Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> реферат українською: Фінансовий ринок України, проблеми його функціонування

Фінансовий ринок України, проблеми його функціонування / сторінка 5

Назва:
Фінансовий ринок України, проблеми його функціонування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,35 KB
Завантажень:
79
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Втім, на підставі досить спірного тракту-вання положення закону про те, що держава в міру своїх фінан-сових можливостей створює центральний депозитарій, було прийнято рішення про створення Національного депозитарію України. У результаті виникла необґрунтована і, на думку більшості учасників фондового ринку, непотрібна конкуренція.
На відміну від більшості учасників інших ринків, які застері-гають державу від втручання і зайвого регулювання, суб'єкти фондового ринку не заперечують проти співпраці з нею, а багато операторів, навпаки, прагнуть централізації депозитарної систе-ми. Мета — знизити ризики на стиках систем і дати можливість депозитарній системі вийти за межі ринку цінних паперів.
Представники двох конкуруючих депозитаріїв також згодні об'єднатися під контролем держави. Йдучи під опіку держави, представники депозитаріїв хочуть отримати кошти на розвиток системи. Єдиний депозитарій може існувати на ринку за раху-нок або власних коштів, що в Україні неможливо, або держав-них дотацій. Гроші потрібні для того, щоб учасники фондового ринку могли модернізувати його інфраструктуру.
Однак багато представників бізнесу скептично ставляться до ідеї централізації депозитаріїв, оскільки фондовий ринок не може базуватися лише на організованому сегменті, що є лише вершиною його "айсберга". Організованим операторам завжди будуть потрібні й ті, хто займається вилученням цінних паперів із тіні та переведенням їх на прозорий ринок.
Нині називати фондовий ринок України організованим важ-ко. Незважаючи на те, що обсяг операцій на ньому за останні п'ять років зріс у 5,7 раза, а обсяг зареєстрованих випусків цінних паперів — у 5,5 раза, на організованому ринку кількість торгів скоротилася з 13 % від загального обсягу до 4 %.
Важливою передумовою розвитку фінансового ринку в Украї-ні має стати підвищення інвестиційного іміджу країни. За оцін-ками експертів, для вступу України до ЄС необхідно досягти рівня ВВП близько б тис. дол. США на одну особу, а в Україні на початку 2005 р. цей показник становив 4,4 тис. дол. США. Тому для нашої країни особливу актуальність має залучення прямих іноземних інвестицій (ПП), оскільки їх рівень в Україні є одним із найнижчих у Східній Європі — близько 190 дол. на людину. Обсяг ПП, що надійшли в Україну в першому кварталі 2005 p., зріс порівняно з аналогічним періодом 2004 р. на 8,5 %. Тобто влада робить певні кроки, спрямовані на залучення інвестицій, але на цьому шляху вже припустилася певних помилок. Спо-чатку були скасовані вільні економічні зони, а потім пішли роз-мови про відновлення роботи деяких із них. Спочатку скасува-ли, а потім відновили пільгове оподаткування малого бізнесу. Хоча стосовно ВЕЗ і ТПР дії уряду можна частково виправдати. Так, у 2004 р. чисті втрати державного бюджету від діяльності українських ВЕЗ і ТПР сягнули 2 млрд. грн..
Крім того, важливо подолати менталітет українських інвес-торів, які не можуть поділитися пакетом акцій, володіючи 50 % і однією акцією того чи іншого підприємства. Певною мірою це має й об'єктивні причини, оскільки українське законодавство ще неналежним чином захищає дрібного власника.
Особливістю ринку акцій України є те, що його на 99 % кон-тролюють інвестори-нерезиденти. Але поступово починає збільшуватися частка українських інвесторів, оскільки з'яв-ляється внутрішній попит.
Провідними учасниками вітчизняного валютного ринку є комерційні банки, які можуть здійснювати найширший спектр валютних операцій. Разом із тим потрібно зазначити, що ва-лютні операції все ще не набули необхідного розвитку в укра-їнських банках, що певною мірою зумовлено недостатнім тех-нічним оснащенням українських банків, недосконалістю відпо-відної законодавчої бази, браком кваліфікованого персоналу для здійснення подібних операцій, а також невеликою потужністю переважної більшості українських банків.
Вітчизняний валютний ринок порівняно з внутрішніми ва-лютними ринками розвинутих країн є досить обмеженим за на-бором валютних операцій. Майже весь обсяг конверсійних опе-рацій становлять так звані касові операції, строк поставки ва-люти за якими не перевищує двох робочих днів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Фінансовий ринок України, проблеми його функціонування

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок