Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Фінансовий ринок України, проблеми його функціонування

Фінансовий ринок України, проблеми його функціонування

Назва:
Фінансовий ринок України, проблеми його функціонування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,35 KB
Завантажень:
79
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Фінансовий ринок україни, проблеми його функціонування
План
1. Суть, структура та модель фінансового ринку України
2. Інвестиції в Україні: проблеми і шляхи їх вирішення
3. Недержавні пенсійні фонди в Україні

Суть, структура та модель фінансового ринку України
Однією зі складових фінансової системи України є фінансо-вий ринок. Це механізм перерозподілу капіталу між кредиторами і позичальниками за допомогою посередників та фінансо-вих інститутів.
Фінансовий ринок є цілісною системою, яка складається із взаємопов'язаних та взаємодоповнюючих елементів, кожний з яких спроможний окремо впливати на розвиток цієї системи. Розглянемо складові фінансового ринку.
§ Ринки матеріальних активів.
Ринки матеріальних активів, які також називають ринками реальних активів, мають справу з операціями щодо купівлі-продажу промислових товарів, комп'ютерної техніки, з нерухоміс-тю, споживчими товарами і т. ін. У межах країни суб'єктами такого ринку е підприємства, дилерські мережі виробників спо-живчої продукції та комп'ютерної техніки, індивідуальні спо-живачі. Відносини між ними чітко обумовлюються чинним за-конодавством.
§ Ринки цінних паперів.
Під ринками цінних паперів зазвичай мають на увазі такі типи ринків, де протягом незначного часу створюються не-обхідні умови та відбуваються швидка мобілізація, ефективний перерозподіл і раціональне розміщення фінансових ресурсів у соціально-економічному просторі держави з урахуванням інте-ресів та потреб суспільства шляхом здійснення емісій цінних паперів різними емітентами. В умовах високої вартості банків-ського кредиту залучення коштів шляхом розміщення цінних паперів (акцій, облігацій) на ринку дає підприємствам чи не єди-ний шанс отримати необхідні кошти для свого розвитку. Цей ринок є одним із найважливіших сегментів, що вирішальною мірою впливають на розвиток фінансового ринку.
§ Ринки деривативів (ф'ючерсів, форвардів).
До ринків деривативів, як правило, відносять операції з фі-нансовими ф'ючерсами, опціонні та форвардні контракти. Вони здійснюються як на умовах "спот", так і до визначеної дати у майбутньому та передбачають хеджування ризику. Об'єктами таких операцій можуть бути валюта, цінні папери, товари. Не-зважаючи на невелику історію (близько ЗО років), світові експер-ти розглядають цей сегмент фінансового ринку як один із найперспективніших.
§ Ринки заставних.
Під такими ринками розуміють сегменти фінансових ринків країн, де обертаються позики під комерційну і промислову не-рухомість, під житлові будинки, фермерське господарство і т. ін. Такі ринки є розвинутими, широкозастосовуваними, але займа-ють незначну частку фінансового ринку.
§ Ринки споживчого кредиту.
Такі ринки займають ще меншу частку фінансового ринку і найбільше поширені серед населення країни. Сюди належать позики під автомобілі, побутові електроприлади, на навчання та відпочинок і т. ін.
§ Ринки інвестицій.
Під ринками інвестицій розуміють ринкові сегменти, на яких відбуваються операції з майновими та інтелектуальними цін-ностями з метою отримання прибутку або соціального ефекту. До об'єктів такого інвестування фахівці відносять, з одного боку, грошові засоби, цільові банківські вклади (іншими словами, ринки грошей), з іншого, — майнові права, ноу-хау та інші інте-лектуальні цінності (ринки інтелектуального капіталу). Крім того, в першому випадку суб'єкти цього ринку мають справу з короткостроковим зобов'язанням, у другому — з довгостроко-вим. Ринок інвестицій, як і ринок цінних паперів, займає дуже важливе місце на фінансовому ринку і відіграє одну з провідних ролей у функціонуванні та розвитку останнього.
§ Ринки валютних коштів.
До ринків валютних коштів, як правило, відносять ринки, на яких здійснюються операції з валютою (у вигляді готівки), платіжними документами і цінними паперами, вираженими в іноземній валюті. Цей ринковий сегмент є одним із найстабільніших і досить об'ємних, що пояснюється значним історичним шляхом формування світового валютного ринку.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Фінансовий ринок України, проблеми його функціонування

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок