Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> РОЗВИТОК КАЗНАЧЕЙСЬКОЇ СИСТЕМИ ВИКОНАННЯ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ В УКРАЇНІ

Загрузка...

РОЗВИТОК КАЗНАЧЕЙСЬКОЇ СИСТЕМИ ВИКОНАННЯ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ В УКРАЇНІ

Назва:
РОЗВИТОК КАЗНАЧЕЙСЬКОЇ СИСТЕМИ ВИКОНАННЯ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,97 KB
Завантажень:
253
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 336.148
Л.І.Штригель
РОЗВИТОК КАЗНАЧЕЙСЬКОЇ СИСТЕМИ ВИКОНАННЯ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ В УКРАЇНІ
Обґрунтовано місце і роль державного казначейства у фінансовій системі держави, шляхи вдосконалення казначейської системи виконання державного бюджету.
В Україні триває формування сучасної системи управління фінансовими ресурсами держави. В умовах постійного зростання державних витрат, збільшення їх частки у валовому внутрішньому продукті особливої уваги заслуговує питання ролі фінансових інститутів, які б могли забезпечити раціональний розподіл державних фінансів. Світовий досвід свідчить, що найбільш ефективним є використання бюджетних коштів шляхом створення нової фінансової структури з відлагодженим механізмом касового виконання державного бюджету у вигляді казначейства.
Розвиток казначейської системи виконання бюджетів в Україні відбуваються високими темпами, і нині склалася ситуація, що не дає змоги повною мірою й ефективно використовувати сучасну казначейську систему виконання бюджетів. Це пов'язано з тим, що повноваження органів казначейства, встановлені в період їх створення, змінилися у зв'язку з новими соціально-економічними реаліями. Тому подальший розвиток казначейства зумовлює потребу внесення відповідних змін до законодавства.
Отже, актуальність проблеми полягає в тому, що підвищення ефективності виконання бюджету потребує нових підходів до реформування державного казначейства, яке б забезпечувало ефективне управління ресурсами державного та місцевих бюджетів.
Питання казначейського обслуговування виконання бюджетів висвітлювалися у працях С.О. Булгакової, Є.О.Галушка, С.Л.Лондара, К.В.Павлюка, О.О.Прутковської, В.І. Стояна, С.І. Юрія та інших.
Однак потребують дальшого дослідження питання казначейського управління бюджетними ресурсами держави та вдосконалення системи Державного казначейства України на сучасному етапі розвитку фінансової системи України, Дослідження і визначення ролі державного казначейства в управлінні фінансовими потоками в державі та розроблення пропозицій щодо вдосконалення системи казначейського виконання державного бюджету.
Статтею 48 Бюджетного кодексу передбачено, що в Україні застосовується казначейська форма обслуговування державного бюджету. Державне казначейство України було утворено відповідно до Указу Президента від 27 квітня 1995 р. №335/95 «Про Державне казначейство України». Повноваження Державного казначейства України визначені Бюджетним кодексом України та постановою Кабінету Міністрів України від 31 липня 1995 р. №590 «Про затвердження положення про Державне казначейство України» [1; 2].
На органи Державного казначейства покладено виконання таких основних функцій: управління наявними коштами Державного бюджету України та ведення обліку касового виконання Державного бюджету України; управління коштами державних позабюджетних фондів; організація касового виконання Державного бюджету та здійснення контролю за цим процесом; здійснення видатків Державного бюджету; розподіл ресурсів між Державним бюджетом та бюджетами АРК, областей, районів, міст Києва та Севастополя; організація розрахунково-касового обслуговування розпорядників бюджетних коштів; управління державним боргом; проведення бухгалтерського обліку та складання звітності про виконання бюджету та інші.
Тобто створення казначейської системи виконання державного бюджету ґрунтується на:
- створенні певного органу управління, який централізовано здійснює опрацювання платежів, веде бухгалтерський облік відповідного бюджету, складає фінансову звітність про виконання бюджетів;
- консолідації фінансових ресурсів на єдиному казначейському рахунку (ЄКР) в установах Національного банку України;
- впровадженні найбільш досконалих технологій і контрольних функцій під час здійснення платежів у процесі виконання бюджетів;
- впровадження процедур управління готівковими коштами бюджету. Державне казначейство України як орган оперативного управління бюджетними коштами акумулює надходження доходів та здійснює платежі за видатками державного та місцевих бюджетів через систему рахунків, відкритих в органах казначейства, шляхом безготівкового перерахування коштів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: РОЗВИТОК КАЗНАЧЕЙСЬКОЇ СИСТЕМИ ВИКОНАННЯ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок