Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Вплив податкової та амортизаційної політики держави на інвестиційний клімат в умовах ринкових відносин

Загрузка...

Вплив податкової та амортизаційної політики держави на інвестиційний клімат в умовах ринкових відносин

Назва:
Вплив податкової та амортизаційної політики держави на інвестиційний клімат в умовах ринкових відносин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,85 KB
Завантажень:
70
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Вплив податкової та амортизаційної політики держави на інвестиційний клімат в умовах ринкових відносин


Наприкінці 80-х років розпочалось реформування економік країн Центральної та Східної Європи. В економічну літературу і практику увійшло поняття “інвестиції”, що багатьма фахівцями ототожнювалось із поняттям “капітальні вкладення”.
Водночас, на нашу думку, економічна природа інвестицій дещо інша, ніж капітальних вкладень.
По-перше, інвестиції – це значно ширша економічна категорія, ніж довгострокове вкладення капіталу.
По-друге, на відміну від капітальних вкладень інвестиції здійснюються тільки в високоефективні проекти, результатом яких є прибуток, дохід, дивіденди.
Враховуючи стан економічного потенціалу й обмежені внутрішні інвестиційні можли-вості впродовж усього періоду трансформації економіки, українська держава намага-ється створити сприятливі умови для розвитку інвестиційної сфери.
Інвестиційний клімат держави – це сукупність політичних, правових, економічних та соціальних умов, що забезпечують та сприяють інвестиційній діяльності вітчизняних та закордонних інвесторів.


Таблиця 1
Чинники, що формують інвестиційний клімат держави
До чинників, які забезпечують подолання або зниження ризиків для інвесторів в Україні, належать наступні: рівень розвитку продуктивних сил; законодавча база; полі-тич-на ситуація; стан фінансово-банківської системи; інвестиційна спроможність населення.
У країну, де процеси вкладення коштів вітчизняними інвесторами проходять повільно, такими ж темпами будуть надходити й іноземні інвестиції. У даному випадку вкрай необхідна підтримка держави для реалізації інвестиційних проектів пріоритетних виробництв.
В Україні на початку 1996 року прямі іноземні інвестиції в економіку становили 750 млн. дол. США. Серед інвесторів найбільші інвестиції в економіку вклали нерезиденти із США – 171,4 млн. дол. (22,6 % до загального обсягу), ФРН – 129,6 млн. дол. (17,3 %), Великобританії – 46,3 млн. дол. (6,2 %), Кіпру – 38,6 млн. дол. (5,1 %), Російської Федерації – 37,8 млн. дол. (5,0 %), Швейцарії – 35,2 млн. дол. (4,7 %).
Активність і масштабність залучення іноземних інвестицій залежить від цілого ряду чинників, які відображають політичну стабільність у суспільстві, рівень удосконалення законодавства та правову гарантію отримання і привласнення доходу, а також примно-женого капіталу та багатьох інших чинників.
П. Самуельсон звернув увагу на тісний взаємозв’язок і взаємозалежність заощадження і нагромадження (інвестування). Розглядаючи історичні особливості слаборозвинених країн, він зазначив: “Збереження старих феодальних традицій” відносно торгівлі, проми-сло-вості та ощадливості, в яких “якісна структура інвестицій часто хибна з погляду національного розвитку”. Значна частина обмежених заощаджень йде на створення скар-бів із золота та коштовностей, на розкішні житлові будинки, поширеними є ”… тенденції багатих прошарків накопичувати свої заощадження за кордоном – легальними та неле-галь-ними шляхами”, що робить недоступним їх використання національною еконо-мі-кою для внутрішнього розвитку. Втеча національного капіталу за кордон стала най-більш поширеною і визначальною рисою сучасної економіки України. Іноземні інвестори знають про це дуже добре. Тому ніхто не буде інвестувати економіку, де більше половини доходів розкрадається і вивозиться за кордон. Звичайно, економіка України може вихо-дити з кризового стану і структурно перебудовуватись за рахунок власних резервів, але термін такого виходу, за оцінками спеціалістів, може становити близько двадцяти років.
Україні за останні три роки не вдалося отримати мінімально необхідний рівень інозем-них інвестицій, а потреба в них за різними оцінками сягає 40–50 млн. дол. США.
Виходячи із зазначеного вище, можна зробити певні висновки щодо поліпшення інвестиційного клімату нашої держави.
Одним із основних напрямів пошуку внутрішніх резервів інвестування є легалізація вітчизняних капіталів та їх перехід від тіньового оберту до ринку інвестиційних ресурсів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Вплив податкової та амортизаційної політики держави на інвестиційний клімат в умовах ринкових відносин

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок