Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Реквізити та інші атрибути векселів. Доміциляція векселів

Загрузка...

Реквізити та інші атрибути векселів. Доміциляція векселів

Назва:
Реквізити та інші атрибути векселів. Доміциляція векселів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,85 KB
Завантажень:
104
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реквізити та інші атрибути векселів. Доміциляція векселів
Необхідність забезпечення своєчасності отримання платежу інколи створює ситуацію, за якої платникові векселя стає зручнішим і економічно доцільнішим не самому розраховуватися за вексельним зобов'язанням, а за попередньою домовленістю доручити це зробити третій особі. Призначення вексельним платником якоїсь третьої особи має назву доміциляції векселів. Тоді під ім'ям платника вказується: "Підлягає оплаті в ..." або "Платіж у ...", тобто зазначаються інше місце чи особа, яка зобов'язана заплатити.
Вексель, що містить застереження про його оплату третьою особою у місці проживання платника або іншому місці, називається доміцильованим векселем. Він має такі головні особливості: незбіг місця проживання платника і місця платежу за векселем; зазначення третьої особи.
Особа, яка, підмінюючи акцептанта чи векселедавця, платить за векселем, називається доміциліатом, а та, що уповноважила Його це зробити, — доміциліантом. Для переказувана обов'язку платежу іншій особі доміциляція є надзвичайно важливою дією. Вона звільняє платника від турбот про платіж, особливо тоді, коли він проживає там, де немає банківських установ. Доміцильований вексель є привабливішим для всіх бажаючих його придбати, він легко може дисконтуватися у банку, а в інкасових операціях за таким векселем відсутні накладні затрати.
У вексельному праві особа, яка дала згоду стати доміциліатом, виступає особливим платником. Особливий платник діє виключно в межах доручення і за кошти акцеп-танта-платника, що стає доміциліантом. Тобто за доміцильованим векселем правовідносини між доміциліатом і векселетримачем не виникають. Як правило, доміциліа-том стає спеціалізована фінансова установа, яка здійснює платіж за векселем з раніше зарезервованих у ній коштів векселезобов'язаної особи. Здійснюється доміциляція векселів шляхом написання доміциляційної формули на лицевий бік векселя, яка є спеціальним застереженням векселедавця про платіж у місці, що не збігається з місцем проживання платника.
Практика доміцилювання векселів виробила такі традиції:*
трасант у переказних і перший векселетримач у простих векселях доручають доміцилювати вексель у трасата (в першому випадку) і векселедавця у простому векселі;*
трасат (векселедавець простого векселя) звертається до особи, що перебуває у бажаному для ломіциляції місці з проханням дозволити доміциляцію і вказати умови покриття, які слід надати доміциліатові, в тому числі розмір комісійних, розмір процентів з рахунку на залишки сум тощо;*
комісіонер дозволяє призначити себе доміциліатом, як правило, за умови попереднього покриття своїх затрат. Але за наявності кредиту з боку доміциліанта відносно доміциліата проблема покриття не виникає. Сторони лише узгоджують конкретні умови доміциляції;*
платник у переказному векселі і векселедавець у простому доміцилюють вексель і письмово повідомляють векселедавця переказного векселя (першого тримача простого), надсилаючи йому доміцильований вексель. Останній попередньо акцептується платником, що знімає можливу недовіру щодо своєчасності платежу іншою особою чи в іншому місці.
Механізм доміцилювання діє саме так тому, що право доміцилювати вексель належить виключно векселедавцеві (трасанту). Лише він може обумовлювати вексельний текст у його суттєвих реквізитах. А після того як векселедавець указав місце платежу, жодна особа, навіть він сам, не може його змінити. Більше того, якщо акцептант недоміци-льованого переказного векселя при написанні свого акцепту вказує інше місце платежу, тим самим він перетворює вексель на модифікований, тобто умовний. Якщо згідно з вексельним правом будь-яка умова вважається недійсною, то такий вексель визнається недоміцильованим. Разом із тим за англійсько-американською системою подібна модифікація ? законною, але у випадку, коли презентант погодився прийняти вексель у видозміненій формі.
У доміцильованому векселі векселедавець може не вказати ім'я доміциліата. Тоді його може написати платник у процесі акцепту або сам векселедавець, коли вексель пред'являтиметься до платежу.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Реквізити та інші атрибути векселів. Доміциляція векселів

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок