Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Фінансовий лізинг – один із способів відтворення основних засобів

Фінансовий лізинг – один із способів відтворення основних засобів

Назва:
Фінансовий лізинг – один із способів відтворення основних засобів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,76 KB
Завантажень:
64
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Фінансовий лізинг – один із способів відтворення основних засобів


Одним із способів відтворення основних засобів також є фінансовий лізинг - особлива сфера підприємницької діяльності, широко розповсюджена за кордоном, – сьогодні розвивається й в Україні.
Згідно із Законом фінансовий лізинг, – вид цивільно-правових відносин, що виникають із договору фінансового лізингу, за яким лізингодавець зобов’язується набути у власність річ у продавця (постачальника) відповідно до встановлених лізингоодержувачем специфікацій та умов і передати її у користування останньому на визначений строк не менше одного року за встановлену плату.
Активне впровадження лізингових операцій завдяки притаманним їм можливостям, зокрема відсутності відволікання оборотних коштів, може дати відчутний поштовх здійсненню структурної перебудови реального сектора економіки, оновленню основних фондів, розвитку малого і середнього бізнесу тощо.
Переваги фінансового лізингу перед прямим кредитуванням широко використовуються у світовій практиці: близько третини інвестицій в нове обладнання здійснюється саме за допомогою фінансового лізингу. В Україні ж, за експертними оцінками, загальний річний обсяг операцій лізингових компаній у середньому складав останнім часом лише близько $380 млн., що дорівнювало приблизно 15% платоспроможного попиту. Такий стан зумовлений численними проблемами, зокрема недосконалістю нормативно-правого регулювання лізингових операцій. Багато із цих проблем, деякі досить кардинально, і розв’язує оновлений Закон України «Про фінансовий лізинг».
Переваги фінансового лізингу полягають в наступному:
залучення устаткування у виробництво з поетапною оплатою його вартості без одночасної мобілізації великих грошових засобів;
використання устаткування в період сезонної переробки сільськогосподарської сировини і відхід від витрат по його утриманню в послідуючі роки;
деяке зниження податкового тягаря при забалансовому обліку майна;
можливість викупу за залишковою вартістю взятого в фінансовий лізинг об’єкта по залишковій вартості для подальшого використання у виробництві;
використання інформації банку-кредитора для покупки устаткування, що орендується, по мінімальним ринковим цінам;
покращення якості виробництва продукції за рахунок покупки і оренди устаткування по технології ноу-хау.
За даними НАК Украгролізингу Вінницької області лізингові поставки в область складають 32,8% від загальної кількості техніки. По Вінницькі філії заборгованість складає 29,4 млн.грн. за надану техніку. Вінницька філія Національної акціонерної компанії "Украгролізинг" заснована у 2000 році.
Основним напрямом діяльності філії є надання господарствам області сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва на умовах фінансового лізингу, технічний сервіс її у період гарантійного та післягарантійного терміну експлуатації, а також повернення лізингових платежів . Згідно Постанови кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. за № 257 філії передано право вимоги боргових зобов'язань та досудового врегулювання заборгованості за іноземну техніку отриману під урядові гарантії.
За період діяльності філії господарствам області в лізинг передано 639 одиниць техніки на загальну суму - 31,7 млн. грн.
Всього в лізингу є: 167 тракторів, 11 зернозбиральних комбайнів, 173 ґрунтообробних агрегати та багато іншої сільськогосподарської техніки .
Вся техніка передана в лізинг, знаходиться у 25 районах області або більше як у двохстах господарствах. Найбільше її у Крижопільському районі - 71 одиниця на суму 5,5 млн. грн., Немирівському районі - 68 одиниць на суму 2,0 млн. грн. та Тульчинському районі 32 одиниці на суму 1,8 млн. грн.
Немає лізингової техніки зовсім у Піщанському та Чернівецькому районах.
Динаміка постачання техніки в область за останні п'ять років показує, що фінансовий лізинг її на ряду з іншими поставками складає 42 відсотки, а за останні два роки - 58 відсотків і цей показник має тенденцію до збільшення. Тільки в цьому році плануємо поставити техніки на 12,3 млн.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Фінансовий лізинг – один із способів відтворення основних засобів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок