Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Визначення ціни об'єктів приватизації

Визначення ціни об'єктів приватизації

Назва:
Визначення ціни об'єктів приватизації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,24 KB
Завантажень:
97
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Визначення ціни об'єктів приватизації
План
1. Визначення ціни об'єктів приватизації.
2. Способи продажу державної частки акцій ВАТ.
Визначення ціни продажу об'єкта, який підлягає приватизації, має важливе значення. Ціна продажу, з одного боку, є фактором, який визначає надходження коштів від приватизації. З іншого – це основа формування попиту на об'єкти приватизації, які пропонуються на продаж. Визначення ціни об'єктів приватизації здійснюється на основі таких засад: експертного оцінювання вартості активів, врахування співвідношення між попитом та пропозицією під час використання конкурентних способів приватизації, проведення незалежного оцінювання майна у разі використання неконкурентних способів.
Головною метою оцінювання вартості майна під час приватизації є досягнення справедливої (ринкової вартості) об'єкта. Справедлива (ринкова) вартість – це ймовірна ціна, за яку майно може бути продане на дату оцінювання на відкритому конкурентному ринку за відсутністю додаткових інвестиційних умов. У випадках, коли продаж об'єкта проводиться з метою досягнення фіксованої ціни продажу, а також залучення додаткових інвестицій для покращання діяльності підприємства, використовується поняття "інвестиційна вартість". Вона встановлюється при продажу цілісного об'єкта (ЦМК) або крупного пакета акцій ВАТ.
Інвестиційна вартість – це вартість майна з урахуванням наявності додаткових інвестиційних умов, які приймаються до продажу об'єкта. До інвестиційних умов належать початкові (фінансові) умови, які передбачаються в матеріально-грошовій формі як для продавця, так і для покупця. З боку держави – це зобов'язання з реструктуризації заборгованості ВАТ перед державою. Для покупців передбачаються, як правило, проведення додаткових внесків до статутного капіталу підприємства або фінансування покращання стану майна орендарем. Інвестиційні умови входять до складу договору купівлі-продажу об'єкта або установчого договору.
При проведенні приватизації державного майна використовується також поняття "вартість діючого підприємства" (цілісного майнового комплексу). Це – вартість підприємства, яка формується за умови функціонування його як єдиного цілого. Вартість ЦМК розраховують як суму капіталізованих доходів від його діяльності, зменшену на вартість надмірних активів підприємства, а також на суму зобов'язань. Надмірними є активи, які на цей період не використовуються для одержання фінансових результатів, і їх застосування на підприємстві є фізично неможливим або економічно неефективним. Вартість надмірних активів розраховується на основі найкращого варіанта їх альтернативного використання, включаючи вартість їх ліквідації.
Оцінювання вартості майна проводиться за "Методикою оцінки вартості майна", затвердженої Постановою КМУ № 1891 від 10.12.2003 р. Методика використовується при визначенні величини статутного капіталу підприємства, початкової вартості майна при продажу об'єкта на конкурентних засадах та ціни майна у разі його викупу. Розрахунок вартості майна згідно з Методикою застосовується як для оцінювання ЦМК, так і для індивідуально визначеного майна, часток (паїв, акцій) і об'єктів незавершеного будівництва, які не входять до складу ЦМК і приватизуються як окремі об'єкти.
Методика використовується для оцінювання вартості державного і комунального майна, а також майна підприємств, у структурі капіталу яких держава володіє часткою, не менше ніж 25% (у випадках створення господарських товариств), та спільних підприємств з іноземним капіталом. Приватизація орендних підприємств передбачає проведення оцінювання вартості об'єктів з використанням основних положень Методики. Розрахунок вартості майна в порядку, передбаченому Методикою, використовується і при передачі майна в заставу. Відчуження державного майна шляхом його продажу також має за основу оцінювання його вартості згідно із Методикою.
Оцінювання вартості майна з метою визначення величини статутного капіталу підприємства проводиться в такому порядку:–
орган приватизації утворює інвентаризаційну комісію і визначає дату оцінювання майна;–
комісія проводить інвентаризацію активів і зобов'язань об'єкта;–
комісія складає акт оцінювання вартості майна підприємства, а орган приватизації його затверджує.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Визначення ціни об'єктів приватизації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок