Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Збори на формування цільових державних фондів

Збори на формування цільових державних фондів

Назва:
Збори на формування цільових державних фондів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,58 KB
Завантажень:
407
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Збори на формування цільових державних фондів
Закон України «Про систему оподаткування» встановлює участь суб'єктів господарювання у формуванні централізованих державних цільових фондів. Ця участь здійснюється у вигляді обов'язкових збо-рів, внесків, порядок обчислення яких визначений окремими нор-мативними документами.
Відрахування в цільові державні фонди сьогодні становлять значні за обсягом суми коштів, що суттєво впливає на фінансово-господарську діяльність підприємств. Цей вплив виявляється в та-кому.*
По-перше, через формування валових витрат, які виключаються із суми скоригованого валового доходу. Відтак відрахування в ці-льові державні фонди зменшують оподаткований прибуток, а отже, і суму податку на нього.*
По-друге, через формування собівартості (витрат). Указані відрахування збільшують собівартість, що відповідно може змен-шити прибуток від реалізації продукції (робіт, послуг) або збільшити їхню вартість, а отже, створити проблеми зі збутом продукції.*
По-третє, через використання прибутку. Це має місце тоді, коли відрахування (збори) здійснюються за рахунок прибутку під-приємства.
Отже, вплив названих відрахувань на фінансово-господарську діяльність підприємств є суперечливим. Можливість підприємств впливати на формування абсолютної суми відрахувань у цільові фонди обмежена. Це пояснюється тим, що нормативи відрахувань визначені законодавче і є однаковими для всіх суб'єктів господарю-вання. Кількість суб'єктів господарювання, які користуються піль-гами щодо таких зборів, обмежена. Можливість впливати на розмір зборів з боку суб'єктів господарювання зв'язана з формуванням по-казників, стосовно яких встановлено нормативи відрахувань (сплачена сума заробітної плати, валовий дохід, вартість товарної проду-кції, обсяг реалізації продукції та ін.).
Рис. 1 Структурно-логічна схема участі підприємств у формуванні цільових державних фондів
Схему участі підприємств у формуванні цільових державних фондів показано на рис. 1
Збір на обов'язкове державне пенсійне страхування. Порядок визначення відрахувань встановлений Законом України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» від 26 червня 1997 року.
Платниками такого збору є:*
суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форми вла-сності, їх об'єднання, бюджетні, громадські установи й організації, фізичні особи — суб'єкти підприємницької діяльності, що викорис-товують працю найманих працівників;*
філії, відділення й інші відособлені підрозділи платників збору, зазначених вище, що не мають статусу юридичної особи та розмі-щені на іншій території;*
фізичні особи — суб'єкти підприємницької діяльності, які не використовують працю найманих працівників, адвокати, приватні нотаріуси;*
фізичні особи, що працюють за трудовим договором (коні-рактом), виконують роботи (послуги) згідно з цивільно-правовими договорами.
Є певні особливості визначення об'єкта оподаткування для обчис-лення суми збору щодо окремих суб'єктів підприємницької діяльності.
Суб'єкти підприємницької діяльності (юридичні і фізичні особи), які використовують працю найманих працівників для визначення суми збору, беруть фактичні витрати на оплату їхньої праці, що підлягають оподаткуванню прибутковим податком: витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати, інших видів заохочень і виплат, виходячи з тарифних ставок; премії, заохочення, у тім числі в натуральній формі.
Не беруть у розрахунок для обчислення збору витрати на випла-ту доходів у вигляді дивідендів, відсотків, інші витрати, що не вра-ховуються за обчислення середньомісячної зарплати з метою при-значення пенсій.
Фізичні особи — суб'єкти підприємницької діяльності, що не використовують найманої праці, для обчислення збору беруть суму свого оподаткованого доходу (прибутку).
Суб'єкти підприємницької діяльності — платники збору зо-бов'язані зареєструватися в органах Пенсійного фонду України. Слід звернути увагу, що інформації про таку реєстрацію вимагають комерційні банки у разі відкриття банківських рахунків.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Збори на формування цільових державних фондів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок