондового ринку. Вирішення цих завдань є важливою передумовою залучення інвестицій для відновлення виробничого потенціалу промисловості і переходу на інноваційний шлях розвитку України.
У сучасному світі великі промислові корпорації, здатні ефективно вирішувати проблеми випуску різноманітної продукції, становлять фундамент економіки розвинутих країн. Можна сказати, що сучасне господарство - це економіка корпорацій. За оцінками фахівців, незважаючи на те, що в розвинутих країнах їхня питома вага в загальному числі організацій різних форм підприємництва складає тільки 10%, саме вони забезпечують понад 75% обсягів продажів і до 90% всіх одержуваних доходів [1]. І це не випадково, тому що корпорації мають комплекс властивостей, які забезпечують конкурентні переваги цієї організаційно-правової форми ведення бізнесу. Визначити їх, виявити бар'єри, що заважають їх проявам, намітити шляхи подолання цих перешкод - складна науково-практична проблема, дослідженню якої присвячена дана стаття.
Зауважимо, що інтерес до вказаної проблеми останнім часом значно посилився, про що свідчать ряд публікацій прикладного та фундаментального характеру [1-8]. При цьому найбільш пильна увага дослідників прикута до розвитку окремих структурних елементів корпоративного бізнесу. Мета нашої розвідки полягає в актуалізації кола питань стосовно реалізації функцій сучасної корпорації, зокрема її капіталотворчої функції на фондовому ринку, а також перспектив корпоративного капіталу в Україні.
Корпорації посідають особливе місце серед великих підприємств і об'єднань. При цьому їх найбільш важливою і відмітною рисою виступає капіталотворча функція, завдяки якій створюються передумови збільшення обсягу і ступеня використання обмежених ресурсів. Слід підкреслити, що капіталотворча функція корпорацій оцінюється з позиції організаційних форм використання факторів виробництва і здатності генерувати капітал. Це обумовлено тим, що різні можливі комбінації ресурсів, потенційно доступні економіці в будь-який момент часу, можуть бути залучені до реалізації як проектів, що швидко окупаються, так і дорогих проектів, що вимагають значних одноразових вкладень, хоча і не менш рентабельних (з урахуванням дисконтування). Однак організаційно-правовий механізм корпорацій побудований таким чином, що дозволяє практично безмежно концентрувати капітал (у тому числі на транснаціональному рівні), внаслідок чого з'являються нові можливості додаткового залучення факторів виробництва в реалізацію проектів.
Не можна не погодитися з думкою Дж. Стюарта Мілля про те, що "багато підприємств вимагають капіталу в розмірі, який перевищує кошти найбагатшої окремої особи або товариства на паях. Жоден окремий капіталіст не міг би побудувати залізниці від Лондона до Ліверпуля. ... Уряд міг би зробити її і возити по ній. ... Але з причин, що досить добре відомі, урядове ведення промислових операцій узагалі буває одним із найбільш невигідних шляхів, якщо тільки можливий будь-який інший шлях" [2, с. 177]. За сучасних умов цей висновок не втратив своєї актуальності, оскільки інноваційний розвиток на основі новітніх технологій вимагає дуже високої концентрації ресурсів. Так, у США "... на кожну з 200 суперкорпорацій припадає в середньому 0,2% ВВП. Наведені величини - уже не мікро-, а макроекономічні" [3, с. 76].
Однак дуже важливим видається, що корпорації виступають не просто інструментом інтеґрації індивідуальних активів, але фактично створюють новий, додатковий капітал для суспільства. Тому можна стверджувати, що має місце прояв синергетичного ефекту, коли результат інтеґрації окремих елементів системи значно перевищує їхню арифметичну суму [4, с.

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: ПРОБЛЕМИ РЕАЛІЗАЦІЇ КАПІТАЛОТВОРЧОЇ ФУНКЦІЇ СУЧАСНОЇ КОРПОРАЦІЇ НА ФОНДОВОМУ РИНКУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок