Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Шляхи становлення національної валютно-фінансової системи України. Сучасні проблеми функціонування гривні

Загрузка...

Шляхи становлення національної валютно-фінансової системи України. Сучасні проблеми функціонування гривні

Назва:
Шляхи становлення національної валютно-фінансової системи України. Сучасні проблеми функціонування гривні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,69 KB
Завантажень:
416
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему
Шляхи становлення національної валютно-фінансової системи України. Сучасні проблеми функціонування гривні


Сучасні проблеми функціонування гривні
Новий поворот у розвитку грошового господарства України стався у липні 1990 p., коли було проголошено Декларацію про державний суверенітет, в якій Україна показала своє прагнення мати власну валюту.
У серпні 1991 p., після проголошення Акта про державну незалеж-ність України, було відкрито реальний шлях до здійснення цієї мети.
Першим етапом творення в нашій державі національної грошо-вої системи став вихід України з числа держав, які використовують у грошовому обігу рубль, і запровадження в безготівковий обіг тим-часової (перехідної) грошової одиниці — українського купоно-кар-бованця у листопаді 1992 p.
У березні 1994 p. було засновано Банкнотну фабрику, а у жовтні того ж року на її базі створено Банкнотно-монетний двір Національ-ного банку України, де друкувалися карбованці, згодом — гривні.
Після переходу в грошовому обігу України до купоно-карбованця з часом розпочався активний процес штучного відриву курсу карбо-ванця до долара СІЛА від паритету їхньої купівельної спромож-ності. Різке падіння курсу карбованця щодо долара та інших вільно конвертованих валют пояснювалося багатьма факторами. Це зокрема:*
існування обмеженої групи товарів, імпорт яких міг забезпечи-ти значний прибуток завдяки диспропорції світових і внутрішніх цін;*
високі темпи інфляційних процесів протягом значного відрізка часу і не менш високі інфляційні очікування;*
незацікавленість іноземних інвесторів у вкладенні своїх капі-талів в економіку України;*
втеча капіталів національних підприємців за кордон, де були більш сприятливі умови інвестування капіталу;*
осідання коштів від зовнішньоекономічної діяльності суб'єктів на валютних рахунках закордонних банків завдяки існуванню не-сприятливого валютного режиму на внутрішньому ринку;*
недостатній розвиток валютного ринку в Україні;*
соціально-економічна та політична нестабільність. Після встановлення наприкінці 1994 p. нового порядку визначен-ня курсу карбованця до долара США, німецької марки, російського та білоруського рублів на підставі результатів торгів на Українській міжбанківській валютній біржі Національному банку України про-тягом року вдалося певною мірою стабілізувати курс карбованця. Однак стало очевидним, що в країні з часом почали розвиватися нові процеси, які порушили нетривку грошово-валютну рівновагу:
на тлі постійного зростання внутрішніх цін у карбованцях на това-ри та послуги (знецінення карбованця) його курс щодо долара або практично не падав, або падав дуже повільно, іноді навіть тимчасово зростав. Сам по собі факт стабілізації курсу національної грошової одиниці вважається у світовій практиці явищем безумовно пози-тивним, тим більше в умовах тогочасної економічної ситуації в Україні. Позитивний ефект стабілізації курсу карбованця відчули на собі всі учасники зовнішньоекономічної діяльності, однак, як пока-зує досвід, цими позитивними моментами найбільше скористалися вузькі кола посередників у перепродажу іноземних товарів та об-ладнання, де здійснювався обіг "долари — товар — карбованці — долари". Серед негативних факторів слід зазначити певне знецінен-ня експортної валютної виручки, а також послаблення і без того невисокої привабливості інвестування національних проектів за участю іноземного капіталу.
Отже, мова могла йти тільки про впровадження повноцінної ва-люти, оскільки штучно підтримуваний купоно-карбованець довго утриматися не зміг би.
Більшість фахівців майже одностайно ставили до майбутньої валюти України цілу низку досить жорстких вимог. Але в того-часній надзвичайно складній економічній ситуації вимагати термі-нового досягнення загальносвітового ідеалу, безумовно, було б перед-часним. І цей незаперечний факт максимально враховувався при визначенні шляхів переходу України до повноцінної валюти.
Найзагальнішою і водночас найскладнішою проблемою успішно-го функціонування будь-якої повноцінної національної валюти є проблема конвертованості.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Шляхи становлення національної валютно-фінансової системи України. Сучасні проблеми функціонування гривні

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок