Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Соціальна політика та проблеми забезпечення фінансової безпеки людини. Філософія соціальної безпеки.

Загрузка...

Соціальна політика та проблеми забезпечення фінансової безпеки людини. Філософія соціальної безпеки.

Назва:
Соціальна політика та проблеми забезпечення фінансової безпеки людини. Філософія соціальної безпеки.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,56 KB
Завантажень:
410
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему
Соціальна політика та проблеми забезпечення фінансової безпеки людини. Філософія соціальної безпеки.


Сучасний світ переживає період трансформації та глобалізації еко-но-міч-них, соціальних, екологічних та ін. процесів. Ця тенденція відчутно зро-сла протягом останніх десятиліть. Усе вагомішу роль відіграють тран-сна-ці-о-нальні зв’язки в науково-технічній, інформаційній, торговельній, культурній та ін. сферах. Але одночасно зросли регіональні соціально-економічні диспропорції як всередині окремих країн, так і в більш великих масштабах.
Сучасні трансформації та глобальні процеси примушують пере-ос-мис-ли-ти багато понять, які вже встановилися, по-новому поставити ряд запитань. Мова іде, перш за все, про те, що фінансова глобалізація, транснаціо-на-лі-за-ція фірм провокують загострення соціальних проблем, особливо в сфері зай-ня-тос-ті, посилюють їх дестабілізуючий вплив на ринок праці. Тому в умовах трансформації та глобалізації економіки виникає необхідність не тільки переосмислити деякі поняття, але й поставити нові завдання в соціальній сфері, які враховували б інтереси різних соціальних верств, перш за все людей праці та людей похилого віку. Для створення стабільної ситуації все-ре-дині будь-якої країни дуже важливим є досягнення більш збалансованого та справедливого співвідношення між ринком і потребами соціальної солі-дар-ності, вирішення завдань, пов’язаних із забезпеченням миру і прав лю-ди-ни у всій їхній сукупності.
У даному контексті важливе значення мала серія конференцій на найвищому рівні під егідою ООН, які проходили в 90-ті роки ХХ століття. На міжнародній конференції з народонаселення та розвитку в Каїрі (вересень 1994 року), Всесвітній зустрічі на найвищому рівні в інтересах соціального розвитку в Копенгагені (березень 1995 року), 35-ій сесії Комісії соціального розвитку ООН в Нью-Йорку (лютий-березень 1997 року) йшлося про соціальні проблеми, пріоритети та дії в умовах нових міжнародних відносин. В основних документах прийнятих на цих форумах, було зроблено наголос на тому, що „потреби людини мають стояти в центрі розвитку та міжна-род-ного співробітництва”, основну увагу акцентовано на „взаємозв’язок між соціальними функціями держави і відповідями ринку на соціальні вимоги та імперативи сталого розвитку”.
В умовах трансформації соціальних процесів важливе значення в сучасному світі має соціальна безпека. Як наголосила ще в 1996 році консультант ЮНЕСКО, доктор Анна Баєр, сьогодні „змінилося саме поняття безпеки. Воно набуло нових вимірів. Головна загроза безпеці нині йде з середини у вигляді безробіття, злиднів, деградації довкілля та соціальної ізоляції. Люди почали сподіватися на таку безпеку, яка б гарантувалася тривалим людським розвитком і ґрунтувалась на толерантності й солідарності, а не на рівновазі страху”.
В умовах глобалізації особливої актуальності набувають проблеми соціального розвитку, а питання соціальної безпеки, як складової націо-наль-ної безпеки, висуваються на перший план. Окремі елементи соціального за-хис-ту, які виникли ще в минулому сторіччі, переросли на кінець ХХ століття у розгалужені системи соціального забезпечення і захисту людей у роз-ви-ну-тих країнах, перетворюються в універсальну глобальну систему соціального прогресу і безпеки, в рамках якої надається новий імпульс удосконаленню аналогічних внутрідержавних і регіональних систем. Соціальна безпека стає пріоритетною серед інших видів національної безпеки.
Проблеми соціальної безпеки до недавнього часу були предметом вив-чен-ня переважно для західних спеціалістів. В Україні дослідники звернулися до них лише кілька років тому, враховуючи їхню важливість і актуальність.
Соціальна безпека стає на захист людей як найвищої цінності будь-якої країни. Відтак, головною пріоритетною ціллю соціальної безпеки є захист життя, здоров’я, добробуту, прав і свобод людини. Це складає сутність соціальної системи регулювання відносин між людьми, їхнього життєза-без-пе-чен-ня і соціалізації.
Об’єктами соціальної безпеки є люди, їхні спільноти і відносини, соціальні потреби і соціальні інфраструктури (освіта, виховання, культура, торгівля, охорона здоров’я, спосіб життя).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Соціальна політика та проблеми забезпечення фінансової безпеки людини. Філософія соціальної безпеки.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок