Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> реферат: Реквізити та інші атрибути векселів. Доміциляція векселів

Реквізити та інші атрибути векселів. Доміциляція векселів / сторінка 2

Назва:
Реквізити та інші атрибути векселів. Доміциляція векселів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,85 KB
Завантажень:
104
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Якщо ж ні акцептант, ні векселедавець не вказали ім'я доміциліата, це означає, що за вказаним місцем доміциляції векселедавець здійснюватиме платіж сам. За даною ознакою розрізняють два типи доміцильованих векселів:*
визначено-домщильованІ (власне-доміцильовані, дійсно-доміцильовані). Це векселі, в яких векселедавець у формулі доміцилювання вказує і місце платежу, що є іншим, ніж місце проживання платника, та ім'я особи, яка здійснить платіж;*
невизначено-доміцильовані (невластиво-доміцильовані, несправжні доміцильовані). Ними називають векселі, в яких ім'я доміциліата векселедавець не вказав.
Причини існування другого типу випливають із специфіки господарсько-збутової діяльності учасників вексельного обігу. Невизначеність і нерегулярність надходжень і видатків зумовлюють потребу в тому, щоб у момент виписування і видачі векселя обмежуватися лише зазначенням іншого місця платежу або залишати місце, щоб доміциліата вказав акцептант. Тобто, доміцилюючи вексель невизна-чено, векселедавець може передбачити, що платник: сам здійснить оплату у місці доміциляції; призначить доміциліата у тексті акцепту; не знає, у кого платник доміцилю-вав вексель; прагне уникнути протесту, який стане можливим, якщо не буде знайдено доміциліата, а також бажає захистити себе від відповідальності на випадок регресу.
В разі відмови доміциліата оплатити доміцильований ним вексель здійснюється опротестування. В акті протесту обов'язково вказується причина відмови від платежу, а сам протест виписується проти платника, тобто доміциліанта. При цьому доміциліат нічим не зобов'язаний за доміцильованим векселем. Він не несе вексельної відповідальності навіть у випадку, якщо пообіцяв векселедавцеві здійснити платіж. З даної обіцянки випливає лише право доміциліанта вимагати від нього відшкодування збитків згідно з цивільним законодавством.
Ось чому комерційні банки, стаючи доміциліатами, не ризикують. Вони виконують платіж за доміцильованими векселями лише тоді, коли попередньо для цього їм депоновано відповідні суми або у клієнта є грошові кошти на поточному рахунку і він доручив банкові зняти з нього відповідну суму для платежу. За інших, умов банк відмовляється від платежу, а у випадках протесту не відповідає за платіж. При цьому протест здійснюється у приміщенні банку, але спрямовується проти платника. Якщо ж вексель у доміци-ліата не буде своєчасно опротестований, право регресу до векселедавця та індосантів векселетримач втрачає. Але платник і в даному випадку відповідає за платіж.
Такий механізм правових відносин між доміциліантом і доміциліатом зумовлений тим, що останній не є векселе-зобов'язаною особою платника. Ці відносини регулюються нормами цивільного права. Доміциліат лише виконує дане йому доручення: проведення своєчасного платежу за векселем коштом платника.
Найчастіше функцію доміциліата здійснює банк, що обслуговує платника. Поставивши на лицевому боці векселя напис "Як аваліст за..."і підписавши його, банк фактично стає доміциліатом і зобов'язаний у разі необхідності виконати дану операцію повністю і своєчасно. За це комерційний банк як особливий платник стягує відповідну комісійну винагороду, а після оплати векселя боржником пересилає погашений вексель даному клієнтові. При цьому діють індивідуальні ставки комісійних. Більше того, для своїх клієнтів, які мають розрахунковий (поточний) рахунок, операції з доміцильованими векселями банк може здійснювати безплатно.
У наданні згоди на доміциляцію векселів працівникам банку слід діяти обережно і виважено. Адже оплата доміцильованого векселя може зробити банк жертвою злочину. Щоб не оплатити фальшивий вексель, у більшості банків діє такий принцип: у кожному випадку прийняття рішення про доміциляцію векселя інформація про проведення даної операції негайно надсилається акцептантові належним повідомленням. Отримана підтверджу вальна відповідь стає гарантією законності та прибутковості доміциляцїї.
Наступність операцій з доміцильованими векселями показана на схемі 4.1.
Отож трасант доручає трасатові доміцилювати вексель.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Реквізити та інші атрибути векселів. Доміциляція векселів

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок