Головна Головна -> Реферати українською -> Іноземні мови -> Мовні ситуації як засіб реалізації комунікативного підходу при навчанні англійської мови.

Мовні ситуації як засіб реалізації комунікативного підходу при навчанні англійської мови.

Назва:
Мовні ситуації як засіб реалізації комунікативного підходу при навчанні англійської мови.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,99 KB
Завантажень:
428
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Мовні ситуації як засіб реалізації
комунікативного підходу при навчанні
англійської мови.


Історично склалося так, що англійська мова є найпоширенішою у світі, її навіть називають міжнародною. Важко переоцінити роль, яку вона відіграє майже в усіх галузях діяльності людства.
На порозі ХХІ ст. науково-технічний прогрес неможливо уявити без тотальної комп’ютеризації. Щороку в світі з’являються нові операційні системи, мови програмування, їх версії тощо. Описання більшості з них просто не встигають перекласти, а тому і тут знання мови допоможуть бути в курсі останніх досягнень та користуватися ними.
Дуже важливе значення має знання іноземних мов при переході до ринкової економіки. Знання мови дає змогу листуватися з іноземними фірмами та вченими, брати активну участь у міжнародних конференціях, створенні спільних підприємств.
Головною метою вивчення іноземної мови в училищі є набуття студентами не тільки навичок читання різних видів текстів, а й лінгвістичної (граматичної) та комунікативної компетенції.
Принцип активної комунікативності – один із найважливіших методів у навчанні іноземних мовах – набуває все більшого визнання.
Навчання говоріння є процесом складним і багатогранним, який передбачає комплексну реалізацію практичної, освітньої і виховної мети. З практичної точки зору, навчання говоріння передбачає оволодіння іноземною мовою як засобом міжособистісного спілкування, тобто виведення говоріння на рівень справжньої комунікації. Збагачення духовного світу особистості та знань забезпечуються навчанням говоріння, якщо розглядати його освітню мету. Крім того, в процесі навчання говоріння з’являється можливість ознайомитись з культурою спілкування, прийнятому в сучасному цивілізованому світі.
Ми будуємо заняття так, щоб максимально надати студентам можливість розмовляти іноземною мовою. Створити такі умови, за яких говоріння за заданою темою було б природно мотивованим, надати студентам можливість висловлювати думки та обговорювати їх. Ми надаємо важливого значення створенню в аудиторії клімату взаємосприйняття, акцентування позитивного, запобігання негативному, створення почуття довіри, поваги до кожного для найновішої реалізації кожним своїх можливостей. Для досягнення ефективності навчання говоріння переважна частина заняття присвячується виконанню умовно-комунікативних вправ для формування мовленнєвих навичок. Нами розроблені і впроваджуються в практику викладання мовні ситуації з тем “В аптеці”, “ В поліклінічному відділенні”, “Візит дільничного лікаря”, “Операція” та інших.
Мета комплексу ситуацій – формування навичок ведення професійного діалогу з хворим англійською мовою. Система комунікативних завдань складена з урахуванням рівня знань. Пропонуємо завдання репродуктивного характеру reproduction (відтворити діалог-зразок) або з елементами творчості composition (змінити послідовність реплік тощо).
Наступні умовно-комунікативні завдання:
“A Strip Story” (діалог розрізаний на смужки. Студенти повинні скласти первісний варіант, обмінюючись інформацією усно.)
“Roleplay” (кожен студент виконує роль, передбачену ситуативним завданням).
Студентам з достатнім або високим рівнем знань пропонувалися творчі завдання підвищеної складності: “completion” завершити діалог, використовуючи необхідні для цього знання, одержані із профілактичних дисциплін: самостійно будувати діалог на основі даної ситуації тощо.
“Solving problems” (роз’язування проблеми у формі дискусії).
“Prediction” (продовження діалогу на основі домислення та передбачення)
Система використання мовних ситуацій на заняттях дає змогу відтворювати реальні професійні ситуації, що значною мірою підвищує у студентів інтерес до вивчення іноземної мови. Це пояснюється тим, що мовлення студентів відбувається в обставинах, які досить повно імітують умови справжнього спілкування англійською мовою. Виникає внутрішня мотивованність, створюються можливості для вираження у мовленні власних поглядів, думок, для виявлення фантазії та інших якостей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Мовні ситуації як засіб реалізації комунікативного підходу при навчанні англійської мови.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок