Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Реформування податку з доходів фізичних осіб у контексті вимог сталого розвитку

Реформування податку з доходів фізичних осіб у контексті вимог сталого розвитку

Назва:
Реформування податку з доходів фізичних осіб у контексті вимог сталого розвитку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,60 KB
Завантажень:
218
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Реформування податку з доходів фізичних осіб у контексті вимог сталого розвитку


Податкова політика є найбільш значущим інструментом державного регулювання соціальних і економічних процесів, інвестиційної стратегії, зовнішньоекономічної діяльності, структурних змін у виробництві, прискореного розвитку пріоритетних галузей.
Загальні принципи податкової системи та її регулювання, закладені у чинному законодавстві, в основному відповідають тим, що діють у багатьох країнах і напрацьовані протягом століть. Це стимулювання підприємницької виробничої діяльності та інвестиційної активності; введення пільг з оподаткування прибутку (доходу), спрямованих на розвиток виробництва; обов’язковість, рівнозначність і пропорційність, рівність, недопущення будь-яких проявів податкової дискримінації, соціальна справедливість, стабільність, економічна обґрунтованість, рівномірність сплати, компетенція, єдиний підхід, доступність. Проте в Україні в перехідний період не завжди вдавалося їх дотримуватися. Це спричинило ряд негативних соціально-економічних наслідків (масове зубожіння населення, падіння виробництва, незадовільний рівень формування податкової культури суспільства, зростання тіньового сектора економіки та ін.), які досить широко вивчені, описані та систематизовані в науковій літературі–3]. Виходячи з низького рівня ефективності функціонування податкової системи постала проблема її реформування.
Як відомо, з січня 2004 року ставка податку на прибуток підприємств була знижена з 30до 25об’єкта оподаткування. Встановлена також нова ставка прибуткового податку з громадян у розмірі 13об’єкта оподаткування замість прогресивної шкали ставок, що діяла до зазначеного часу, із граничною ставкою 40та середньою ефективною – 17
Зрозуміло, що податкова реформа – це система упорядкованих заходів, що може тривати не один рік. Тому ці заходи повинні відповідати вітчизняним соціально-економічним реаліям, рівню розвитку виробничих сил, враховувати існуючі накопичені проблеми. Проте існує також й інший бік проблеми. Зокрема, запроваджувані реформаційні кроки повинні відповідати не лише внутрішнім економічним реаліям, а й, у більш загальному контексті, загальносвітовим вимогам і стандартам. До таких стандартів сьогодні у світі відносять вимоги сталого розвитку, сутність яких проявляється у зменшенні антропологічного тиску на зовнішнє природне середовище та врахування у поточний момент часу інтересів майбутніх поколінь. У даній роботі зроблена спроба оцінити доцільність та ефективність здійснених в Україні заходів з реформування одного з основних у податковій системі податків – податку з доходів фізичних осіб.
У період наближення соціально-економічної системи України до вимог сталого розвитку на податки покладається виконання специфічної ролі. Соціально спрямована та ефективна економічна система, що ґрунтується на ринкових засадах, повинна так розподіляти національний дохід, щоб непрацездатні, безробітні, найбільш незаможні верстви населення суспільства не були дискримінованими стосовно інших споживачів національного доходу. Це необхідна ознака соціально-орієнтованої економічної системи.
З січня 2004 року розпочалася масштабна податкова реформа за основними податками. Цілком логічним кроком з боку уряду було започатковано проведення реформи за прибутковими податками (податок на прибуток підприємств і податок на доходи громадян, далі – ПДГ).
Оскільки більші трансформації відбулися в механізмі справляння ПДГ та у зв’язку з тим, що величина саме цього податку безпосередньо впливає на доходи громадян, проаналізуємо, наскільки проведені зміни відповідають головним імперативам сталого розвитку.
Відомо, що, за прикладом Росії, в Україні було введено єдину плоску шкалу ПДГ, тобто замість прогресивної шкали оподаткування доходів з середньою граничною ставкою 16–17було встановлено плоску шкалу з єдиною ставкою 13 %. Таке зменшення ставки податку очевидно є позитивним моментом для платників податків, хоча для бюджету означає зростання ризику його недовиконання.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Реформування податку з доходів фізичних осіб у контексті вимог сталого розвитку

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок