Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Реальний обмінний курс. Бюджетний дефіцит та управління державним боргом

Реальний обмінний курс. Бюджетний дефіцит та управління державним боргом

Назва:
Реальний обмінний курс. Бюджетний дефіцит та управління державним боргом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,55 KB
Завантажень:
495
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Реальний обмінний курс. Бюджетний дефіцит та управління державним боргом


План
Реальний обмінний курс.
Бюджетний дефіцит та управління державним боргом


1. Реальний обмінний курс
Реальний обмінний курс (RER) — співвідношення цін на внутрішньому і зовнішньому ринках, яким визначається експортна або імпортна орієнтація економіки у міжнародній торгівлі.
Двосторонній реальний обмінний курс: ринок одного товару
Реальний обмінний курс внутрішньої валюти є відношенням внутрішніх цін до зовнішніх за курсом внутрішньої валюти:
RERd =еd .
де: RERd - реальний обмінний курс - відношення ціни товару на внутрішньо-му ринку до ціни па зовнішньому ринку;
еd - номінальний обмінний курс національної валюти;
Рd - ціна товару на внутрішньому ринку в національній валюті;
Рf - зовнішня ціна товару в іноземній валюті, за якою закуповуються
імпортні та продаються експортовані товари вітчизняного виробництва.
Якщо реальний обмінний курс менший від одиниці (RER<1), продаж товару вітчизняного виробництва на внутрішньому ринку вигідніший за імпорт аналогічного товару, а експорт вироблених товарів — вигідніший за продаж на внутрішньому ринку. Отже, за умовами торгівлі країна є експортером товару. Зниження реального обмінного курсу збільшує зовнішній попит на товари вітчизняного виробництва й скорочує внутрішній попит на імпорт. Експорт зростає, імпорт скорочується, торговельний баланс країни за інших рівних умов поліпшується, її чистий експорт і національний доход зростають.
Якщо реальний обмінний курс дорівнює одиниці (RER=1) - ціни даного товару на внутрішньому й зовнішньому ринках однакові. Експорт, імпорт і внутрішня торгівля не мають відносних переваг.
Якщо реальний обмінний курс більший від одиниці (RER>1), продаж товару вітчизняного виробництва на внутрішньому ринку є вигіднішим за його експорт, а імпорт — вигіднішим за продаж аналогічних товарів вітчизняного виробництва на внутрішньому ринку. За умовами торгівлі країна стає імпортером даного виду товару. Зростання реального обмінного курсу зменшує зовнішній попит на товари вітчизняного виробництва і збільшує внутріїшній попит на імпортні товари. Імпорт зростає, експорт скорочується, торговельний баланс країни за інших рівних умов погіршується, чистий експорт і національний доход зменшуються.
Реальний обмінний курс національної валюти вимірює ефективність імпорту і таким чином визначає умови торгівлі на внутрішньому ринку.
Реальний обмінний курс іноземної валюти є відношенням зовнішніх цін до внутрішніх за курсом іноземної валюти:
RERf =еf .
де: RERf - реальний обмінний курс іноземної валюти: відношення ціни товару на зовнішньому ринку до ціни на внутрішньому ринку;
ef — номінальний обмінний курс іноземної валюти до національної (доларів США до гривні);
Рf — зовнішня ціна товару в іноземній валюті, за якою закуповуються імпортні й продаються експортовані вітчизняні товари;
Рd — ціна товару на внутрішньому ринку в національній валюті.
Реальний обмінний курс іноземної валюти вимірює ефективність експорту й тим самим визначає умови торгівлі на зовнішніх ринках


2. Бюджетний дефіцит та управління державним боргом
Бюджетний дефіцит і джерела його фінансування
Для оцінки впливу фіскальної політики на бюджет використовуються концепції бюджету повної зайнятості та циклічного бюджету. Бюджет пов-ної зайнятості (структурний бюджет) визначається рівнем сальдо бюджету (дефіциту або надлишку), який мав би місце за поточного реального рівня державних видатків і податкових ставок в умовах потенційного рівня випуску в економіці. Зміна бюджету повної зайнятості показує напрям, у якому фіскальна політика буде впливати на зміну сукупного попиту в економіці. Циклічний бюджет відбиває вплив ділового циклу на державний бюджет, тобто показує, яким чином фаза економічного циклу впливає на доходи, видатки і сальдо бюджету. Фактичний дефіцит державного бюд-жету складається під впливом дискреційної бюджетно-податкової політики (структурний дефіцит) і циклічних коливань в економіці (циклічний дефіцит).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Реальний обмінний курс. Бюджетний дефіцит та управління державним боргом

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок