Головна Головна -> Реферати українською -> Іноземні мови -> Семантичні особливості похідних форм лексем «blog» та «log» у сучасній англійській мові

Семантичні особливості похідних форм лексем «blog» та «log» у сучасній англійській мові

Назва:
Семантичні особливості похідних форм лексем «blog» та «log» у сучасній англійській мові
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,09 KB
Завантажень:
259
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Семантичні особливості похідних форм лексем «blog» та «log» у сучасній англійській мові


Враховуючи той факт, що інформатизація світового суспільства за останні роки надзвичайно активізувалася і практично будь-яка особа може мати безперешкодний доступ до всесвітньої мережі Інтернет, слід зазначити, що така «свобода» стала причиною того, що під впливом користувачів Інтернету різні мови світу, носіями яких є ці користувачі, зазнали певних змін з точки зору словникового наповнення новими лексичними елементами.
Англійська мова не є винятком, більше того, дериваційний потенціал англійської лексики дає можливість припускати, що англійська мова є чи не найбільш динамічною мовою із постійними змінами та поповненням словникового складу. Дуже важко встановити хоча б приблизну кількість слів англійської мови якраз через те, що вона поповняється новими одиницями практично кожен день [2, 23]. Про це свідчать факти включення різноманітних термінів та словоформ, пов’язаних із функціонуванням всесвітньої мережі, або які виникли під її впливом, в останні видання найвідоміших словників світу.
Блоги відіграли ключову роль у Сполучених Штатах Америки під час проведення так званих «праймеріз» – попередніх виборів, блогерів запросили для висвітлення національних з’їздів як демократичної, так і республіканської партій США, блоги також відіграли значну роль у висвітленні світових подій. Сі-Ен-Ен, Бі-Бі-Сі, друковані газети та інші види традиційних мас медіа звертаються до блогосфери задля визначення громадської думки щодо дискусійних питань [1, 1].
У грудні 2004 року он-лайн словник Мерріама-Вебстера оголосив десятку найрейтинговіших слів року і на першій позиції цього рейтингу опинилося слово «блог» (blog). Причиною такої події стало те, що кожного року цей словник відбирає десять слів, які за рік мали найбільшу кількість запитів користувачів он-лайн версії словника [5]. За повідомленнями представників словника Мерріама-Вебстера «блог» був словом, по визначення чи пояснення значення якого користувачі зверталися найбільше за попередні 12 місяців.
Хоча зазначена тема ще не була висвітлена українськими науковцями, необхідно зазначити, що у західному світі питання блогосфери вже не нове, бо його висвітлюють провідні світові мас-медіа, як от Бі-Бі-Сі, Нью-Йорк Таймс та ін. Але все-таки блоги ще потребують детального вивчення у сфері лексики, оскільки основну масу тих осіб, які аналізують блогосферу, складають не науковці-філологи, а журналісти та пересічні користувачі, які навряд задумуються над роллю блогів у терміносистемі та лексиці мови взагалі.
До осіб, які зверталися до питання місця блогів у сучасному суспільстві, належать Аксель Брунс та Джоан Джейкобс, які видали посібник «Uses of Blogs» , Джуліанна Пейн, Ребекка Блад, а також Х’ю Х’юїтт , автор книги «BLOG: Understanding the Information Reformation That’s Changing Your World» .
Встановлення моделей творення нових лексичних одиниць англійської мови з основою blog або log, а також визначення функціональних особливостей таких новотворів стали метою цієї роботи.
Об’єктом дослідження є словоформи сучасної англійської мови, основу яких складають лексеми blog і log, що використовуються для зображення та позначення понять і особливостей функціонування блогосфери як окремої категорії сучасних мас-медіа.
Предметом дослідження є функціональні особливості вживання семантично ідентичних лексем blog і log та їх похідних варіантів, утворених афіксальним (префіксальним, суфіксальним) способом словотворення, а також за допомогою основоскладання, способу абревіації та поєднанням кількох способів у сучасній англійській мові.
Мета та предмет дослідження вимагають вирішення таких завдань:
встановити дериваційний потенціал лексем blog та log і виявити похідні лексичні одиниці, утворені різними способами словотворення;
встановити способи словотворення, за допомогою яких утворено похідні слова;
провести кількісний аналіз та класифікувати похідні форми лексем blog і log;
Методи дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Семантичні особливості похідних форм лексем «blog» та «log» у сучасній англійській мові

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок