Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Організація і порядок виконання дохідної частини бюджету

Організація і порядок виконання дохідної частини бюджету

Назва:
Організація і порядок виконання дохідної частини бюджету
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,26 KB
Завантажень:
135
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Організація і порядок виконання дохідної частини бюджету


Основою успішного виконання бюджетів усіх рівнів ? своєчасне і повне надходження доходів, яке забезпечується раціонально організованою системою їх стягнення. Система мобілізації доходів повинна забезпечити рівномірне, регулярне і стійке надходження коштів на рахунки бюджету, а також таке їх документальне оформлення, яке дало б змогу фінансовим органам мати своєчасну інформацію про виконання плану за доходами. Зарахування коштів на рахунки бюджету повинно здійснюватися в короткі терміни. Одночасно мають забезпечуватися відповідні зручності платникам.
Установленою системою стягнення доходів бюджету передбачено, що для переважної частини доходів обчислення сум платежів та їх перерахування у бюджет здійснюють самі платники. Це значно прискорює процес мобілізації доходів. Безпосередню роботу з обліку і контролю за правильним обчисленням, своєчасним і повним внесенням платежів у бюджет покладено на податкові органи.
Юридичні та фізичні особи вносять податки і збори до бюджету у безготівковій або готівковій формах через установи банків (у яких вони обслуговуються), установи Державного комітету зв'язку України, установи Державного ощадного банку України. Доходи зараховуються на рахунки бюджетів, відкриті в органах Державного казначейства України.
З 2001 р. в Україні встановлено такий порядок зарахування доходів до Державного бюджету, який передбачає відкриття рахунків у розрахунковій палаті органів Державного казначейства середньої ланки (Управління Державного казначейства України в АРК, областях, містах Києві і Севастополі). З 2002 р. такий самий порядок використовується і при зарахуванні доходів до місцевих бюджетів України. Тобто банк платника (юридичної і фізичної особи) перераховує грошові кошти через СЕП Національного банку України на рахунки для зарахування доходів, відкритих в органах Державного казначейства в розрізі відповідних територій та кодів бюджетної класифікації.
Органи Державного казначейства України здійснюють такі функції у процесі виконання дохідної частини бюджету держави:—
установлюють порядок відкриття та відкривають рахунки в управліннях ДКУ для зарахування податків і зборів до бюджетів;—
ведуть бухгалтерський облік доходів бюджету;—
здійснюють розподіл платежів до Державного бюджету відповідно до нормативів відрахувань та перераховують за належністю розподілені кошти;—
готують розрахункові документи і проводять повернення надмірно або помилково сплачених платежів до бюджету;—
здійснюють відшкодування податку на додану вартість;—
складають щоденну, періодичну та річну звітність за доходами відповідно до кодів бюджетної класифікації.
Управління ДКУ щодня готує інформацію про доходи, які надійшли до бюджету і подає її:
1) Державному казначейству України;
2) відділенням Державного казначейства України в містах, районах і районах у містах;
3) державним податковим адміністраціям в АРК, областях, в містах Києві і Севастополі;
4) Міністерству фінансів АРК, Головним фінансовим управлінням обласних і м. Києва державних адміністрацій, фінансовому управлінню державної адміністрації м. Севастополя.
У свою чергу, ДКУ передає цю інформацію в Державну податкову адміністрацію України, а відділення казначейства — податковим інспекціям.
Кожного місяця працівники органів Державного казначейства проводять з податковими органами звірку доходів, які надійшли до Державного бюджету і місцевих бюджетів України. Про наслідки цієї звірки складається довідка, в якій зазначають види доходів відповідно до бюджетної класифікації, надійшло за місяць, надійшло з початку року, відхилення. Остаточне рішення про використання доходів, що надійшли до Державного бюджету України, приймає Державне казначейство України.


Використана література:
Герольд Мус, Рольф Ханшманн. Бухгалтерський облік (основи — завдання — розв'язання)! Пер. з нім., рос. мовою; за ред. В. В. Сопка. 368 с.
Гончарук Я. А., Павленко А. Ф., Скибінський С.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Організація і порядок виконання дохідної частини бюджету

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок