Головна Головна -> Реферати українською -> Іноземні мови -> Інтерактивні методи вивчення дисципліни «ділова іноземна мова»

Інтерактивні методи вивчення дисципліни «ділова іноземна мова»

Назва:
Інтерактивні методи вивчення дисципліни «ділова іноземна мова»
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,55 KB
Завантажень:
304
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Інтерактивні методи вивчення дисципліни «ділова іноземна мова»


Процеси реформування національної системи освіти України вимагають оновлення й модернізації навчальних технологій і методів навчання. Особливої актуальності в сучасних умовах розвитку ринку набувають інтерактивні методи навчання, які стимулюють до інноваційних змін у культурному і соціальному середовищі. Ці методи є активним відгуком на проблемні ситуації, які виникають як перед окремою людиною, так і перед суспільством в цілому [1].
Метою застосування інтерактивних методів у процесі вивчення будь-якої дисципліни є створення комфортних умов навчання, в яких усі студенти взаємодіють між собою. На заняттях створюється можливість обговорення різноманітних проблем, доведення, аргументування власного погляду, тобто відбувається взаємодія викладача і студента, яка орієнтує особистість на розвиток її творчих і розумових здібностей та комунікативних навичок [2].
Набувши практичних знань, аналітичних та комунікативних навичок, майбутні фахівці вже готові господарювати в умовах ринкової економіки, впроваджувати європейські стандарти діяльності та новітні технології, встановлювати нові ділові контакти із зарубіжними партнерами, вільно спілкуючись іноземними мовами. З цієї причини вищі навчальні заклади України дуже багато часу й уваги  приділяють вивченню іноземних мов.
У даній роботі ми розглянемо основну спрямованість та зміст таких інтерактивних методів навчання, як «піраміда», «гудіння» та «мозковий штурм» («мозкова атака»), які застосовуються в процесі вивчення такої дисципліни, як «Ділова іноземна мова».
Великий інтерес у  студентів  викликають заняття, проведені за методом «піраміди». Він може використовуватися під час роботи з різноманітними темами. Цей метод вимагає активної участі всіх членів групи в роботі й обговоренні. Викладач пропонує студентам  4 стадії опрацювання певної теми:
Стадія 1: Індивідуальна робота. Викладач дає студентам певний час на самостійне ознайомлення з питаннями і проблемами щодо запропонованої теми. Кожному студенту пропонується скласти перелік питань, які вони хотіли б обговорити.
Стадія 2: Робота в парах. Студенти обмінюються власними думками після завершення першої стадії.
Стадія 3: Робота в четвірках. Студенти обговорюють висновки, яких вони дійшли під час опрацювання питань другої стадії, та складають єдиний груповий список.
Стадія 4: Робота у великій групі. Кожна четвірка знайомить присутніх з результатами своєї роботи.
Перевагою методу «піраміда» є гнучкість, оскільки він не завжди може складатися з чотирьох стадій. Наприклад, викладач може запропонувати опрацювання тільки другої та четвертої стадій. У разі обговорення питань протягом усіх чотирьох стадій, викладачу варто дати окреме завдання кожній четвірці (наприклад, конкретний аспект запропонованої теми).
У більшості випадків дуже ефективно почати саме з першої стадії - індивідуальної роботи. На цьому етапі студенти вчаться самостійно знаходити проблеми і логічно формулювати власні думки.
Обговорення в парах та четвірках сприяє розвитку комунікативних навичок, проте робота в четвірках є більш ефективною, оскільки студенти вчаться не тільки діалогічного спілкування (робота в парах), але й полілогічного (робота в четвірках).
Під час групового обговорення (стадія 4) всім підгрупам можна запропонувати оголосити результати по черзі. Для досягнення максимального ефекту підгрупи можуть продемонструвати результати роботи за допомогою кольорових маркерів на ватмані та зробити міні-презентацію.
Наступним інтерактивним методом навчання є технологія «гудіння». Викладач має поділити велику групу на декілька малих для опрацювання певних тем і питань. Під час жвавого групового обговорення запропонованої теми в аудиторії виникає гомін, який нагадує гудіння, звідси походить назва цього методу. Момент, коли гудіння припиняється, є для викладача сигналом того, що студенти готові обговорювати результати своєї роботи.
Для ефективного застосування цього методу викладач повинен виконати наступні дії: 1) вирішити, на скільки мікрогруп він розділить велику групу студентів; 2) вирішити, які питання буде розглядати кожна група та скільки часу вона буде цим займатися; 3) розділити студентів на групи та розподілити між ними питання, які вони будуть розглядати й обговорювати; 4) чітко пояснити, скільки часу відводиться на роботу в кожній групі, та які результати і в якій формі кожна група повинна подати.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Інтерактивні методи вивчення дисципліни «ділова іноземна мова»

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок