Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Проблеми і шляхи забезпечення фінансової безпеки підприємства

Проблеми і шляхи забезпечення фінансової безпеки підприємства

Назва:
Проблеми і шляхи забезпечення фінансової безпеки підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,75 KB
Завантажень:
520
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Проблеми і шляхи забезпечення фінансової безпеки підприємства
План
1. Суть фінансово-економічної безпеки підприємства
2. Шляхи забезпечення економічної безпеки підприємства (на прикладі акціонерного товариства)
3. Державний захист фінансово-економічної діяльності підприємства
4. Сучасні загрози фінансово-економічній безпеці підприємств та шляхи їх зменшення

Суть фінансово-економічної безпеки підприємства
Висока криміналізація сучасного суспільства різко загострила проблему забезпечення фінансово-економічної безпеки переважної більшості недержавних суб'єктів господарювання вітчизняної економіки. Виникла потреба в механізмі мобілізації Й оптимального управління корпоративними ресурсами суб'єктів господарювання для захисту здійснюваного ними бізнесу від протиправних намагань зловмисників.
Вагомий внесок в інтерпретацію і вирішення різних аспектів указаної проблеми зробили роботи вітчизняних учених і публі-цистів.
Економічна безпека підприємства — це такий стан корпоративних ресурсів і підприємницьких можливостей, за якого гарантується найефективніше їх використання для стабільного функціонування та динамічного науково-технічного й соціаль-ного розвитку, запобігання внутрішнім і зовнішнім негативним впливам.
Серед функціональних складових належного рівня економічної безпеки фінансова складова вважається провідною й вирішальною, оскільки за ринкових умов господарювання фінанси є двигуном будь-якої економічної системи.
У процесі забезпечення фінансової безпеки спочатку оціню-ються загрози економічній безпеці підприємства, що мають пра-вовий характер і включають:
- внутрішні негативні дії (неефективне фінансове плануван-ня та управління активами; малоефективна ринкова стратегія; помилкова кадрова і цінова політика);
- зовнішні негативні дії (спекулятивні операції на ринку цінних паперів; цінова та інші форми конкуренції);
- форс-мажорні (стихійне лихо, страйки, збройні конфлік-ти) та наближені до форс-мажорних обставини.
У процесі оцінки поточного рівня забезпечення фінансової складової підлягають аналізу:
- фінансова звітність і результати роботи підприємства — платоспроможність, фінансова незалежність;
- конкурентний стан підприємства на ринку — частка рин-ку, якою володіє суб'єкт господарювання; рівень застосовува-них технологій та менеджменту;
- ринок цінних паперів підприємства.
У сучасних умовах важливою передумовою економічної без-пеки підприємства є його екологічна безпека, яку можна оціни-ти за допомогою так званих екологічних паспортів.
В Україні потрібен закон про екологічні паспорти. Всі підприємства мають бути паспортизовані. Ще 17 років тому роз-почалася активна робота з екологічної паспортизації підприємств України, яка тривала кілька років у всіх союзних республіках. Початок цій роботі поклала постанова Верховної Ради СРСР "Про невідкладні заходи з екологічного оздоровлення країни" від 27 листопада 1989 р. Передбачалося протягом 1990— 1991 pp. провести екологічну паспортизацію всіх діючих підприємств і екологічно небезпечних об'єктів, за результатами якої розробити конкретні плани оздоровлення екологічної обстанов-ки. Аналогічні рішення були ухвалені за всім ієрархічним лан-цюжком органів державного управління, до обласного рівня.
Певною мірою ця діяльність була спробою створити в умовах планової економіки СРСР певний аналог ринкового механізму, що здобував у цей час дедалі більше визнання на Заході у формі створення систем екологічного менеджменту й аудиту — СЕМА. Впровадження СЕМА на підприємствах давало компаніям низку конкурентних переваг і можливість отримати подвійну ви-году: екологічну й економічну. Перший етап упровадження СЕМА полягав у екологічному обстеженні виробничого об'єкта, що й стало аналогом радянської паспортизації підприємств, але завдання створення СЕМА в СРСР не ставилося.
У 1990 р. було прийнято державний стандарт СРСР ГОСТ 17.0.0.04—90 і розроблено методичні вказівки щодо заповнення та ведення екологічного паспорта промислового підприємства (ЕППП).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Проблеми і шляхи забезпечення фінансової безпеки підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок