Головна Головна -> Реферати українською -> Іноземні мови -> Текстові комп’ютерні редактори на заняттях англійської мови

Текстові комп’ютерні редактори на заняттях англійської мови

Назва:
Текстові комп’ютерні редактори на заняттях англійської мови
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,86 KB
Завантажень:
281
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Текстові комп’ютерні редактори на заняттях англійської мови


Спроби використання нових інформаційних технологій (НІТ) в сфері освіти виявили ефективність їх використання при навчанні англійської мови. На сьогодні існує велика кількість комп'ютерних програм для вивчення англійської мови. Різновид тем, видів діяльності, яскравість, захопливість комп'ютерних програм викликають велику зацікавленість учнів. Існуючі CD- ROM диски дозволяють виводити інформацію у вигляді тексту, звука, відео зображення. Навчання за допомогою комп'ютера дає можливість організувати самостійну діяльність кожного учня. При навчанні аудиюванню кожен учень має можливість слухати англійську мову, при навчанні говорінню звукові карти дозволяють користувачеві записати своє мовлення, а потім прослухати його і порівняти з вимовою носіїв мови або побачити на моніторі діаграму свого запису. При навчанні граматиці кожен учень має змогу виконувати граматичні вправи, домагаючись правильної відповіді, і т.д. Нажаль, існуючі на сьогодні у продажі комп'ютерні програми не завжди відповідають основним вимогам методики навчання англійської мови, не забезпечені відповідною документацією ( адже ліцензійні програми коштують великих грошей, а "піратські копії" практично ніколи не містять в собі керівництва для користувача) та й нерідко не відповідають сучасним психологічним вимогам до навчальних комп'ютерних курсів. Також комп'ютерні програми важкодоступні більшості викладачів, ще й тому, що у нас не сформовано ринок навчальних комп'ютерних курсів , відсутня більш-менш розвинена система їх тиражування і реалізації. Комп'ютерні курси з англійської мови, створені в Сполучених Штатах, Англії та інших англомовних країнах, також малодоступні нашим навчальним закладам, бо ціна їх порівняно висока.
Ми хотіли би звернути увагу на те, що при вивченні англійської мови у вищих навчальних закладах можна використовувати і звичайні текстові редактори (word processors), які використовуються в будь-якому комп'ютері. Всі вищі навчальні заклади вже мають на сьогодні у своєму розпорядженні комп'ютерні класи (або хоча б декілька комп'ютерів).Викладачі англійської мови могли б використовувати комп'ютери у навчальному процесі, а не чекати, коли з'являться придатні спеціалізовані комп'ютерні посібники. На сьогодні, як підказує досвід, це є найбільш простим і не менш ефективним засобом використання комп'ютерів під час навчання англійської мови.
Під текстовим редактором мається на увазі спеціальна комп'ютерна програма, яка надає можливість легко створювати, редагувати письмові тексти і роздруковувати їх за допомогою принтера. Хоча під час роботи з текстовим редактором студенти використовують лише друкований текст (активізую таки види мовленнєвої діяльності як читання і письмо),ефект досягається також у сфері усного мовлення завдяки розширенню мовного запасу, вмінню користувати речення та створювати тексти. Сучасні вимоги у викладанні англійської мови передбачають комплексне навчання аспектам функціонування мови і видам мовленнєвої діяльності.
Вибір тексту за одиницю комп'ютеризованого навчання визначається цілою низкою факторів:
- текст є одним з основних компонентів навчання комунікативній компетенції;
- деякі мовні особливості виявляються лише на рівні тексту,що сприяє вивченню структури тексту,змісту та мовного матеріалу;
- можливість виконання маніпуляцій з текстом та варіювання екранного подання текстів.
Сьогоденні текстові редактори можуть:
- вводити тексти і оформлювати їх різноманітними шрифтами, зокрема в кирилиці та латиниці;
- створювати таблиці, коментарі, предметні покажчики;
- підготовлювати і вставляти в текст малюнки, графіку, таблиці;
- здійснювати контроль за грамотністю написання, в деяких випадках пропонувати синоніми та ін.
Текстовий і тренувальний матеріал у вигляді різноманітних вправ та завдань для студента до певного навчального курсу, створений в текстовому файлі, певною мірою служить аналогом робочого зошита для студента. За допомогою цього електронного зошита студент легко виконує письмові вправи і завдання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Текстові комп’ютерні редактори на заняттях англійської мови

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок