Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Кредитування підприємств за рахунок коштів міжнародних фінансово-кредитних інститутів

Кредитування підприємств за рахунок коштів міжнародних фінансово-кредитних інститутів

Назва:
Кредитування підприємств за рахунок коштів міжнародних фінансово-кредитних інститутів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,07 KB
Завантажень:
199
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Кредитування підприємств за рахунок коштів міжнародних фінансово-кредитних інститутів
Нині комерційні банки України дуже рідко надають підприємст-вам довготермінові кредити. Можливість отримати такий кредит є реальнішою через кредитні лінії Світового банку і Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), що надаються уповноваже-ними банками.
Головні критерії іпа обсяги фінансування підприємств по лінії ЄБРР:*
фінансуються тільки проекти підприємств з приватною фор-мою власності, які функціонують у галузях сільськогосподарського виробництва, харчової промисловості та послуг;*
допроектні активи підприємств не повинні перевищувати 2,5 млн доларів США за винятком вартості споруд та будівель;*
кількість працівників не повинна перевищувати 500 осіб;*
частка приватної власності має бути не меншою за 51 %;*
підприємство має відповідати вимогам техніки безпеки, еколо-гічним, санітарно-гігієнічним, а також іншим нормам охорони дов-кілля, що встановлені законодавством України;*
власний внесок позичальника в проект не може бути меншим за 30% вартості проекту;*
коефіцієнт обслуговування боргу (відношення прибутку по-зичальника після сплати податків, амортизаційних відрахувань та витрат на сплату відсотків за всіма позиками до всієї заборгова-ності підприємства з урахуванням кредиту ЄБРР) має бути не мен-шим за 1,3.
За рахунок коштів ЄБРР здійснюються короткострокове та дов-гострокове фінансування проектів, які задовольняють вимоги ЄБРР.
Короткострокове кредитування надається для реалізації експорт-них контрактів та придбання імпортної продукції з метою дальшого використання в процесі виробництва.
Довгострокове кредитування надається для фінансування основ-них засобів (придбання нового вітчизняного та імпортного облад-нання).
Типові умови кредитування такі:—
мінімальна сума кредиту — 50 тис. дол. США;—
максимальна сума кредиту — встановлюється для кожного уповноваженого банку індивідуально;—
термін короткострокового кредиту — від 6 до 12 місяців;—
максимальний термін довгострокового кредиту — 5 років;—
максимальна відстрочка погашення основної суми боргу — 2 роки (тривалість пільгового періоду);—
орієнтовна ставка відсотків за користування кредитом — 15% річних.
У кредитному договорі встановлюються терміни сплати відсотків за кредитом ЄБРР. Протягом всього строку кредитування під-приємство надсилає в банк щомісячні та щоквартальні повідомлення про хід виконання робіт згідно з бізнес-планом.
За рахунок коштів ЄБРР кредитуванню підлягають тільки фінан-сове скупні та забезпечені заставою проекти. При цьому вартість за-стави не повинна бути меншою 140% суми загальної заборгованості за кредитом за умови підтримування позичальником коефіцієнта об-слуговування боргу.
Кредитні кошти не спрямовуються: на рефінансування вже іс-нуючих зобов'язань приватних підприємств або на фінансування придбання цінних паперів діючих підприємств і нерухомості; на ре-алізацію проектів, пов'язаних з ігорним бізнесом, виробництвом або постачанням зброї та ін.
Підприємство здійснює платежі згідно з умовами кредитної угоди, укладеної з банком.
Для отримання кредиту за рахунок коштів ЄБРР, підприємство-позичальник направляє в уповноважений банк такі пакети докумен-тів (рис. 1):
Рис. 1 Документи, які подає підприємство для отримання кредиту ЄБРР —
загальні;—
установчі;—
фінансові;—
підтвердження щодо забезпечення кредиту;—
спеціальні.
Крім зазначених документів підприємство-позичальник подає в банк бізнес-план, на основі якого оцінюється ефективність запропо-нованого проекту.
За позитивної оцінки фінансового стану підприємства та проекту укладається кредитна угода між уповноваженим банком та пози-чальником.
Приклад 1.
Підприємство «Альфа» на придбання обладнання просить у впов-новаженому банку кредит на суму 2 200 000 дол. США під 16% річ-них на 5 років з пільговим періодом кредитування 1 рік (відстрочка погашення основної суми боргу). На основі прогнозу прибутку та прогнозу руху грошових потоків підприємства (табл.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Кредитування підприємств за рахунок коштів міжнародних фінансово-кредитних інститутів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок