Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Становлення венчурного фінансування

Становлення венчурного фінансування

Назва:
Становлення венчурного фінансування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,78 KB
Завантажень:
233
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Становлення венчурного фінансування
        


В останній час у світовій економіці пройшли значні зміни в виявленні джерел і ресурсів, які визначають економічний розвиток. Застарілі можливості традиційних підходів привертають все більшу увагу до різноманітних технологічних, соціальних, організаційних інновацій, які роблять наукоозброєність і наукоємність головним стратегічним елементом економічного зростання [1].
Інноваційна модель економічного розвитку змінює саму її основу: зі сфери масового промислового виробництва рушійна сила зміщується в сферу розробки, впровадження і комерціалізації різноманітної нової продукції і послуг малої серійності. Це призводить до необхідності забезпечення високої концентрації на ціх напрямках не тільки матеріальних і фінансових ресурсів, але й спонукає приділяти особливу увагу використанню інтелектуальних ресурсів і підприємницької ініціативи.
Інноваційна інфраструктура в Києві представлена практично всіма її компонентами. Київською міськдержадміністрацією почато спробу створення системи кредитування малого бізнесу, основною метою якої є забезпечення гарантії перед банком та зменшення відсоткової ставки банку до 7-8% за рахунок погашення з міського бюджету [2]. Позитивним прикладом такої роботи є діяльність київського АТ "Всеукраїнський акціонерний банк", який з липня 1999 року видав кредитів українським підприємствам в рамках програми розвитку малого бізнесу фонду "Євразія" на суму більш як $1 млн. [3]. Центр розвитку інновацій Міжнародного інституту менеджменту реалізує разом з банком "АЖІО" програму кредитування інноваційних проектів [4]. У Києві набувають розвитку небанківські фінансові установи, які сприяють одержанню кредитів на інноваційні проекти [5] . Впроваджуються інноваційні технології страхування фінансових ризиків , а також ризиків втрати прибутку від аварій при технологічному переозброєнні підприємств [6]. Набуває розвитку мережа технологічних та інноваційних компаній Наприклад, основними продуктами Київської компанії "Техноком-АТ" - є створення, розвиток і продаж інновацій у виді "Seeds" і " Start Up" компаній. Київський міський бізнес центр, який створено Головним управлінням підприємництва та регуляторної політики Київської міськдержадміністрації спеціалізуються на підтримці малого бізнесу на початкових етапах (Start Up) його становлення. Відпрацьовується ідея створення віртуального бізнес-інкубатора з використанням мережі Internet. Продовжується робота по створенню технопарків. У травні 2000 року Національна Академія Наук України створила два технопарки в Києві та Харкові на базі інституту напівпровідників та інституту монокристалів. Планує створення технопарку Іститут технічної теплофізики.
Але, разом з тим інноваційна активність в економіці залишається занадто низькою. Обсяг експорту машин і обладнання у Києві у 1999 і 2000 роках становив 7% і 13% відповідно від зовнішньоторговельного обігу [7]. Хоча експорт машинобудування збільшився вдвічі, він все таки становить малу долю в загальному обсязі. Гірше становище з експортом наукоємної продукції, зокрема високих (Hi-tech) технологій. Аналіз динаміки міжнародного трансферу технологій в Україні [8], свідчить що, починаючи з 1996 року прискореними темпами зменшується обсяг експорту наукомісткої продукції (на 2; 6; 10; 22% відповідно у 1996-1999 роках). З іншого боку загальні обсяги імпорту наукомісткої продукції постійно зростають, коефіцієнт покриття імпорту експортом наукомісткої продукції за цей період становив у середньому 0.55. За даними міського управління статистики у першому кварталі 2001 року вага підприємств, що займались інноваційною діяльністю, до загальної кількості промислових підприємств Києва становить - 10,3% (у 2000 - 8%) [9]. Впровадженням прогресивних технологічних процесів займалися 11 підприємств, або 2,3%, перший квартал 2000 року відповідно 6 та 1,5%. В цілому по Україні доля впроваджених науково-технічних розробок становить 3,7% від їх загальної кількості [10].

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Становлення венчурного фінансування

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок