Головна Головна -> Реферати українською -> Іноземні мови -> Використання тестового матеріалу на уроках французької мови в 5-9 класах, як один з факторів інтелектуального розвитку особистості школяра

Використання тестового матеріалу на уроках французької мови в 5-9 класах, як один з факторів інтелектуального розвитку особистості школяра

Назва:
Використання тестового матеріалу на уроках французької мови в 5-9 класах, як один з факторів інтелектуального розвитку особистості школяра
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,77 KB
Завантажень:
81
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Використання тестового матеріалу на уроках французької мови в 5-9 класах, як один з факторів інтелектуального розвитку особистості школяра


ТЕСТИ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ
Існує багато методів вимірювання навчальних досягнень учнів. Серед них найбільш поширеними у практиці роботи є спостереження й опитування (усне і письмове). Безумовно, вони мають і матимуть велике значення в управлінні навчальним процесом. Однак можливості цих традиційних методів діагносту-вання у забезпеченні необхідної якості вимірювання та оцінювання навчальних досягнень учнів дуже обмежені.
Одним з високоефективних сучасних засобів якісних вимірювань навчаль-них досягнень учнів є тест. Тести - найважливіші інструменти вимірювань у пси-хології, соціології та педагогіці.
Тестами навчальних досягнень називають системи спеціальних завдань для виявлення ступеня засвоєння певних видів навчальної діяльності в сукупності з деякою системою вимірювання та інтерпретування результатів вимірювання.
Таким чином, за означенням, тест - засіб якісного вимірювання. І це - голов-на його ознака. Широко поширене уявлення про тест як систему завдань з вибо-ром відповіді не відповідає змісту поняття тесту в педагогічному діагностуванні. Щоб усунути розбіжність у тлумаченні цього поняття, тест як засіб вимірюван-ня називають стандартизованим тестом, а систему завдань, де пропонується вибрати відповідь з наведених або дати власну відповідь, - неформальними те-стами. Цей вид дидактичних засобів має велике значення в навчально-му процесі, зокрема, для активізації навчальної діяльності, поточного і тематичного контролю знань, організації самостійної роботи та ін. Проте такі тести не можна застосовувати для вимірювання в моніторингових дослідженнях.
Стандартизований (надалі - тест) тест як засіб вимірювання має задовольня-ти такі умови:
а) вимірювання мають бути об'єктивними, надійними і валідними;
б) результати вимірювань мають бути правильно оброблені й інтерпретовані. Забезпечення цих вимог передбачає певну структуру тестів, застосування спеціальних методів їхнього формування і стандартизації.
Стандартизований тест складається щонайменше з чотирьох складових:*
специфікацій;*
системи завдань;*
інструкції щодо проведення тестування;*
технології перевірки, обробки і аналізу результатів тестування.
За цими ознаками легко навіть зовні відрізнити стандартизований тест, тобто тест як засіб вимірювання, від тесту як дидактичного засобу. Щоб впевнитись у тому, що насправді маємо справу зі стандартизованим тестом, потрібно отри-мати експериментальні дослідження та експертні висновки.
Технологія формування тестів та їхня стандартизація, тобто доведення якості вимірювань за їхньою допомогою до певного рівня, - дуже складна і матеріа-ломістка справа.
Існує багато типів тестових завдань, їх можна розподілити на два основні:—
завдання закритої форми із запропонованими відповідями;—
завдання відкритої форми з вільно конструйованою відповіддю.
У стандартизованих тестах навчальних досягнень учнів найчастіше викорис-товують завдання закритої форми, в яких передбачається вибір правильної від-повіді з чотирьох-п'яти наведених. Серед запропонованих відповідей правиль-ною переважно є лише одна, а в інших (їх називають дистракторами) моделю-ються типові помилки, яких припускаються учні при виконанні відповідних за-вдань. Останнім часом у моніторингових дослідженнях певне застосування зна-ходять тестові завдання відкритої форми, зокрема завдання, які передбачають розв'язування певної задачі. Кількість таких завдань, як правило, незначна порі-вняно із загальною кількістю завдань.


КЛАСИФІКАЦІЯ ТЕСТІВ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ
Класифікацію тестів можна здійснити за багатьма ознаками. За призна-ченням у педагогіці розрізняють такі види тестів: тести навчальних досягнень, тести готовності до навчання, тести інтелекту, психометричні тести, профорієнтаційні тести. Незважаючи на значну спільність різних видів тестів у формі за-вдань, методиці складання тестів і обробки результатів тестування та їхнього оцінювання, тести навчальних досягнень мають певні відмінності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Використання тестового матеріалу на уроках французької мови в 5-9 класах, як один з факторів інтелектуального розвитку особистості школяра

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок