Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Запозичення фінансових ресурсів органами місцевого самоврядування на внутрішньому і зовнішньому ринках

Запозичення фінансових ресурсів органами місцевого самоврядування на внутрішньому і зовнішньому ринках

Назва:
Запозичення фінансових ресурсів органами місцевого самоврядування на внутрішньому і зовнішньому ринках
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,48 KB
Завантажень:
79
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Запозичення фінансових ресурсів органами місцевого самоврядування на внутрішньому і зовнішньому ринках
План
1. Запозичення фінансових ресурсів органами місцевого самоврядування на внутрішньому і зовнішньому ринках
2. Використання зарубіжного досвіду в удосконаленні формування і використання місцевих бюджетів
3. Фінансово-економічна безпека регіону

Останнім часом дедалі більшої актуальності набуває пробле-ма виходу органів місцевого самоврядування України на ринки внутрішніх і зовнішніх запозичень. Особливо це стосується ве-ликих міст (Київ, Харків, Дніпропетровськ, Одеса, Донецьк).
Здійснення зовнішніх запозичень зумовлене великими потребами міст України у фінансових ресурсах, яких їм істотно не ви-стачає для виконання своїх функцій. Триває дисбаланс між функціями, покладеними на міста, та можливостями їх фінансового забезпечення. Як наслідок, багато галузей міського господарства, за оцінками експертів, хронічно недофінансовуються.
Потреби збільшити бюджет розвитку не можна задовольнити лише традиційними шляхами. Обмеженою є податкова база та внутрішній фондовий ринок України.
Зважаючи на це, зовнішні запозичення стають важливим інструментом міського розвитку. Насамперед ідеться про запозичення на ринку єврооблігацій. Це сьогодні один із найпотуж-ніших фінансових ринків світу. Ресурси цього ринку значно де-шевші, ніж ресурси внутрішніх ринків — кредитного та фондового, чим і скористалася влада Києва.
У своїй новітній історії Київ здійснив два запозичення все-редині країни (позики 1995, 2003 р.) на загальну суму близько 20 млн. грн. та три зовнішні позики (2003,2004 і 2005рр.) на загальну суму 600 млн. дол. США.
Першу позику на суму 5132 млрд. крб місто взяло у 1995 p., під 150—200 % річних. Кошти залучалися для будівництва житла (183 тис. кв. м) та розвитку метрополітену. Крім того, на реалізацію інших міських програм планувалося спрямувати 1026,4 млрд. крб. Другу внутрішню позику терміном на п'ять років здійснили у 2003 р. Було випущено облігації під 14 % річних, за залучені кошти планували реалізувати низку про-ектів соціально-економічного розвитку. Із передбачених 150 млн. грн. місту вдалося залучити 100 млн. грн..
Шукаючи дешевші фінансові ресурси, у 2003 р. Київ вийшов на міжнародний ринок позичкового капіталу, оскільки, згідно з Бюджетним кодексом України, міста з більш як 800 тис. населення мають право здійснювати зовнішні запозичення. У 2004 р. місто знову здійснило зовнішню позику — вже на 200 млн. дол. і на сім років під 8,625 % річних. Основну частину запозичення (165 млн. дол.) було спрямовано на будівництво Подільсько-Во-скресенського мосту через Дніпро, 20 млн. дол. — на споруджен-ня сміттєпереробного підприємства.
Крім величезної місткості, ринок европаперів привабливий також тим, що дає змогу емітентам знижувати витрати за рахунок проведення арбітражних операцій, за рахунок використан-ня відмінностей у валютних курсах, у відсоткових ставках, а також за рахунок податкових пільг.
Однією з головних умов виходу позичальника на ринок єврооблігацій є отримання кредитного рейтингу, який є незалежною оцінкою загальної кредитоспроможності позичальника.
Для розміщення випуску єврооблігацій треба вибрати провідного менеджера випуску (lead manager) яким, як правило, е інвестиційний банк. Як провідний менеджер випуску інвестиційний банк виконує широкий спектр функцій, у тому числі ке-рівництво роботою з випуску єврооблігацій, консультації емітента зі структури і графіка випуску від моменту отримання мандата і до отримання коштів емітентом. Нерідко провідний менеджер також виступає і лістинговим агентом із цього випуску облігацій.
Провідний менеджер може запропонувати організувати ви-пуск єврооблігацій за допомогою синдикату, який є об'єднанням інвестиційних банків і брокерських контор, що сприяти-муть подальшому розміщенню єврооблігацій, що випускаються, серед інвесторів.
Основні елементи, необхідні для організації випуску єврооблігацій, такі:
1. Проспект емісії (за умови якщо цього вимагає законодавство емітента або цінні папери проходять лістинг на фондовій біржі, вимогою якої є публікація проспекту емісії).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Запозичення фінансових ресурсів органами місцевого самоврядування на внутрішньому і зовнішньому ринках

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок