Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Визначення та складові фінансової системи україни

Визначення та складові фінансової системи україни

Назва:
Визначення та складові фінансової системи україни
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,82 KB
Завантажень:
363
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Визначення та складові фінансової системи україни
План
1. Суть і структура фінансової системи України
2. Адміністративно-територіальна реформа і структура фінансової системи України

Суть і структура фінансової системи України
Складність категорії "фінанси" певною мірою впливає на однозначне визначення категорії "фінансова система України". Інколи цю категорію ототожнюють із категорією "фінанси країни". Частина українських учених розглядає фінансову си-стему у двох аспектах: за внутрішньою будовою та організацій-ною структурою. За внутрішньою будовою фінансова система — це сукупність відносно відокремлених взаємопов'язаних фінан-сових відносин, які відображають специфічні форми та методи розподілу й перерозподілу ВВП. Фінансова система за організа-ційною будовою — це сукупність фінансових органів та інсти-тутів, які управляють грошовими потоками.
Національні фінансові системи, на думку доктора економіч-них наук, професора В.М. Опаріна, відображають структуру фінансів окремих країн. До них належать:
фінанси суб'єктів господарювання;
страхування;
державні фінанси;
міжнародні фінансові відносини;
внутрішній фінансовий ринок.
До організаційного складу фінансової системи України входять:
а) органи управління:—
Міністерство фінансів;—
Державна податкова адміністрація;—
Контрольно-ревізійна служба;—
Державне казначейство;—
Рахункова палата;—
Аудиторська палата;—
Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку;—
Пенсійний фонд;—
Фонди соціального страхування;
б) фінансові інститути:—
Національний банк;—
комерційні банки;—
страхові компанії;—
небанківські кредитні установи (ломбарди тощо);—
міжбанківська валютна біржа;—
фондові біржі;—
фінансові посередники на ринку цінних паперів.
Інший український фінансист, доктор економічних наук, професор О.М. Ковалюк вважає, що фінансова система охоплює сферу фінансів (об'єкт фінансової системи); сукупність фінансових органів (суб'єкт фінансової системи); фінансовий механізм (засіб взаємодії суб'єкта й об'єкта фінансової системи).
На думку доктора економічних наук, професора М.І. Крупки фінансову систему можна розглядати як інфраструктуру різних фінансових інститутів, які здійснюють фінансові операції й од-ночасно є суб'єктами й об'єктами управління фінансами.
Автори відомого у США та інших країнах підручника з еко-номіки К. Макконнелл і С. Врю у складі фінансової системи Сполучених Штатів виокремлюють кілька важливих ланок. Передусім це Федеральна резервна система (ФРС), до якої на-лежать 12 федеральних резервних банків, що є водночас цент-ральними банками. Така кількість центральних банків (більшість країн мають один центральний банк (ЦБ)) відображає велику територію, економічну могутність цієї країни, а також наявність великої кількості комерційних банків. На ФРС покладено широке коло обов'язків у галузі монетарної політики, підтримання ліквідності та стабільності фінансових ринків регулювання депозитних інститутів, надання послуг Державній скарбниці й депозитним інститутам, підтримання ефективного платіжного механізму та сприяння економічному роз-виткові суспільства. Хоча на перший погляд перелічені обов'язки мають різний вигляд, проте вони є суттєвими аспекта-ми головної функції ФРС — підтримання стабільної та ефек-тивної національної грошової одиниці. Одночасно до фінансової системи США ці автори зараховують комерційні банки, ощадні установи.
Дещо по-іншому, ніж К. Макконнелл і С. Брю, зміст фінан-сової системи США розкриває автор відомого підручника "Гроші, банківництво і фінансові ринки" Ф. Мишкін. На його думку, головними елементами цієї системи є кредитори (заощадники), позичальники (витратники), фінансові посередники і фінансові ринки. Кредиторами і позичальниками можуть бути домогосподарства, ділові фірми, уряд та іноземці. Фінансові посеред-ники — це банки і небанківські фінансові установи.
У західній фінансовій науці переважає трактування фінан-сової системи у контексті функціонування фінансового ринку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Визначення та складові фінансової системи україни

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок