Головна Головна -> Реферати українською -> Іноземні мови -> реферат на тему: Питання епістемічної модальності (на матеріалі англійської мови)

Питання епістемічної модальності (на матеріалі англійської мови) / сторінка 3

Назва:
Питання епістемічної модальності (на матеріалі англійської мови)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,02 KB
Завантажень:
16
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Наприклад: “I think young mistress had better see this,” she decided (“Girl with a Pearl Earring” by Tracy Chevalier).
У низці праць (М. Петрова, О. Падучева) знаходимо також поділ епістемічної модальності на 1) епістемічну необхідність (яку можна логічно (чи практично) вивести з того, що відомо), дедукцію та 2) епістемічну можливість (сумісну з тим, що відомо), роздуми. Перша передає високу впевненість мовця у достовірності інформації, що повідомляється (за допомогою модальних дієслів must (без заперечення) та can (із запереченням)). Епістемічна можливість акцентує увагу на невисокій впевненості мовця у достовірності повідомлення (це значення позначається модальним дієсловом can (подекуди may)). Остання може виражати як середню впевненість мовця (maybe), так і слабку (hardly).
“Значення епістемічної можливості виникає в умовах неповного контролю дії зі сторони суб’єкта. Перевага надається минулому часу – у цьому випадку зрозуміло, що якась подія мала місце, і мовець лише не знає, яка саме” [10]. У полі епістемічної можливості виділяємо два значення, які залежать від ступеня впевненості мовця: до першого з них належать події, стосовно істинності яких мовцю нічого не відомо (у цьому випадку йдеться про 50-відсоткову упевненість чи невпевненість (приклад 1)), до другого – події, котрі мовець вважає радше малоймовірними, ніж здійсненними (приклад 2).
1 – It may have been caused by the rain, and maybe by the hail.
2 – If we had any other chance… maybe we might feel happier.
Розуміння модальності як епістемічної часто вимагає негативної конотації. – He could have persuaded her.
Під епістемічною необхідністю маємо на увазі впевненість мовця у тому, що подія є істинною: He must be wandering somewhere near the centre of the city.
Таким чином, індивідуальне мовлення завжди передбачає наявність суб’єктивного плану. Однак, мовець повинен бути впевненим у тому, що є деякі “епістемічні гарантії” істинності для суджень, що передають його повідомлення. Епістемічна ж форма діяльності мовців полягає у тому, що комуніканти висловлюють свою думку про дійсність та свою впевненість / невпевненість у достовірності повідомлюваного.


Література:
Ермолаева Л.С. Очерки по сопоставительной грамматике германских языков. – М.: “Высшая школа”, 1987. – 127 с.
Панфилов В.З. Категория модальности и ее роль в конституировании структуры предложения и суждения // Вопр. языкознания. – 1977. – № 4. – С. 37-48.
Клепикова Т.А. Особенности актуализации модального компонента значения глаголов типа seem, look, appear. Электронный ресурс:
Леонтьев А.А. Язык, речь, речевая деятельность. – М.: Просвещение, 1969. – 214 с. Электронный ресурс:
Идзинская И.Н. Эпистемическая модальность при сопоставлении русского и французского языков. – 2001. Электронный ресурс:
Coates J. The Semantics of the Modal Auxiliaries. – London, Canberra: Croom Helm. – 1983.
Lyons J. Semantics. – Cambridge, New York, Melbourne, Sydney: CUP. – 1990. – 897 p.
Демьянков В.З. Логические аспекты семантического исследования предложения // Проблемы лингвистической семантики. – М: ИНИОН АН СССР, 1981. – С.115-132. Электронная версия:
Halliday M.A.K. An Introduction into Functional Grammar. – London, 1985.
Падучева Е. Вид, модальность и отрицание: корпусное исследование. Проблемная группа “Логический анализ языка”. Конференция Ассерция и негация (28-30 мая 2007 года). (Российская академия наук) Электронный ресурс: .

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Питання епістемічної модальності (на матеріалі англійської мови)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок