Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Фінансовий стан підприємства та його оцінка

Фінансовий стан підприємства та його оцінка

Назва:
Фінансовий стан підприємства та його оцінка
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,42 KB
Завантажень:
36
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Фінансовий стан підприємства та його оцінка


Економічний зміст оцінки фінансового стану полягає у наданні об'єктивної оцінки результатам господарської діяльності підприємства за певний період і на певну дату та пошуку резервів збільшення прибутку, підвищенні рентабельності і платоспроможності. Фінансовий стан показує результати діяльності та можливість підприємства забезпечити фінансовими ресурсами власну діяльність.
Фінансовий стан може бути оцінений як стійкий, нестійкий та кризовий. Головну мету фінансового аналізу та оцінки фінансового стану становить своєчасне з'ясування і виправлення недоліків у фінансовій діяльності та виявлення резервів покращення фінансового стану підприємства і його платоспроможності.
Стійким вважається фінансовий стан підприємства, якщо обсяг його запасів і витрат забезпечується власними оборотними коштами та довгостроковими позиковими джерелами. Нестійкий фінансовий стан виявляється у випадках, колії обсяг запасів і витрат підприємства забезпечується за рахунок власних оборотних коштів, довгострокових та короткострокових позикових джерел. Кризовий фінансовий стан виявляється тоді, коли запаси і витрати підприємства не забезпечуються всіма доступними джерелами їх формування і воно перебуває на межі банкрутства.
У процесі оцінки фінансового стану підприємства відшліфовуються такі завдання:
а) надання об'єктивної оцінки виконанню плану з надходження фінансових ресурсів та їх використання з метою покращення фінансового стану підприємства;
б) складання прогнозу можливих фінансових результатів, виходячи із обсягу залучених фінансових ресурсів;
в) розробка конкретних заходів, спрямованих на підвищення ефективності управління фінансовими ресурсами, з метою забезпечення виконання стратегічних і тактичних завдань діяльності підприємства.
Результати оцінки фінансового стану мають надати об'єктивну інформацію про наявність прибутку, здатного задовольниш потреби господарської діяльності та спроможність підприємства виконати взяті на себе зобов'язання.
Оцінка фінансового стану здійснюється шляхом обчислення системи економічних показників, які характеризують фінансове становище суб'єкта господарювання. Основними з них є динаміка прибутку і рентабельності, платоспроможність і ліквідність, кредитоспроможність, фінансова стійкість тощо.
Важливою складовою оцінки фінансового стану підприємства є горизонтальний та вертикальний аналіз динаміки прибутку і рентабельності. За допомогою горизонтального аналізу виявляється динаміка прибутку і рентабельності за певний період, а застосування вертикального аналізу дозволяє виявити вплив окремих структурних факторів на зміни прибутку й рентабельності. Досить важливим є використання факторного аналізу, за допомогою якого виявляється вплив окремих факторів на обсяг прибутку: обсяг реалізації продукції, зміна структури і асортименту продукції, зміни витрат на виробництво і реалізацію продукції, зміна рівня відпускних (роздрібних) цін тощо. Факторний аналіз виступає важливим засобом для виявлення резервів зростання прибутку - підприємства.
Платоспроможність - це здатність держави, юридичних або фізичних осіб вчасно і повністю сплачувати за своїми зобов'язаннями, які випливають із торговельних, кредитних та інших операцій грошового характеру. Платоспроможність як показник фінансової стратегії реалізується за допомогою ліквідності - показника фінансової тактики.
Ліквідність являє собою спроможність підприємства своєчасно виконувати свої фінансові зобов'язання перед кредиторами. Ліквідність активів - це спроможність окремих видів активів швидко конвертуватися у грошову форму без втрат своєї балансової вартості з метою оплати боргових зобов'язань. Ліквідність визначається співвідношенням розмірів заборгованості до ліквідних засобів, які є у розпорядженні підприємства. Найбільш ліквідними є наявні залишки грошових коштів у касі, на поточних рахунках у банках та поточна дебіторська заборгованість. До високоліквідних активів належать також цінні папери, які враховуються у складі поточних фінансових інвестицій (II розділ активу балансу).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Фінансовий стан підприємства та його оцінка

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок