Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Правовий статус місцевих бюджетів

Правовий статус місцевих бюджетів

Назва:
Правовий статус місцевих бюджетів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,45 KB
Завантажень:
189
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Правовий статус місцевих бюджетів


У сучасних демократичних суспільствах багаторівневі бюджетні системи завжди виступають результатом пошуку компромісу між самостійністю регіонів і необхідністю міжрегіонального вирівнювання умов життя, що дістає відображення в розподілі державних функцій між центральними та місцевими органами влад[1]. Україні потрібно проводити справжню фінансову децентралізацію для задоволення потреб населення в кожному регіоні, а ефективність бюджетної системи не може бути досягнута без самостійності місцевих бюджетів.
Наріжним каменем бюджетної політики стало прийняття Бюджетного кодексу України від 21.06.2001року №2542. Він спирається на два важливі законодавчі акти – Конституцію України та Закон «Про місцеве самоврядування в Україні», в яких передбачено поступове послаблення фіскальної функції на обласному та районному рівнях та створення міцних бюджетів у містах, селах, селищах. Здатних ухвалювати власні видаткові рішення та фінансувати їх переважно з власних джерел доходів[2].
До найбільш гострих проблем у сфері формування місцевих бюджетів, а також їхніх відношень їз держбюджетом України, у першу чергу, варто віднести використання вільних бюджетних коштів, нестабільність доходної бази, неефективну систему вилучення надлишків загальнодержавних податків, недостатнє фінансування з держбюджету.
Ситуація ускладнюється надмірною централізацією коштів на державному рівні, що ставить можливості реалізації місцевими органами влади покладених на них функцій у повну залежність від Державного бюджету. Позиція Міністерства фінансів у цьому питанні обумовлена адміністративно-територіальним режимом України, як унітарної, а не федеральної держави, а також недостатнім кваліфікаційним рівнем місцевих органів влади для фінансування бюджетних програм.
Ще однією проблемою є невідповідність повноважень, покладених на місцеві органи влади, і виділених коштів на ці цілі. Ситуацію ускладнює центральна влада, яка при складанні бюджету і визначенні розмірів трансфертів “забуває” забезпечити фінансуванням усі передані на місця повноваження. Крім того, регіони України дуже різняться за рівнем життя, промислового виробництва, розвитку підприємництва. Бюджет передбачає вкрай мале вирівнювання бюджетних витрат. Саме тому, пропозиції регіонів по поліпшенню бюджетного забезпечення навряд чи здійсненні. Суть цих пропозицій полягає у тому, щоб на місцях залишалася частина податку з прибутку підприємств чи навіть ПДВ, залишати у розпорядженні громадян відсоток від усіх платежів, що збираються на її території. Такі зміни будуть стимулювати місцеву владу до розвитку промисловості, торгівлі.
Фінансові проблеми місцевої влади набули великої гостроти. Нестача грошей, фінансових ресурсів у органів місцевого самоврядування та нестабільність їх доходних джерел стали проблемою загальнодержавної ваги. Як наслідок, на місцях не вирішуються життєві проблеми людей, занепадають соціально-культурна сфера, освіта, погіршується стан доріг та інших засобів комунікації.
За цих умов саме процес прискореного формування місцевих фінансів має стати серйозним фактором стабілізації ситуації в країні.
Місцеві бюджети – це фонди фінансових ресурсів, призначених для реалізації завдань і функцій, що покладаються на органи місцевого самоврядування[3].
Відповідно до ст.76 Бюджетного кодексу України проект рішення про місцевий бюджет перед його розглядом на сесії Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної ради схвалюється Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевою державною адміністрацією та виконавчим органом відповідної ради з поданням необхідних документів. Рішенням про місцевий бюджет визначаються:
1. Загальна сума доходів і видатків(з розподілом на загальні та спеціальні фонди),а також з розподілом видатків на поточні та капітальні.
2. Граничний обсяг річного дефіциту(профіциту) місцевого бюджету в наступному бюджетному періоді і боргу АРК чи місцевого самоврядування на кінець наступного бюджетного періоду; повноваження щодо надання гарантій АРК та місцевого самоврядування, а також розміри цих гарантій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Правовий статус місцевих бюджетів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок