Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Необхідність та елементи впровадження єдиного соціального внеску

Необхідність та елементи впровадження єдиного соціального внеску

Назва:
Необхідність та елементи впровадження єдиного соціального внеску
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,33 KB
Завантажень:
438
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Необхідність та елементи впровадження єдиного соціального внеску


Економічна система країни є складним механізмом з великою кількістю взаємопов’язаних елементів, кожен з яких є окремою індивідуальною, але залежною від інших елементів системою. Так, важливою та неодмінною складовою частиною економіки є система оподаткування, яка впливає на всі аспекти економічного життя, але в Україні характеризується наявністю значної кількості недоліків, одним з яких є чинний порядок справляння зборів до Пенсійного фонду та фондів соціального страхування.
Сучасний стан економіки України характеризується наявністю ряду проблем, серед яких найбільшою є розмір її тіньового сектору. За підрахунками Міністерства економіки, у 2007році у тіні вироблялося 27% ВВП. Експерти Державного науково-дослідного інституту інформатизації й моделювання економіки говорять, що ця цифра доходить до 39%, а незалежні аналітики запевняють, що навіть ці дані занадто занижені. [1]
Дану проблему слід розглядати через призму поняття тіньової економіки, а саме її визначення як прихованої економічної діяльності, яка не показується в податковій звітності та офіційній статистиці, виду економічної діяльності, при якому не сплачуються податки. [2] Тобто, причини її існування необхідно вивчати як наслідок функціонування чинної податкової системи.
За рейтингом Світового банку, оприлюдненого в 2008р. по результатам 2006 фінансового року, система оподаткування України займає 177 (передостаннє) місце по легкості сплати податків. Рейтинг складався на основі показника легкості сплати податків, що включає 3 параметри: загальна кількість податкових платежів, витрати часу суб’єктами господарювання на нарахування та сплату податкових платежів та податкове навантаження. Серед перелічених показників найбільше впливає на об’єм тіньового сектора економіки розмір податкового навантаження, який в Україні, за розрахунками Світового банку, становить 57,3% (145 місце в рейтингу країн): 12,2% - з податків на прибуток, 43,4% з податків на заробітну плату та 1,8% з інших податків. [3] Отже, можна зробити висновок, що основним чинником тінізації економіки є діючий порядок справляння внесків до Пенсійного фонду та фондів соціального страхування, особливо враховуючи те, що в економічно розвинених країнах податкове навантаження з податків на заробітну плату становить в середньому 20-25%.
На нашу думку, основним способом вирішення даної проблеми є заміна зборів до Пенсійного фонду та фондів соціального страхування єдиним соціальним внеском. Враховуючи сучасний стан економічної системи, ставка відрахування для суб’єктів господарювання-роботодавців не має перевищувати 20% фонду оплати праці. При введенні даного податкового платежу, необхідно забезпечити його цільове спрямування шляхом розподілу надходжень між фондами: 18,5% - до Пенсійного фонду, 0,8% - до фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, 0,7% - до фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
На сьогоднішній день діє також фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань, що спричинили втрату працездатності, ставки збору до якого диференційовані по галузям економіки, відповідно до середнього рівня травматизму на виробництві. Ми вважаємо, що при переході до європейських стандартів життя, подальше функціонування даного фонду є недоцільним, адже досвід економічно розвинених країн засвідчує, що більш ефективним є застосування довгострокового страхування життя та здоров’я. Та пропонуємо ввести даний вид страхування як обов’язковий для галузей економіки з найбільшою кількістю нещасних випадків на виробництві. Страхові внески мають сплачуватись як працівниками, так і роботодавцями. А відрахування на такі заходи мають бути включені до переліку валових витрат щодо оподаткування податком на прибуток суб’єктів госполарювання-роботодавців, що здійснюють діяльність у вказаному секторі економіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Необхідність та елементи впровадження єдиного соціального внеску

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок