Головна Головна -> Реферати українською -> Іноземні мови -> Оцінка в виразних порівняльних структурах

Оцінка в виразних порівняльних структурах

Назва:
Оцінка в виразних порівняльних структурах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,79 KB
Завантажень:
96
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Вступ 3

Розділ I. Образ як концептуальне підгрунтя для визначення оцінки 5

1.1 Трактування поняття “образ” різними науками. Образ в лінгівістиці. 5

1.2 Яскравий художній образ та його структура 7

Розділ II. Порівняльні структури 10

3.1 Порівняння як стилістичний прийом 10

3.2 Використання образних порівнянь в художній літературі 13

3.3 Предметне та ситуативне порівняння 16

Розділ III. Семантика оцінки 18

4.1 Денотативне та конотативне значення слова 18

4.2 Ціннісні відношення в мові 20

4.3 Шкала оцінювання 22

4.4 Співвідношення суб’єктивного та об’єктивного в оцінці 25

V. Висновки 29

Список використаної літератури 30

Summary 33

Вступ

Проблема образних порівнянь не є недослідженою цілиною для лінгвістичної науки. Та вибір нами саме цього класу виражальних засобів мови зумовлений їх особливою актуальністю – будучи одиницями мовної системи, вони становлять широкий пласт активно використовуваної лексики, яка є значною частиною англійської фразеології. Компаративні структури являють собою систему виражальних засобів в якій з особливою наглядністю проявляється так звана внутрішня форма мови, багатство власне мовних виражальних ресурсів, і, разом з тим, виразні порівняння розкривають склад образного мислення. Лінгвістична проблема порівняння глибинно пов’язана з літературно-художнім та мовним образами.

Дослідження оціночних значень викликає інтерес у лінгвістів на етапі коли постає питання співвідношення семантики і прагматики оціночних значень. Всі сторони функціонування оцінки є неподільними, а отже значення мовних одиниць нерозривно пов’язані з умовами процесу комунікації.

Взаємодія об’єктивного та суб’єктивного факторів в порівняльній оцінці викликає особливий інтерес, адже істинність оцінки взагалі, а тим паче заснованої на асоціативному мисленні мовника є суперечливою.

Основною метою нашої роботи є дослідити механізм створення та використання образів, а також помістити об’єкт з його ознаками в певну зону оціночної шкали.

Матеріал дослідження. В нашому дослідженні були використані можливості, що відкриваються для лінгвістичних досліджень з появою нових комп‘ютерних технологій. Ми використовуємо методи корпусного дослідження, отже робота містить приклади, отримані з корпусу BNC (BRITISH NATIONAL CORPUS, http://sara.natcorp.ox.ac.uk, 100 мільйонів слів), а також широкої добірки художньої літератури, яка стала для нас джерелом образних порівнянь.

Основними завданнями цього дослідження є:

1. Дати загальну характеристику образності в лінгвістиці та літературі.

2. Дослідити структуру та типи виразних порівнянь в англійській мові.

3. Визначити особливості оцінки виразних порівняльних структур та міру суб’єктивності та об’єктивності оціночного відношення.

Розділ I. Образ як концептуальне підгрунтя для оцінки.

1.1 Трактування поняття “образ” різними науками. Образ в лінгвістиці.

Поняття образ є одним з найбільш складних понять і предметом дослідження багатьох наук – філософії, психології, естетики, літературознавства і лінгвістики.

При взаємодії людської свідомості з об´єктивним світом в мозку людини відбувається психічне відтворення об´єкта у вигляді відчуттів, сприйняття, уявлень, понять, суджень, і висновків – це і є образи у філософському розумінні.

Для психології образ є перш за все чуттєво-наглядним відображенням дійсності.

В сучасному літературознавстві слово “образ” розглядається в трьох значеннях:

1) образ як живописна деталь, метафора чи інший троп, пов´язаний з переносом значення, тобто спосіб художнього зображення;

2) образ як літературний персонаж;

3) образ як особливий тип пізнання і відображення об´єктивного світу.

В лінгвістиці, і в стилістиці зокрема, загальноприйнятого поняття “образ” немає. Але все ж таки спробуємо виділити найбільш значущі ознаки словесного образу в лінгвістиці.

Багато дослідників вважає, що в своїх витоках мова була “зображальною”, що слово виникало як спосіб фіксації і передачі образу шляхом використання однієї з ознак тої чи іншої речі в якості представлення всієї речі, всього образу цієї речі. Таким чином, хоч слово і виникло на основі конкретних, відчуттєвих сприйняттів речі, воно, тим не менше, виступало як символ речі, ігноруючі всі інші ознаки образу. В ранніх формах словесного мистецтва, в обрядовій поезії з´являються елементи (метафори, епітети, порівнняня) і правила їх поєднання (повтори, паралелізми), з яких складається самостійна знакова система як основа художнього мислення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Оцінка в виразних порівняльних структурах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок