Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Визначення фінансових умов зовнішньоторгових контрактів. Визначення видів платежу

Визначення фінансових умов зовнішньоторгових контрактів. Визначення видів платежу

Назва:
Визначення фінансових умов зовнішньоторгових контрактів. Визначення видів платежу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,50 KB
Завантажень:
253
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Визначення фінансових умов зовнішньоторгових контрактів. Визначення видів платежу
План
1. Розрахунки готівкою, або негайний платіж
2. Розрахунки з платежем на виплату, або у кредит
3. Комбінований платіж
4. Кредит з опціоном негайного платежу
5. Література
Платіжні умови, від яких напряму залежить контрактна ціна, визначають порядок та строки оплати вартості поставленого згідно з ЗТК товару, тобто визначають, коли здійснюється оплата товару відносно його фактичної поставки.
У міжнародній торгівлі найчастіше використовують такі два основні види платежу або способи розрахунків:
¦ розрахунки готівкою, або негайний платіж (sight payment - "платіж при погляді", мається на увазі, на товаросупровідні документи);
¦ розрахунки з платежем на виплату, або у кредит (deffered payment),
¦ та два додаткові:
- комбінований платіж (mixed payment); - кредит з опціоном негайного платежу.
Розрахунки готівкою, або негайний платіж
Під розрахунком готівкою (негайним платежем) розуміється оплата товару не живими грошима (вони у міжнародній торгівлі практично не використовуються), а ті форми оплати, які здійснюються у період від готовності товару для відвантаження на адресу покупця до моменту переходу права власності на нього до останнього. З банківської точки зору, негайним вважається платіж, на здійснення якого затрачено часу не більше, ніж необхідно для обробки контрагентами та їх банками платіжних документів. Зазвичай при використанні умови негайного платежу імпортеру та його банку надається 3-5 пільгових днів для ознайомлення з товаросупровідними документами та здійснення платежу, якщо Інші умови не обумовлені у ЗТК та платіжних інструкціях експортера. Максимальний строк перевірки документів у банку - 7 днів. На практиці до даного періоду додається ще один місяць, що викликається такими причинами: територіальна віддаленість контрагентів та їх банків або необхідність здійснення розрахунків через треті банки. Після цього вважається, що оплата здійснюється у кредит.
Негайний платіж в залежності від домовленості контрагентів, а також специфіки товарів може здійснюватись імпортером за однією із умов:
а) після отримання повідомлення про завершення навантаження товару у порту відправлення;
б) при врученні імпортеру комплекту товаророзпорядчих документів з наданням для оплати декількох пільгових днів або годин;
в) при прийнятті товару імпортером у порту призначення.
Найбільш вигідною умовою для експортера є умова (а), а для імпортера - (в). Платежі готівкою застосовуються у кожній угоді, зокрема і при продажу товару у кредит, тому що кредит ніколи не надається на всю суму контракту.
Розрахунки з платежем на виплату, або у кредит
Під розрахунком у кредит, з від термінуванням платежу, розуміється комерційний (фірмовий) кредит, тобто кредит експортера імпортеру або видача авансів імпортера експортеру.
Платежі у кредит відповідно до норм та звичаїв, які склалися у зовнішній торгівлі, використовуються перш за все при реалізації машин та обладнання. Це є наслідком конкуренції, тому що кредит є одним із найдійовіших методів конкурентної боротьби, засобом залучення покупця. На жаль, у даний час з приводу нестабільності економічної ситуації в Україні кредит практично не використовується, тому що іноземні фірми не ризикують продавати товари вітчизняним споживачам на кредитних засадах.
При наданні та отриманні кредиту у ЗТК встановлюються:*
його вид, термін та вартість;*
вал юта отримання та погашення кредиту;*
спосіб погашення основного боргу;*
умови нарахування та виплати відсотків;*
гарантії тощо.
У ЗТК додатково можуть бути включені:*
графік поставки товару;*
графік погашення основного боргу та відсотків.
Вид кредиту визначається тривалістю виплати платежу. Розрізняють короткотермінові (до одного року), середньотермінові (до 5 років) та довготермінові (на 5-8 років) кредити. Проте ця класифікація корегується законодавством кожної країни і залежить передусім від загального рівня кредитоспроможності підприємства та платіжної дисципліни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Визначення фінансових умов зовнішньоторгових контрактів. Визначення видів платежу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок