Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> ВАЛЮТНИЙ РИНОК УКРАЇНИ НА КІНЕЦЬ 2001 РОКУ

ВАЛЮТНИЙ РИНОК УКРАЇНИ НА КІНЕЦЬ 2001 РОКУ

Назва:
ВАЛЮТНИЙ РИНОК УКРАЇНИ НА КІНЕЦЬ 2001 РОКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,98 KB
Завантажень:
222
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
НА ТЕМУ:
ВАЛЮТНИЙ РИНОК УКРАЇНИ
НА КІНЕЦЬ 2001 РОКУ
Валютний ринок нинi живе одними торгами — робити курсові прогнози стає дедалі важче: якщо ще місяць тому на кінець року обіцяли 5,5 грн/$1, то зараз прогнозують 5,4 грн/$1.
Зараз прогнози змінюються в режимі реального часу. Як у тій приказці: за що боролися, на те й напоролися. Доволі довго банкіри скаржилися, мовляв, український валютний ринок дуже зарегульований — як Національний банк скаже, так і буде. Коли ж тиждень тому фінансистам пригрозили тим, що віддадуть ринок в їхні руки, вони не на жарт перелякалися.
Все почалося з того, що голова Національного банку Володимир Стельмах раптом заявив, що НБУ може припинити купівлю доларів на міжбанківському ринку. Якщо зважати на те, що Нацбанк залишається головним покупцем ВКВ, то в разі його ігнорування міжбанку відразу можна передбачити девальвацію долара. А цей «американський товариш» і так потерпає останнім часом — минулого тижня його опустили до 5,29 грн/$1. Серце експортера ледь-ледь витримує...
Попиту на ВКВ немає через винахідливість підприємців
Щоправда, за кілька днів у головному банку заспокоїли: «НБУ в жодному разі не може піти з валютного ринку та здійснювати якусь іншу політику», — заявив директор департаменту валютного регулювання Нацбанку Сергій Яременко. Він запевнив, що політика Національного банку спрямовуватиметься на стабільність валютного курсу. Аби підтримувати цю саму стабільність, довелося встановити черговий рекорд — довести валові міжнародні резерви НБУ до рівня $3 млрд. Доходило до того, що щодня купували від $5 млн до $40 млн. Ревальвація виявилася неминучою.
Природу завеликої пропозиції ВКВ на міжбанківському ринку банкіри пояснюють двома факторами. Перший — продаж валютної виручки від реалізації цьогорічного врожаю. Можливі прибутки тільки від продажу зерна оцінювалися в $4 млрд. Щоправда, реалізація цієї валюти щойно розпочалася. Другий — перекачуванням банківських коштів. Вітчизняні підприємці нарешті прислухалися до порад кредитуватися не в національній валюті, а в доларах. Зважаючи на здорожчання гривневих ресурсів, це стає дедалі вигідніше, адже гривневі ставки збільшуються. Тож класичною стала схема — отримання валютного кредиту та продаж його на міжбанківському ринку. У цілому неабияке пропонування «зелених» може тривати ще протягом кількох тижнів. Цього часу має вистачити й на підвищення попиту, який катастрофічно падає протягом останніх місяців.
За словами банкірів, зменшення попиту на іноземні гроші пояснюється все тими ж цінами на гривню. Почасти імпортерам просто невигідно віддавати нацвалюту: аби розрахуватися зі своїми партнерами ВКВ, вони звертаються чи то до материнських структур (якщо це дочірня компанія), чи то до своїх представництв за межами України з проханням здійснити проплату за тим чи іншим контрактом. Таким чином, український міжбанківський ринок залишається без таких необхідних заявок на придбання. А підприємці заощаджують на різниці в курсах.
Наприкінець року експортери мають задовольнитися девальвацією гривні
Мало хто зараз може точно сказати, скільки триватиме дисбаланс між продажем і купівлею на вітчизняному валютному ринку. Адже вже кілька разів доводилося розчаровуватися: останній — коли девальвацію гривні обіцяли на початку осені. Але ж тоді приплив ВКВ забезпечив агропромисловий комплекс. Сьогодні залишається гадати, на скільки вистачить «селянської» валюти. Очікування різні — від одного до двох місяців.
На зменшення продажу «зелених» АПК мають вплинути наслідки американських торгових санкцій (година «Ч» — 15 листопада, якщо парламент не прийме антипіратського закону). Скажімо, металургійна галузь, основний експортер вітчизняної продукції в США, більше не зможе в колишніх обсягах забезпечувати ринок вільноконвертованою валютою — пропонування буде менше.
Відповідно прогнозується збільшення попиту на долари. Крім того, підприємствам доведеться повертати валютні кредити, які вони нинi так активно беруть, — зазвичай це тримісячні позики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: ВАЛЮТНИЙ РИНОК УКРАЇНИ НА КІНЕЦЬ 2001 РОКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок